— Merge! Mergite, palaukite! Užuojauta, bet sustokit! — Gabija apsisuko ir pamatė, kad paskui ją bėga kažkoks vaikinas su kepurėte. Kepurė atrodė kaip pažįstama. Bet kur ji ją galėjo matyti? — Oi, pagaliau! Jūs sportuojate bėgimą? Vos galėjau jus pasivyti! Aš Adomas. Tiksliau – Domas. Pasą – Adomas Juozapavičius. Gražiai, oriai, inteligentiškai. Aš… Oi, sekundėlę… — Vaikinas nusilenkė, atsiremė kumščiais į kelius, kvėpavo sunkiai. Kepurė nuslydo nuo galvos ir nukrito ant asfalto. Gabija automatiškai taip pat pasilenkė, norėjo ją pakelti, bet susidūrė galvomis su solidžiu Adomu.
— Ai! Na, žinote! — supyko mergina, trindama susimuštą kaktą, apsisuko ir jau norėjo išeiti, bet Domas ją pagriebė už rankos.
— Palaukite! Atsiprašau, atsitiktinumas. Dievuliau, kokia diena! Ar jūs ne Mikalausko sesuo? Martyno? — sušnibždėjo jaunuolis, užsidėjęs kepurę atgal. — Aš jus matėse pas jį namuose, tik tuomet buvote mažytele… — Domas su dideliu patikimumu parodė, kokio dydžio buvo Gabija tuomet.
— Jūs gal saulėje perkaustėt? — aukštai žvilgtelėjusi Gabija į Juozapavičių. — Kai aš buvau tokia mažytele, jūs turbūt dar negimę buvote! Ko jums reikia? Jūs mane vėlstate!
— Tai jūs ne Giedrė? Ne Giedrė Mikalauskaitė? — lyg nusiminęs paklausė vaikinas, vėl rankomis rodydamas Gabijos vaikystės dydį.
— Ne. Aš Gabija Kazlauskaitė. Sudie! — Gabija ryžtingai žengė link autobuso stotelės, bet Domas nesiliaujo – užsispyręs intelektualas.
— Na, štai, mes jau susipažinome! Jūs – Gabija, aš – Domas, puiku, tiesa? Kodėl tokia niūri? Ir krepšį nešate sunkų. Leiskit padėti! — Jis jau norėjo paimti pintinę, bet Gabija atšoko lyg būtų bijojusi, kad solidus Juozapavičius ją įgeltų arba pavogtų pinigus.
— Eikite savo keliu! Aa! — sugedavo ji. — Jūs taip su merginomis susipažįstate, taip? Labai įdomu! Bet…
— Na, matau, jums jau įdomu! Leiskit nereikalingus daiktus, aš nepabėgsiu. Morkų ir svogūnų mums namie pilna, jūsų man nereikia, — linktelėjo Adomas į pintinėje kyšančias daržoves. — O aš apskritai daug ką žinau! Žinau, kodėl lėktuvai nekrenta, kaip atsiranda žaibas, kas yra amžinasis variklis, kaip namuose išplauti vyšnių uogienės dėmes…
Jis norėjo tęsti savo žinių sąrašą, bet Gabija staiga nusijuokė, padavė jam pintinę ir liepė eiti pirmyn.
— Jūs skaitėte vaikų enciklopediją? — paklausė ji, galiausiai nustojusi juoktis.
— Na, ir tai taip pat. Aš, žinot, augau su močiute. O mano močiutė, Ona Kazimierienė, mano tėvo, Juozapo, motina, labai rūpestinga švietimo klausimais! Ji į mane „investavo“.
Domas ranka pademonstravo, kaip močiutė į jį „dėjo“ žinias, bet gavo tik painų judesį.
— Ko rankomis mosuojate? Signalizuojate? Dabar mane apiplėš? — susirūpino Gabija.
— Na, kad gi ne! Štai taip mano močiutė Ona į mane žinias „grūdo“. Knygos, dokumentiniai filmai, paskaitos vasaros teatre, radijo laidos. Ji, žinot, kaip sakoma, buvo apylinkės švietėja, o pagrindiniu uždaviniu laikė, žinoma, mane. Galiu pasakyti, kaip iš kiaušinio parveisti vištą naminiu inkubatoriumi, kaip daiginti fikusą, kaip sutaisyti sifoną, kaip…
— Na, tai neįdomu. Ar norėtum ledų? — Gabijai vis labiau patiko šis intelektualus Domas su savo kepure ir sifonais.
— Ne, ačiū. Man kenkia laktozė, geriau kvėpuosiu. Deguonis gerina smegenų veiklą, — atsisakė Adomas. — Bet jums, jei norite, nupirksiu. — Panelė, — kreipėsis jis į pardavėją. — Vanilinį, ant krešėlio.
— Kaip atspėjote? — sužavėtai paklausė Gabija, greitai pagriebusi jo ranką, kuri bandė mokėti, ir atsiskaity— Nes tu atrodai kaip žmogus, kuris mėgsta vanilę, — nusijuokė Domas, o jų žvilgsniai susitiko ir tarsi pažadėjo, kad ši susitikimas tik pradžia.