Mažame pajūrio miestelyje, kur virš bangų klyko kirai, Giedrė visą dieną kūrenosi virtuvėje. Ji ruošė aromatingą vakarienę: keptą žuvį, bulves su žolelėmis ir net iškepė mėgstamą Napoleoną desertui. Pavargusi, bet laiminga, ji sutvarkė stalą, užklodė jį baltais staltiesiais ir atsisėdo laukti vyro iš darbo. Širdis plakė šiek tiek greičiau nei įprastai – šiandien jai teko svarbus pokalbis. Pagaliau spynoje sužvangė raktas, ir ant slenksčio pasirodė Rimas.
„Sveika, mieloji!“ – nusišypsojo jis, nusivilkdamas paltą. „Kokia proga? Ar šventė kažkokia?“ – linktelėjo jis link stalo, pilno skanių patiekalų.
„Brangusis, mums reikia rimtai pasikalbėti,“ – tyliai, bet tvirtai tarė Giedrė. „Tai susiję su mūsų šeima.“
Rimas sustingo, jo šypsena pamažu nyko, o akyse mirgėjo nerimas.
—
„Rūta, kaip tu gali taip elgtis? Juk tai tavo sūnus!“ – Giedrės balsas drebėjo iš pykčio.
„Sūnus, ir ką?“ – nusišypsojo Rūta, sutvarkydama plaukus. „Juk ne amžiams atiduodu, tik porai mėnesių!“
„Rūta, ar tu sąmoningai taip kalbi? Tai tavo vaikas, tavo kraujas!“ – Giedrė vos sulaikė ašaras.
„Klausyk, Giedrė, aš viską paaiškinau! Jei tu tokia jautri, pasiimk sūnėną pas save! Gana, pokalbis baigtas. Su Dovilu per tuos porą mėnesių nieko nebus, o kai aš susitvarkysiu – iškart jį pasiimsiu,“ – Rūta staiga atsistojo ir, trankydama duris, išėjo iš kambario.
Giedrė liko viena, sukrėsta. Ji negalėjo patikėti, kad jos sesuo gali taip elgtis. Atiduoti savo vaiką, net ir laikinai, į vaikų namus? Tai buvo neįsivaizduojama. Tačiau paimti Dovilą pas save Giedrė negalėjo.
Ji su Rimu ir dviem dukrelėmis gyveno uošvienės, Onos Kazimieros, bute. Dvikamaris butas buvo ankštas, o uošvė neužsimėgo marti. Anūkėms ji elgėsi šaltai, kentėdama jas tik dėl sūnaus. Giedrė žinojo: Rimas buvo vienintelis šviesos taškas Onos Kazimieros akyse. Jei ne jis, uošvė turbūt išvis neleistų sūnui susituokti, ypač su Giedre.
Kartą Giedrė netyčia išgirdo, kaip Ona Kazimiera skundėsi kaimynėms: „Rimo žmona jį užkerėjo, kaip kitaip paaiškinti jo meilę jai?“ Iš pradžių uošvė buvo pakantė, bet viskas pasikeitė, kai Giedrė su Rimu pranešė, kad laukiasi vaiko. Nuo tada Ona Kazimiera tapo nepakeliama. Su sūnumi ji sulaikydavosi, bet vos tik Rimas išėjo į darbą, uošvė pavirsdavo kita žmogumi: kandžios pastabos, priekaištai, užuominos. Kartais Giedrėi rodėsi, kad ji neištvers, bet dėl dukrelių susigrūdė dantis ir kentėjo.
Rimui Giedrė nesiskundė. Jai atrodė, kad jis nepatikėtų – per stipriai jis mylėjo motiną, manydamas, kad ji yra gera ir rūpestinga. O kaip papasakoti, kad jo „tobula mama“ kamuodžia žmoną? Giedrė svajojo išeiti, bet eiti buvo nekur.
Ji su Rūta augo vaikų namuose. Kai atėjo išleistuvė laikas, joms pasakė, kad būsto nesuteiks – jų tėvų paliktas kaimo namas. Tačiau niekas nesivargino patikrinti, ar jis tinkamas gyventi. Atvykus į gimtąjį kaimą, seserys pamatė palūžusį pastatą su pragriušiu stogu. Gyventi ten buvo neįmanoma, o darbo kaime nerasta. Netekus viltų, seserys grįžo į miestą.
Kiek sunkumų joms teko išgyventi, Giedrė stengdavosi neprisiminti. Tačiau likimas šypsojosi – ji sutiko Rimą. Jie susituokė, netrukus gimė dukrytės dvynukės. Rūtai sekėsi prasčiauBet vieną dieną likimas vėl pabelskė į jos duris – kaimynystėje įsikūrė našlys Martynas, kuris iš pirmo žvilgsnio pamilo Giedrę ir vaikus, o po metų jie persikėlė gyventi į naują, šilta namą, kur svarbiausia buvo ne sienos, o meilė ir kartu sukurtas šiltumas.