Paleista iš rankų

– Kokia čia mada valgyti su telefonu rankose?! Arba telefoną padėk, arba išeik iš stalo! — vėl sušuko Aleksas ant posūnio.
– Noriu ir valgau su telefonu! Ką tau tai rūpi?! Tu man visai niekas… — atkakliai atsakė dešimtmetis Emilis.
– Ką tu sakai?! Kol esu šio buto šeimininkas, būk malonus mane gerbti ir klausyti! Aš tėvams tokiame amžiuje nesikeršydavau! — suriko Aleksas, o Emilis iš muštynių išėjo iš stalo ir trenkė durimis į savo kambarį.
– Ko vėl nesusitarėt? Aš net ramiai nusiprausti negaliu, jūs iškart pradedate kabinėtis! Kaip aš pavargau nuo viso šito! — iš vonios išėjo Natalija — Emilio mama.
– Tavo sūnus visai išlepintas! Nėra jokio auklėjimo! Tai tavo kaltė, beje! — supyko Aleksas ant žmonos.
Natalija nuėjo į virtuvę, atsisėdo ant kėdės. Moteris nusimovė frotinį rankšluostį, kurį buvo užsiklojęs prieš kelias minutes. Pavargusi nusivalė veidą, pažvelgė į vyrą, tada atsiduso ir nuleido akis…

Kai Natalijai buvo aštuoniolika, ji tapo nėščia nuo klasioko. Iš tikrųjų meilės tuomet nebuvo. Susitikinėjo ir tiek… Ji pasakė vaikinui apie nėštumą. Jis papasakojo šią istoriją savo tėvams. O tie sureagavo greitai. Iškart pervedė vaikiną studijuoti į universitetą kitoje šalies pusėje, o Natalijai davė pinigų abortui.

Nutarti atsikratyti vaiku Natalija nė neketino. Ji nusprendė gimdyti ir tapti vieniša mama.

– Oi, Natali! Kaip man tavęs gaila! Aš visur kalta, nepasirūpinau. Reikėjo tau paaiškinti. Patyriau, ką reiškia auginti vaiką viena. O tu per tą pačią kelią eisi… Visą mano likimą kartoji… — gailėjoji savo laiku Svetlana, Natalijos mama.
– Nieko, mama. Tu mane išaugai, ir aš sugebėsiu. Iš pradžių paimsiu akademinę atostogą metams, o vėliau perėsiu į nuotolinį mokymą. Milijonai moterų taip gyvena, ir aš ne prasčiau! Išgyvensime! — atsakė Natalija.
– Oi, išgyvensi, tai išgyvensi… Bet tai ne pats geriausias likimas… Vyrams juk svetimi vaikai ne itin reikalingi. O tu iš jauno amžiaus jau su priedu turi!
– Mama, nuolat su tais stereotipais. Aš tikrai tikiu, kad pasaulyje yra tas vyras, kuris mylės ir mane, ir mano būsimo vaiko. — užtikrintai atsakė Natalija.
– Na, tebūnie, — svarstė Svetlana…

Po devynių mėnesių Natalija pagimdė berniuką, kurį pavadino Emiliu. Ir tada gyvenimas pasuko neįtikėtinu greičiu. Pirmiausia — akademinės atostogos universitete. Tada nuotoliniai kursai, darbas, egzaminai, perlaikymai, ligos, darželis, mažojo sūnaus gimtadieniai — vienas po kito. Žinoma, auginti vaiką vienai Natalijai buvo labai sunku. Ačiū mamai, kuri nepaliko jos sunkiu metu ir padėjo, kuo galėjo.

Natalija jau nuvedė sūnų į pirmą klasę, gavo diplomą, įsidarbino gerai, bet asmeninis gyvenimas taip ir nesusiklostė. Mama savo pastebėjimais apie vyrus buvo iš dalies teisi. Nutikdavo, kad vyrai pradėdavo flirtuoti su Natalija. Vienas net nesugebėjo atsakyti. Kiti, kai sužinodavo, kad Natalija turi sūnų, iškart dingdavo, ieškodami įvairių pasiteisinimų. Taip ji ir gyveno viename su sūnumi.

– Natali, ar mačiau naują statybos vadovą? Koks jis… — žaismingai paklausė kolegė Laris.
– Ne. O jis iš aukso ar kaip? — abejingai atsakė Natalija.
– Nu iš aukso, ne iš aukso… Bet vyrukas nieko sau! Šiandien bus bendrame posėdyje, pati jį ir pamatysi. Tada ir suprasi, apie ką aš kalbu.
Tą pačią dieną Natalija, kaip ir kiti įmonės darbuotojai, susipažino su nauju statybos skyriaus vadovu. Aleksas iš tikrųjų pasirodė kaip patrauklus jaunas vyras, sportiško kūno sudėjimo, su puikiu humoro jausmu. Jis ypač greitai prisitaikė įmonėje, užmezgė draugiškus santykius su kolegomis, tačiau labiausiai simpatizavo būtent Natalijai. Jo ypatingas dėmesys jai pasireiškė, atrodo, nuo pat pirmos dienos.

Pirmiausia, mandagus Aleksas pasiūlė pasidalinti puodeliu kavos per pietus. Vėliau — daugiau: pakvietė į pirmą pasimatymą. Natalija sutiko, tačiau sau iš karto nusprendė: kol reikalai nesukrypsta per toli, reikia iš anksto pasakyti apie Emilį.

Aleksas papasakojo, kad per savo trisdešimt tris metus niekada nesusituokė. Iki neseniai gyveno su mama. Vėliau sukaupė pinigų savo butui ir dabar yra pasirengęs vesti.

Natalija taip pat papasakojo apie save ir švelniai paminėjo, kad viena augina sūnų. Aleksas į tai ramiai reagavo, pasakė, kad visuomet svajojo turėti sūnų. Natalija nusiramino, ir jų romanas vystėsi labai sparčiai. Moteris supažindino savo pasirinktininką su sūnumi. Visi kartu vaikščiojo parke, eidavo į kiną. Viskas atrodė neblogai. Žinoma, tuo metu ir Aleksas, ir Emilis elgėsi šiek tiek atsargiai. Natalija nuoširdžiai tikėjo, kad jie tikrai susidraugaus. O idealu — taps tikrais artimais žmonėmis. Kaip tėvas ir sūnus.

– Natali, gal tu persikelsi pas mane? — kartą užsiminė Aleksas.
– Nežinau, Aleksai. Buvau prieš, bet Emiliui… Jam teks keisti mokyklą, o jis, manau, nenorės. — išsakė savo nuomones Natalija.
– Na, nenorės, norės! Tu jį išlepino, brangioji. Kaip pasakysime, taip ir bus. Tiesiog reikia jam pasakyti, kad persikelia ir jis eis į kitą mokyklą. — atsakė Aleksas.
– Net nežinau…
Natalija tikrai norėjo persikelti pas mylimąjį, tačiau kažkas ją sulaikė, neleido žengti rimto žingsnio į visiškai naują gyvenimą.

Praėjo dar kelios mėnesiai. Aleksas vėl pradėjo kalbėti apie persikėlimą, oficialią registraciją.

– Gerai, Aleksai. Pasakysiu Emilui. Gal kaip tik vasarą persikelsime ir nuo naujų mokslo metų jis eiti į mokyklą tavo rajone.
– Natali, jau apie tai kalbėjome. Ką tu vis dar kabinėji prie savo Emilijo? Spręskime šį klausimą tarp mūsų, o į jį tiesiog pasakykim. Jis tik vaikas, ir jam nelemta spręsti, kur ir su kuo gyventi. — tvirtai teigė Aleksas.
– Aleksai, aš taip negaliu. Tai mano sūnus, jis turi visus draugus toje mokykloje, treniruotes. Aš vis tiek su juo pasikalbėsiu.
Prie nepatogaus pokalbio su sūnumi Natalija ruošėsi ilgai. Bet vieną šeštadienį ji vis dėlto nusprendė iškelti šią sudėtingą temą.

– Emili, o kaip tu galvoji apie tai, kad mes su tavimi visam laikui pas dėdę Aleksą persikeltume?
– O kodėl? — nesuprato dešimtmetis berniukas.
– Na, supranti, mes su juo mylime vienas kitą, vestuvės ir gyvename kaip viena šeima.
– Gal tada aš geriau pas močiutę persikelsiu? — sutrikęs paklausė Emilis.
Ore ilgam pasigirdo pauzė.

– Ne, sūnau. Kodėl turėtum pas močiutę? Visų pirma, aš noriu tave matyti kiekvieną dieną. O, antra, močiutė jau ne tokia jauna, o su tavimi reikia ir pamokas pasiruošti, ir maisto pagaminti. Ne.
Natalija jautė, kad Emilui nelabai patiktų persikėlimas. Jos viduje kovojo du jausmai. Iš vienos pusės, ji mylėjo Aleksą, norėjo gyventi su juo viename bute, kartu užmigti ir pabusti. Iš kitos pusės, ji nuoširdžiai mylėjo sūnų ir nenorėjo gadinti jų šiltų, pasitikėjimu grįstų santykių.

– Natali, pareiškimą į civilinės būklės įstaigą jau padavėme, tai dabar spręskime dėl persikėlimo datos. Manau, kad kuo greičiau tai įvyks, tuo geriau bus.
– Aleksai, aš kalbėjau su Emiliju. Manau, jis kažkaip atsiliepė… — Natalija nesuspėjo užbaigti frazės, nes Aleksas ją pertraukė.
– Natali, leisk man pasiimti jį po mokyklos ir kalbėti vyriškai. Tu jam išlepino; jis kaip kokia mergaitė: važiuosiu, nevažiuosiu…
– Na, pabandyk… — atsargiai pritarė Natalija.
Vakarą Aleksas turėjo parsivežti Emilį namo. Tą vakarą Natalija labai jaudinosi. Jos viduje ji nuoširdžiai tikėjosi, kad viskas praeis sklandžiai, ir Aleksui pavyks įtikinti sūnų persikelti. Natalija pagamino skanų vakarienę. Tačiau, atsižvelgiant į nuotaiką, kuria atvažiavo Aleksas ir Emilis, kad pokalbis jiems nesusiklostė.

– Natali! Tavo sūnus — visiškai neauklėtas vaikas! — kone nuo slenksčio sušuko Aleksas.
– Iš kur tokie išvedžiojimai? — paklausė Natalija, palydėdama žvilgsniu Emilį, kuris skubiai nuėjo į savo kambarį.
– Iš kur tokie išvedžiojimai? Tu dar klausi?! Jis padarė tokią isteriją! Jis vaikinas, o blogesnis už bet kurią mergaitę! Persikeliame ir tiek! O tai pasižiūrėk, kaip jis šokinėja! Bet aš jį perauklėsiu ir padarysiu normaliu vyru!
– Tai jau vakarieniauti. — pasiūlė Natalija.
Aleksas jau sėdėjo prie stalo, laukė tik Emilio, kuris vis dar nebuvo išėjęs iš savo kambario.

– Emili, sūnau, eik vakarieniauti. — sušuko Natalija, neatsitraukdama nuo virtuvės.
– Nenoriu. — atsakė Emilis.
– Na, dar nubrauki savo ašaras! Sąžiningai, kaip kokia mergaitė! Metų jau pakankamai, o tu vis dar sielojiesi. Eik į fortepijono pamokas! Šalia mano namo yra bokso sekcija, ten ir eisi vietoj savo muzikinės mokyklos. — griežtai užbaigė Aleksas.
– Geriau gyvensiu pas močiutę, nei su tavimi! — sušuko Emilis, Natalija suprato, kad jis verkia.
– Jokios močiutės. Gyvensime visi kartu ir taškas…
Natalija ir Emilis persikėlė pas Aleksą. Nuo tada Natalijos rami gyvenimo atkarpa baigėsi, nes skandalai bute užsidegdavo kone kiekvieną dieną.

– Kokia čia mada valgyti su telefonu rankose?! Arba telefoną padėk, arba išeik iš stalo!
– Noriu ir sėdžiu su telefonu! Ką tau tai rūpi?! Tu man visai niekas… — atkakliai atsakė dešimtmetis Emilis.
– Ką tu sakai?! Kol esu šio buto šeimininkas, būk malonus mane gerbti ir klausyti! Aš tėvams tokiame amžiuje nesikeršydavau!
– Ko vėl nesusitarėt? Aš net ramiai nusiprausti negaliu, jūs iškart pradedate kabinėtis!
– Tavo sūnus visai išlepintas!
Emilis išėjo iš stalo, nevalgydamas savo porcijos.

– Natali, gal ir tiesa, kad jį pas tavo mamą išsiųsime? — užsimenė Aleksas.
– Ne, Aleksai. Noriu, kad mano sūnus gyventų su mumis.
– Na tai jo kelialapį rytoj atšauksiu. Nenoriu toleruoti jo nevaldoma elgesio atostogų metu, ir jis turi gauti bent kokią bausmę už savo elgesį. Taip ir nevyksime prie jūros kaip prevencinė priemonė.
– Aleksai, ar tu ką? Aš be sūnaus niekur nevažiuosiu! — pareiškė Natalija.
– Jam nieko nenutiks, pasėdės su tavo mama ir pagalvos.
– Aleksai, jei tai būtų tavo vaikas, tu elgtumeisi su juo taip pat?! — netikėtai paklausė Natalija.
– Dabar kalba ne apie mūsų bendrus vaikus, o apie Emilį.
– Ne, Aleksai, aš be sūnaus niekur nevažiuosiu. Juolab, kad tu sakai, kad visada svajojai apie sūnų ir nenori vaikų.
– Nemaniau, kad tai bus būtent taip! — atsakė Aleksas.
Natalija tikrai atsisakė važiuoti atostogauti be sūnaus. Aleksas pasipiktino, keletą dienų nakvojo pas mamą.

Kažkurią vakarą Natalijai skambino mobilusis. Ekrane pasirodė uošvės numeris.

– Taip, Irina Konstantinovna.
– Natali, ką tu čia darai? — nedelsdama pradėjo uošvė.
– O kas nutiko?
– Tu ketini ištekėti, ir jau prieštarauji savo būsimo vyrui?! Aljosha kelias dienas gyvena pas mane, į savo butą grįžti negali!
– Jei mes jam trukdome, galime persikelti. Kodėl jis pats nesuskambino?
– Pakanka tau apsimesti avis! Džiaugiesi, kad tave toks vyras su priedu pasirinkęs, o dabar dar ir teises kelies! — iššoko uošvė.
– Iki pasimatymo. Rytoj Aleksas gali grįžti į butą. Mūsų čia nebus vakare. — Natalija padėjo ragelį.
Po šio pokalbio ji surinko daiktus. Vakarą jie jau buvo savo bute. Vėliau Aleksas skambino, bandė atkurti santykius, bet Natalija atsisakė tęsti romaną. Pareiškimą į civilinės būklės įstaigą ji atsiėmė.

– Na ir gyvenk visą gyvenimą su savo sūneliu! — atsisveikindamas pasakė Aleksas.
– Ir gyvensiu. — atsakė Natalija ir visam laikui ištrynė Alekso numerį, o vėliau ir darbą pakeitė.
Tokia jau pasitaikė nesėkminga šeimos istorija. Nors vis dar neaišku, kas iš šios istorijos išėjo laimingas…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 − 1 =

Paleista iš rankų