— Stok, paklausyk! Jis mano pinigus prasvaistė, o dabar aš dar jam skolinga?! Nuo ko tokia nesąmonė?
— Jis tavo tėvas! — iššovė motina.
Aurelija pakėlė antakius taip aukštai, kad jos kakta panašojo į akordeoną. Motina žiūrėjo jai į akis, sukryžiavusi rankas ant krūtinės. Virtuvėje buvo karšta ir dusu. Lėkštas oras. Lygiai taip pat, kaip jų santykiai.
— Tėvas paliko man pusę buto. O šis žmogus man visiškai svetimas,— ramiai atsakė Aurelija.
— Bet tu turi suprasti,— atkirto Gabija.— Jis čia gyvena dešimt metų. Jis irgi investavo į šį butą. Padėjo, kiek galėjo.
Aurelija net išsižvengė, vos sulaikydama pašaipią šypseną.
— Padėjo? O kada jis padėjo, mama? Kai stovėjo prie plito ir skaitė man pamokslą, kaip teisingai kepti bulves jam, nors pats net kiaušinienės nepasigamintų?
— Gal ne finansine prasme… — murmėjo motina.— Bet jis šeimos dalis. Tu pati jį tėvu vadinai.
Aurelija įsmeigė žvilgsnį į magnetus šaldytuve. Ten kabėjo seni, su įvairių miestų atvaizdais, nupirkti dar šeimos kelionėse su tėvu. Bet kol kas įsigulėjo Vytas, kelionių jau nebeliko.
— Vieną kartą praminau, kad tu nenusimintum,— tyliai prisipažino Aurelija.— Kai buvau keturiolikos. O jis tada šituo kaip vėliava mosavosi.
Mintyse išdygo nepageidaujamas prisiminimas: Aurelija grįžta namo, degdama nuo gėdos ir pykčio. Visi draugai nuvyko į kino teatrą, o ją neįleido. Vytas pareiškė, kad „mergaitė turi būti namie, o ne bastytis“.
— Kodėl?! Visi eina! Aš irgi eisiu!
— Žinai, Aurė. Kai aš buvau mažas, vaikai tėvams neprieštaravo. UPo to pokalbio Aurelija išėjo į miestą, kur šviežias vėjas nuplovė iš jos veido visus senus rūpesčius, ir tik tada suprato, kad kartais teisingiausias kelias yra tiesiog išeiti ir net nepažvelgti atgal.