Jos laimė, o mokame mes
„Oi, Aušra, kaip gerai, kad tave prie laiptinės sutikau! Tada aš ir nekopsiu į jus!“ – vos atsikvėpusi, ištarė Antanina, uošvė.
„Laba diena!“ – truputį sutrikusi atsakė Aušra, sutikusi uošvę prie durų.
Ne tai, kad tarp jų būtų blogi santykiai. Tiesiog uošvė ne itin mėgo aplankyti, nes visa save skyrė dukrai Gintarėlei.
„Aušra, duok tūkstantį eurų. Gintarėlę su Domuku siunčiame į sanatoriją. Reikia nusipirkti tą ir aną. O kainos ten visur kosminės! Pati matai…“ – tarė uošvė, užvertusi akis ir pokštelėjusi liežuviu.
Jau ne pirmą kartą pokalbyje su uošve Aušros viduje užvirė pyktis. Atrodė, kad mintyse tūkstantį kartų perbraukė frazę „aš jums ne bankomatas!“. Tai ji pasakytų ir uošvei, ir jos dukrai. Pasakytų tiesiai į veidą ir padarytų tašką šiam amžinam iššūkinių prašymų ratui!
Tačiau Aušra nedrįso ištarti. Antanina – jos vyro Vytauto motina, jų dukrelės Gabytės senelė. Išsakyti – reikštų atverti konfliktą, sugadinti santykius, įnešti nesantaiką į šeimą. Aušra labai rūpinosi Vytauto jausmais, nes konflikto atveju jam tektų skilti tarp žmonos ir motinos. Tik todėl ji tylėjo. Bet tuo pat metu suprato, kad negali toliau tylėti. Moteris pažvelgė į uošvę, jausmai ją užliejo, bet ji nusižeminusiai ėmė ieškoti piniginės krepšyje…
…Aušra grįžo iš darbo blogos nuotaikos. Kita patikra, revizoriai kabinėjosi prie kiekvieno smulkmenos, o viršininkas pradėdavo rėkti ant visų. Moteris užsibūgo dviem valandom, paskui užsuko į parduotuvę, o dabar reikia ruošti vakarienę, mokytis su dukra pamokų, paruošti rytdienos drabužius… Reikalų begalė, visų surašyti – neužtektų laiko.
Pavargusi Aušra liovėsi laiptais, atidarė butą savo raktu.
„Mama, labas! Rytoj turime parengti aplinkosaugos projektą apie paukščius. Padėsi man?“ – priešais išbėgo devynmetė Gabytė ir iškart „nuvylė“ mamą.
„Žinoma, Gabyt. Tuoj persirengsiu, greitai paruošiu vakarienę ir pažiūrėsime.“
Aušra pastatė krepšius virtuvėje, nuėjo į kambarį.
„O, Aušra, aš ir negirdėjau, kaip įėjai. Kodėl tokiJausdamosi pagaliau atsakinga už savo šeimos laimę, Aušra suspėjo į save pažiūrėti kitaip ir nutarė, kad šį kartą jokios pagalbos neskirs – juk tikroji meilė kartais reikalauja ir atsakomybės, ne tik atidavimo.