„Sugedęs“ tėvas

Niekupras tėvas

Nuo mažens su mama viskas pas mus ėjo kaip užburtu ratu. Anksti rytą ji išėjo į darbą – valė mūsų rajono gatvės Panevėžyje. O prieš pietus grįždavo su plastikine degtinės buteliu. Aštuviu vakaro ji jau miegodavo – pavargusi, girtuoklėjusi, knarkdama už savo kambario durų.

Gera, kad kambariai buvo atskiri. Galėdavau bent kiek ramiai padaryti namų darbus.

Būdavo dienų, kai mama negėrė. Tada mes kartu valėme, kepdavom pyragus, juokdavomės. Myliu tokias akimirkas. Atrodydavo, kad jei stengsiuosi, būsiu gera, mama norės, kad tokių dienų būtų daugiau. Bet užsukdavo rytas, ir viskas kartodavosi – vėl degtinė, tyla, tuščios akys.

Kai buvau trejų metų, viskas buvo kitaip. Mama dirbo maisto prekių parduotuvėje, o tėtis – autobuso vairuotoju. Prisimenu vasarą: mes triese ėjom parku, karštis buvo toks, kad asfaltas tirpsta, o tėtis nupirko mums ledų. Jo kamuoliukas staiga nukrito – ir tą akimirką jį užlaižė didžiulė pūkuota šuo. Mes juokėmės iki ašarų. Mama tada pasidalijo savo ledais su juo.

Ir staiga viskas baigėsi. Į mūsų namus atėjo nepažįstamas žmogus ir atnešė žinią: tėtis žuvo avarijoje. Autobuso stabdžiai užblokavo, ir jis, norėdamas išgelbėti keleivius, išvedė mašiną iš kelio, paaukojant save.

Po to mama sulūžo. Pradėjo gerti. Neteko darbo. Įsidarbino šiukšlių vežėja. Gyvenimas virto išgyvenimo režimu.

Kai man sukako keturiolika, pasirodė jis – dėda Dainius. Gražus, blaivus. Nesupratau, ką jis rado mamai – nors išvaizda ji dar buvo neblogai, liekna, veidas ne visai išgėręs. Paaiškėjo, kad jam tiesiog nebuvo kur gyventi.

Jo atvykimas veikė mamą kaip kerai – ji beveik metė gerti, gamino, šypsodavosi. Rūpesčio iš jo nelabai buvo, bet bent jis negėrė ir nesmurdė. Už tiek ačiū.

Po pusmečio mama pasakė, kad laukiuosi. Ir kažkodėl sprendimą, gimdyti ar ne, perdavė man. Prisimenu, kaip džiaugiausi. Tikėjausi, kad vaikas galutinai sugrąžins ją į gyvenimą. Svajojau, kaip varysiu vežimėlį, kaip turėsiu sesutę. Kažkodėl buvau tikra – bus mergaitė.

Mama klausėsi su žėrinčiomis akimis. O dėda Dainius tuomet atrodė patenkintas. Pasakė, kad „visada norėjo vaiko“.

Bet po poros savaičių jis pradėjo keistis. Tapo tylus, niūrus. Maistui pinigų palikdavo vis mažiau, namo grįždavo vėlai. Mama svajodavo ir nieko nepastebėdavo. O man drebėjo širdis.

Užtruko vakaras, kai mamą nuvežė į gimdymo namus. Praėjo dvi valandos, ir dėda Dainius pradėjo skambinti į ligoninę.

„Alio, pasakykit, Koncevičienė jau pagimdė? Berniuką? Gerai. Ką jūs pasakėte?” – jo balsas staiga nutrūko, veidas pasikeitė. Jis išjungė telefoną. Atsisėdo tylomis.

„Kas su mama?“ – įsikandau jam į rankovę. „Sakyk!“

Jis pažvelgė į mane su keistu abejingumu ir prasitārė:

„Vita pagimdė neštvarką. Berniukas neišsivystęs. Man to nereikia. Aš jau ir taip užtrukau. Jau seniai turiu kitą moterį – ne prasmirdusią girtuoklę, o normalią, su butu, su pinigais. Be „neštvarkos“ kūdikių. Perduok savo motinai, kad nebesitikėtų.“

Jis atsistė ir ramiai pradėjo rinktis daiktus. O aš stovėjau ir žiūrėjau, kaip griūva mūsų gyvenimas.

„Tu… tu jisčiau padugne!“ – iš lūpų iššoko. „Tai tavo vaikas! Ką mes dabar darysim? Negali mūsų taip palikti!“

Jis nušiepė. Pažvelgė šlykščiai:

„O tu graži, kai pyksti. Tik vaikas dar…“

Atsitraukiau ir iš baimės užtrenkiau duris į savo kambarį. Po valandos suPo tos naktės viskas pasikeitė, nes supratau, kad tikri stiprūs žmonės nepasiduoda, o daro iš savęs geriausią versiją.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

10 − 10 =

„Sugedęs“ tėvas