Grįžimas į išdavystės miestą
Kotryna maišė balandėlių sriubą virtuvėje, kai ant stalo trumpai pyptelėjo telefonas. Žinutė buvo iš jos geriausios draugės – Aurės. „Ateik į kavinę, reikia pasikalbėti“, skelbė sausas tekstas. Kotryna tuoj pat pabandė skambinti atgal, bet ta neatėmė. Kažkas dūrė krūtinėje, bet ji nusprendė – reikia vykti. Greitai išjungė viryklę, persirengė ir po pusvalandžio jau žengė į jų mėgstamos kavinės salę. Kampe sėdėjo Aurė. O šalia – Vytautas. Kotrynos vyras. Jų poza nepaliko jokių abejonių.
– Aurė? Vytautai?! – Kotrynos balsas drebėjo, kaip ir rankos.
Aurė, nemirksėdama akių, atsisėdo Vytautui ant kelių ir palinko prie jo veido. Vytautas pabandė atsistoti, bet Kotryna jau apsisuko ir išėjo.
Ši scena buvo paskutinis lašas. Anksčiau buvo įtarimų, keistų dalykų, naktinių Vytauto „vėlavimų“ iš darbo. Bet tai, kad į išdavystę įsivėlė jos vaikystės draugė, sudaužė viską. Ir širdį, ir pasitikėjimą.
Su Aute jie augo kartu ramiame provincijos miestelyje. Aurė buvo našlaitė – motina išnyko, tėvo nepažinojo. Ją augino tylėdama senelė. Kotryna buvo mylima duktė draugiškoje šeimoje. Tėvai dažnai pasiimdavo Aurę – į iškylas, į kiną, į muges. Ji prilipo prie jų kaip giminaitė. Visa vaikystė – vienas didelis „mes“: mes laipiodavom po medžius, mes žaidėm mamytes, mes kartu svajojom išsikraustyti į didelį miestą.
Ir Kotrynai pavyko. Medicinos universitetas, santuoka su Vytautu – turtingo verslininko sūnumi, butas, darbas gydytoja. Aurė liko miestelyje, pardavinėjo batus. Bet kai Kotryna pasiūlė draugei persikelti, ta net nesvarstydama sutiko. Vytautas netgi pats padėjo jai surasti nuomojamą butą.
Tada Kotryna nežinojo, kad slapta jie su Vytautu jau bendravo. Kad jis ją sutiko stotyje. Kad už jos nugaros prasidėjo romanas. Visa išaiškėjo vėliau. Pirmiausia – keistas vyro atsiribojimas, po to – Aurės žinutė su kvietimu į kavinę, o tada – scena, kurios nebeištrinsi iš atminties.
Po mėnesio Vytautas padavė skyrybų prašymą. Aurė įsikėlė į jų su Kotryna butą. Kotryna, sugrūdusi dantis, išvyko į gimtąjį miestelį. Įsidarbino vietinėje ligoninėje šeimos gydytoja, išsinuomavo kambarį. Ten ją ir rado vyriausiasis gydytojas su pasiūlymu vadovauti skyriui – buvusias skyriaus vedėjas išeidavo į pensiją.
Kartą apėdama palatus, Kotryna sutiko naują pacientą – įtakingą vyrą su šiltais akimis. Leonas Rimvydas. Jo veidas atrodė pažįstamas, bet ji negalėjo suprasti iš kur. Vėliau pokalbio metu jis staiga nusijuokė:
– Ar ne jūs esat ta mergaitė, kurią kažką pagavau, kai ji krito nuo medžio?
Kotryna sustingo – prisiminimas išnyrė akimirksniu. Vaikystėje, grįžtančios iš mokyklos, ji ir Aurė užlipo ant seno guobo. Kotryna užsikabino suknele, išsigando… O paskui – stiprūs rankų glėbiai pagavo ją tiesiai nuo šakos. Ir balsas: „Kam lipai? Pavojinga gi“.
Dabar tas balsas vėl skambėjo šalia. Ir jame buvo ta ramybė, kurios jau taip senai nejaudė.
Po kelių savaičių Leonas pakvietė ją pašvęsti išrašymą. Iš pradžių dvejojo, bet paskui sutiko. O toliau – viskas puolė savaime. Jie artėjo, pradėjo matytis dažniau. O netrukus – susituokė.
Dabar Kotryna gyvena su Leonardu dideliame name užmiestyje. Jų augina dvyniai sūnūs. Jos tėvai laimingi. O gyvenimas pagaliau įgavo prasmę.
O Aurė? Ji grįžo į provinciją ir gyvena senelės bute. Vytautas greitai atšalo ir išmetė ją pro duris. Pasakoja, kad dabar dirba daržovių krautuvėje. Liūdna ir pikta. O bumerangas, kaip žinia, grįžta. Ir skaudžiai sminga.