Birželio paslaptis

Birželio istorija

Visa tai prasidėjo nuo to, kad vaikiški batukai, kuriuos mano pažįstama Lina džiovino ant palangės (balconio juk neturėjo), nukrito žemyn.

„Aš tau sakiau, kad taip ir baigsis“, surūko Linos mama, kuri dažnai užsuka pabūti su anūke. „Kaip dabar juos atsiimsi? Šimtą kartų sakiau – nereikia šokinėti po balas! Džiovinti nėra kur, atsarginių batų nėra!“

„Mama, bet gi tai birželio lietus! Tikras malonumas pasivaikščioti po balas!“

„Šiais metais birželis pernelyg lietingas.“

Lina išsirišo per langą – lauke švietė saulė, ir aišku – batukai nukrito į apačioje esantį balkoną. Tai buvo naujas namas, gyveno jie čia neseniai, nei Lina, nei mama niekada nematė kaimyno iš apačios. Sakė, kad ten gyvena kažkoks senas berniukas.

Mama su dukra dažnai skundėsi dėl namo statybos: „Kam tam kaimynui balkonas, juk jis ten niekada nepasirodo! Geriau būtų padarę mūsų aukšte, o tai mums džiovinti nėra kur!“

„Eik tu dabar, paskambink jam. Ieva – kuo rytoj eisi į darželį?“

Iva – garbanota trejų metų mergaitė – nelabai susirūpinusi, kad rytoj jai nebus kuo eiti į darželį, bandė išmesti pro langą savo mikkuotą triušį. Bet senelė laiku užtverkė langą ir grėsmingai mosavo jai pirštu.

Tuo tarpu Lina jau nusileido pas kaimyną.

„Jo nėra namie. Kaip visada.“

Linos mama atsakė:

„Pirmo įėjimo Stasė sakė, kad jis dirba autobuso vairuotoju. Dabar pabandyk atspėti, kada jis vėl bus namie – koks jo grafikas?“

„Vėliau dar nueisiu“, nurėžė Lina.

Vakare ji leidosi dar ir dar, bet kaimyno vistiek nebuvo. Ievai geraširdė Linos draugė atvežė senus sportbačius, iš kurių jau išaugo jos sūnus – porai dienų į darželį tik tiko.

Iva labai nematenkinta savo naujais batais, bet nieko nepadarysi – ir kitą dieną, ir dar kitą, ir Lina, ir mama nusileisdavo, bet taip ir nepavykdavo sugauti kaimyno namie.

„Galbūt jis čia išvis negyvena?“

„O aš vakar nakty, apie dvi matė, kad jam šviesą degė“, pranešė pirmo įėjimo Stasė, kuri užbėgo pasiskolinti druskos ir pasikalbėti. „Aš savo katę, banditę, vaikydavau, niekaip į namis eiti nenorėjo.“

„Dvi nakties? Mes jau miegome“, sumišusi atsakė Lina.

„O ko jūs jo laukiatė? Parašykit jam laiškelį, po durimis įstumkite, taip ir taip, ant jūsų balkono mūsų batai, atneškite prašom, nes niekaip nepavyksta jūs įsivežti.“

„Kaip mums patiems į galvą neatėjo? Puiki idėja! Ne veltui jus išrinko mūsų įėjimo seniūne!“

Taip ir padarė – parašė laiškelį, Iva irgi prisidėjo, nupiešė triušio veidą apačioje: „Mano triušio portretas!“. Mama su dukra iškilmingai nusileido ir po durimis įstūmė sulenktą popierių.

Tą patį vakarą paskambino į duris.

„Kaimynas!!!“ vienu balsu sušuko Lina ir Iva (senelė jau buvo išvažiavusi namo, Stasė taip pat atsisveikino) ir nubėgo atidaryti.

Ant slenksčio stovėjo labai aukštas, visai ne senas, mėlynakis vyras. Ant jo buvo autobuso vairuotojo uniforma, jis pasisveikino ir su šypsena įteikė batus bei žaislus: „Radau savo balkone. Jūsų?“, kreipėsi į Ivą. Ji linktelėjo ir išpyškė: „O ar matei mano triušio portretą? Nori parodysiu savo triušį?“ Kaimynas sutriko nuo tokio antpuolio, tylėdamas linktelėjo.

Kol Lina dėkojo už batus, Iva jau traukė jį už rankos į savo kambarį, o Lina girdėjo tik atkarpas jos vatavimo: „Aš neturiu tėčio, o mama puikiai gamina kakavą!“

„Puikiai gamina kakavą, taip? Aš irgi mėgstu kakavą“, kaimynas stengėsi palaikyti pokalbį. Lina pagyvėjo:

„O gal norite, kad išvirčiau kakavos? Turiu firmIr taip Laurynas (nes būtent taip jis vardu buvo) liko ne tik kakavos gerti, bet ir visa gyvenimą šeimoje, o Iva galiausiai gavo ir tėtį, ir naujus batukus, ir net mažą broliuką.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × 2 =

Birželio paslaptis