„Nuoširdumas be pinigų: kodėl vieni gali padėti, o kiti tyliai aukoja?“

Mano tėvai – ne milijonieriai, bet atiduoda paskutinį. O vyras užsipuolė: „Mano šeima padeda pinigais, o tavo – ką?“

Mano vyro tėvai tikrai turi pinigų. Geri darbai, stabilios pajamos, savas verslas. Jie nuo pat pradžių mus rėmė: nupirko butą, dovanojo buitinę techniką, sumokėjo dalį vestuvių. Nieks ginčija – tai didelė pagalba.

O mano tėveliai gyvena kukliai. Jie negali dovanoti butų ar šaldytuvų, bet padeda taip, kaip geriau moka: pasiima vaikus savaitgaliui, atveža šviežiai virtą maistą, padėda tvarkytis remontą, renka baldus, pataria ir palaiko. Ir aš jiems už tai dėkinga iki ašarų.

Iki šiol mano vyras, Tomas, lyg to nepastebėdavo.

Kai iškilus reikalui padaryti kapitalinį buto remontą, jo tėvai be abejonės skyrė lėšų. O Tomas, nei pasitariant su manimi, staiga pareiškė:
„Rūta, tegul tavo tėvai suranda gerų meistrų. Tikiuosi, bent čia jie padės – sutaupysime ant paslaugų.“

Nustebau nuo to „tegul“.
„Tómai, mano tėvai negalį mokėti už svetimą darbą. Bet tėtis pats viską padarys – ir sienas išlygins, ir rozetes sutvarkys. Jis auksinės rankos.“

Vyras susiraukė, lyg aš siūlyčiau remontuoti lazdomis ir virvėmis.
„Mano tėvai visada mus ištraukia. O tavo – tik maistu padeda ir patarimus dalija…“ – pradėjo jis.

Aš nebeturėjau kantrybės:
„Tavo – padeda pinigais. O mano – darbais, rankomis, laiku. Ir be pertekliaus šaršalo. Mano tėtis pasiryžęs pas mus gyventi, kad tik padėtų. Mama naktimis piešia baldų išdėstymą. Ar tau tai nematoma?“

Tomas nutilo. Bet jo žvilgsnyje skaitysi nepatenkinta šešėlis. Kelias dienas vaikščiojo niūrus, nebeminėjo remonto. Lyg rado pretekstą, kad viską sabotuotų – tik todėl, kad mano tėvai negali įmesti eurų.

Man buvo skaudu. Iki sielos gelmių. Nes mano mama ir tėtis – ne piniginė ant kojų. Jie – tikra parama. O tai, kad negali duoti milijonų – nepadaro jų pagalbos mažiau vertingos.

Susiėmiau drąsos ir pradėjau šneką pačia. Paaiškinau:
„Jei norime remontą daryti savo jėgomis, tai kainuos kelis kartus mažiau. Tėtis viską padarys pats. Mama padės – ji turi puikų skonį. Mes viską parinksime, sutvarkysime. Tik reikia duoti jiems galimybę.“

Vyras pasidavė. Tarė:
„Gerai. Darykite, kaip manote geriau. Tik kad ne po metų pasibaigtų.“

Ir tada viskas sujudėjo.

Tėtis atvežė įrankius. Pats nuėmė senas plyteles, pats tinkavo sienas, gręžė, klijavo, taisė. Vyras vaikščiodavo jam iš paskos ir staiga pradėjo klausti:
„Kaip tu tai darai? O čia kaip laikosi?“
Pirmą kartą jo akyse mačiau pagarbą.

Mama atvažiavo ir kasdien padėdavo: nuardydavo tapetus, dažydavo, plaudavo langus, renkdavo kartu baldus. Nors ir teisininkė pagal išsilavinimą, bet turi nepaprastą skonį – su ja išsirinkome puikią, bet nebrangią virtuvę. Ji pati padėjo viską sudėlioti ir sutvarkyti po remonto.

Kai viskas buvo paruošta, surengėme nedidelį vakarienę – pakvietėme abi šeimas. Uošvė žavėjosi baldaUošvė žavėjosi baldais, o aš pajutau, kad mūsų šeimos širdys pagaliau sukibo viename ritme.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 1 =

„Nuoširdumas be pinigų: kodėl vieni gali padėti, o kiti tyliai aukoja?“