Viena motina mane prakeikia dėl to, kad nesirūpinu savo sergančiu broliu. Baigusi gimnaziją susipakuojau daiktus ir pabėgau iš namų.
Mano mama nesidrovina ir mėgsta siųsti man pykčio kupinus žinutes. Jau užblokavau daug numerių, bet ji rašo iš naujų. Žinutės skirtingos, bet pilnos keiksmažodžių. Ji linki man baisių dalykų – mirties, ligų.
Kaip motina gali taip rašyti savo dukrai? Ji nemato to kaip kažko blogo. Jau dešimt metų mamai svarbus tik mano brolis Tadas, o aš esu tik tam, kad valyčiau ir rūpinčiausi juo.
Su broliu turime skirtingus tėvus. Mama ištekėjo antrą kartą, kai man buvo dvylika. Tėvo neprisimenu, bet mama niekada apie jį nepasakė nė geru žodžiu. Vaikyste galvojau, kad jis blogas, nes mama be priežasties vis apie jį šmeižė. Dabar pati esu panašioje padėtyje.
Mano patėvis buvo paprastas žmogus – nesivaidinome, gerbėm vienas kitą, bet ir nesutarėm artimai. Nelaikiau jo tėvu, bet jei prašydavau pagelbėti, pavyzdžiui, su namų darbais, jis niekad neatmesdavo.
Kai man buvo trylika, mama pagimdė Tadą. Greitai paaiškėjo, kad vaikas sergančias. Mama su patėviu ėjo gydytojų. Iš pradžių buvo vilties, bet po to vis sunkėjo.
Gydytojai pirmiausia nustatė protinį atsilikimą, o vėliau – negydomą ligą. Patėvis to neišlaikė – po širdies smūgio, savaitę praleidęs reanimacijoje, jis mirė. Mano gyvenimas virto pragaru.
Galiu suprasti mamą. Jai buvo sunku su vaiku, kuris arba rėkdavo, žalodavo save ir kitus, arba elgėsi keistai. Tačiau kai jai pasiūlė atiduoti Tadą į specialų centrą, ji atsisakė, sakydama, kad tai jos kryžius ir jį nešios.
Bet ji negalėjo susitvarkyti viena, tad pusė rūpesčių krito ant manęs. Grįždavau iš mokyklos – mama ėjo į darbą, o aš likdavau su Tadą. Buvo sunku ir kartais šlykštu, nes tokie vaikai ne visada kontroliuoja fizinius poreikius.
Neturėjau normalaus paauglės gyvenimo. Mokykla, o po to – brolio priežiūra. Kai mama grįždavo, imdavausi namų darbų, nors tai buvo beprotiška, kai gretimoje patalpoje klykdavo Tadas.
Mamai tris kartus siūlė atiduoti brolį į centrą. Ji vis atsisakydavo, tvirtindama, kad susitvarkys. Bet aš nesutvarkiau. Baigusi gimnaziją susipakuojau daiktus ir pabėgau, kai mama pasiūlė atmesti studijas dėl brolio priežiūros.
Gyvenau pas draugę, susiradau darbą, o vėliau išsinuomavau kambarį. Apie studijas teko pamiršti – neturėjau pinigų nei dieniniams, nei neakivaizdiniams.
Jau beveik dešimt metų negyvenu namie ir nebendrauju su mama. Kai gyvenimas pagerėjo ir turėjau šiek tiek daugiau pinigų, pabandžiau su ja susisiekti. Galvojau dirbti ir siųsti jai lėšų, kad bent kaip nors padėčiau. Tačiau susidūriau su neapčiuopiama neapykantos banga.
Ji rėkė, kad ją išdaviau, palikau vieną su sergančiu vaiku, kad manęs nedomina jos sunkumai, o dabar bandau atsipirkti. Reikalavo, kad sugrįžčiau ir padedčiau prižiūrėti brolį. Mintyse vėl praėjo vaikystės paveikslai – pasidarė bloga.
Pasakiau mamai, kad finansų pagalbą suteiksiu, kiek galiu, bet daugiau nieko. Ji imo šmeižti, ir nuo tada nebebendravome. Dabar mama retkarčiais siunčia man pykčio kupinas žinutes iš atsitiktinių numerių. Jau nebeviliuosi, kad kada nors susitaikysime.
Po viso to, ką ji man jau parašė, nebenoriu su ja nieko bendro. Kiekvienas pasirenka savo kelią. Ji apsisprendė, aš taip pat. Bet vis tiek, kai gaunu tokią žinutę, jaučiuosi baisiai.