Išdavystės Šešėliai

Rudenio vakaras apgaubė Kauną švelniu gatvių žibintų šviesos skraiste. Lapai šniokštė po kojomis, kurdami ramybės iliuziją. Dovydas, tamsiame paltą, spaudė krūvelę baltų lelijų, stovėdamas prie savo mylimosios Sofijos buto. Šiandien buvo ypatinga diena – jie turėjo susipažinti su jo tėvais. Jo širdis plakė greičiau nuo jaudulio, jis įsivaizdavo, kaip pristatys Sofiją mamai ir tėčiui, kaip visi kartu juoksis vakarienės metu. Tačiau likimas ruošė smūgį, nuo kurio bus sunku atsigauti.

Durys čiuožtelėjo, ir Sofija pasirodė slenksčio. Jos išvaizda smarkiai skyrėsi nuo to, ko jis tikėjosi: vietoj išsipuošusios suknelės – seni sportiniai šortai, plaukai nešvelniai surišti, veidas be makiažo. Atrodė, lyg ji niekur nebūtų ruošiusi eiti.

„Lelijų man nereikia,“ šaltai nutraukė ji, atstumdama gėles. „Dovydai, nenoriu tavęs apgauti. Aš turiu kitą. Jis vyresnis, sėkmingas, gali man duoti viską, ko svajoju. Tu geras, bet… mes vieni kitiems netinkame. Atsiprašau.“

Jos žodžiai, aštrūs kaip ašmenys, perkirto jį per pusę. Dovydas neatsakė. Neprieštaravo, neprašė paaiškinimų. Gėlių puokštė, kuri akimirksnį prieš tai reiškė jo meilę, paskrido į šiukšlių dėžę. Kartu su ja, atrodė, sudaužė visi jo svajonės. Jis išėjo, jaudamas, kaip krūtinėje auga tyli skausmas.

Kavinė „Lavanda“ jį sutiko šiluma ir šviežiai virtos kavos kvapu. Tai buvo jų su Sofija vieta, kur jie praleisdavo vakarus, juokdamiesi ir planuodami ateitį. Dabar čia viskas priminė išdavystę. Dovydas atsisėdo prie lango, užsakė espresą ir įsileido mintis. Kaip ji galėjo? Kodėl nepasakė anksčiau? Kodėl pasirinko būtent šiandien, kai jis ketino supažindinti ją su savo šeima?

Namuose laukė tėvai. Mama turbūt jau padengė stalą, išdėstė mėgstamus indus, ruošėsi susipažinti su „sūnaus tobula mergina“. Dovydas jautė gėdą, kad teks jiems papasakoti tiesą. Jie nenusipelnė tokio nusivylimo. Džiazo muzika, tyliai sklindanti iš kolonkių, tik pablogino jo liūdesį. Prisiminė, kaip Sofija pastaruoju metu atitolsta, kaip atsirado brangūs papuošalai, kuriuos ji aiškino „premijomis“. Kaip jis galėjo būti toks aklas?

Staiga jo dėmesį patraukė staliukas priešais. Ten sėdėjo mergina, šviesiais plaukais, nešvelniai surinktais į kuoduką. Jos akyse – ašaros, žvelgiančios į langą, lyg ieškant atsakymo tamsioje naktį. Dovydas nevalingai pagalvojo: „Kokia čia diena? Visiems sudužo širdys?“

Gėręs kavą, jis nusprendė išeiti. Praeidamas pro ją, netyčia užkabino jos rankinę.

„Atsiprašau, aš ne…“ pradėjo jis.

„Nieko baisaus, regis, šiandien atsiprašinėjimų diena,“ atsiliepė ji, priverstinai nusijuokusi. Jos balsas, švelnus ir truputį drebantis, jį sustabdė.

Dovydas nežinojo, kodėl su ja pradėjo kalbėtis. Gal todėl, kad jos liūdnos akys atspindėjo jo pačio skausmą. Jos vardas buvo Rasa. Ji papasakojo, kad jos vaikinas, su kuriuo svajojo apie vestuves, ją paliko su žodžiais: „Tu per daug įprasta man“.

„Maniau, kad įprastumas – tai nuoširdumas“, ji atsidususi pakoreagavo, pašalinusi plaukų sruogą. „Bet jam reikėjo lėlės, ne manęs.“

Rasa kalbėjo lyg išsiliejo, ir Dovydas pajuto, kaip jos žodžiai atsiliepia jo pačio istorijoje. Jis pasidalino savo vargu, ir tarp jų užsimezgė pokalbis – lengvas, bet kupinas supratimo. Pašaliniam žmogui, kaip bebūtų keista, buvo lengviau atsiverti.

Staiga suskambėjo telefonas. Mama.

„Dovydai, kur tu esi? Mes laukiame! Barščiai jau atšalo!“ Jos balsas virpėjo nuo nekantrumo.

Dovydas įsivaizdavo, kaip ji sukinėjasi virtuvėje, ir suprato, kad negali jos nuvilti.

„Netrukus būsiu“, atsakė jis, tada pažvelgė į Rasa. Į jo galvą kilo beprotiška mintis.

„Pabūk mano sužadėtine. Tik valandai. Po to išnyksiu iš tavo gyvenimo.“

Rasa nustebusi pakėlė antakius, bet staiga nusijuokė:

„Ką tu, scenaristas? Iš kur tokios idėjos?“

„Tėvai taip laukė… nenoriu jiems liūdinti“, paaiškino jis.

Ji susimąstė, o paskiau linktelėjo:

„Gerai. Tavo akyse… tiek skausmo, kad negaliu atsisakyti. Be to, šiandien mes abu tų pačių bėdų. Padėsiu. Irgi neprapulkime vakarienės!“

Kelias į tėvų namus pralėkė greitai. Dovydas pasakojo: „Mėgstame vaikščioti prie Neries… Susipažinome knygų parduotuvėje… Taip, Rasa, bet visi vadina RasKelias į tėvų namus pralėkė greitai, o Dovydas dar nespėjo suvokti, kad ši susitikimo diena tapo pradžia visai naujai istorijai.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − six =

Išdavystės Šešėliai