„Namie sėdi, nieko nedarai…“
„Mama, eikime žaisti mašinėlėmis, tu gi pažadėjai…“ – vėl prailgino penkiametis Laurynas, įlindęs į virtuvę.
Gabija pirma žvilgtelėjo į sūnų, po to – į kalnų nesaplautų indų ir vištienos gabalą, kantriai laukiantį ant pjovimo lentos. Vėl pažiūrėjo į berniuką. Jis spoksojo į ją lygiai taip pat ir laukė atsakymo į savo – klausimą, prašymą, pabasą.
„Lauryniuk, truputį dar palauk, mama greit ateis, gerai?“ – ji tarė tyliai, turbūt todėl, kad pati netikėjo, jog tas „greit“ kada nors iš tikrųjų ateis.
„Na vėl! Tu visą laiką taip sakai, o tada nepajunti! Aš nenoriu žaisti vienas! Nenoriu!“ – suriko berniukas ir nubėgo į kambarą.
Nuo brolio riksmo pabudo mažoji Liepa ir nedelsdama paskelbė apie pabudimą garsiu verksmu. Gabija atsisėdo ant kėdės, apkabino galvą rankomis, tarsi bandydama užkimšti ausis. Akimirksnį užmerkė akis.
… Gabija visą laiką norėjo vaikų ir beprotiškai juos mylėjo. Bet šią akimirką ji norėtų būti viena, ten, kur nėra šito beribio valymo, virimo, sauskelnių, logopedo, pasivaikščiojimų, vakarinio maudymo, vakarienės, pasakų prieš miegą…
Žinoma, daugelis moterų gyvena taip pat, bet dauguma turi senelius, vyrai padeda. Gabijos situacija kitokia. Jos tėčiai už tūkstančio kilometrų, uošvė dirba ir rūpinasi savimi – jai kol kas iki anūkų. O vyras Raimondas grįžta iš darbo tada, kai vaikai jau keliasi miegoti. Vyras pavakariauja, atsisėda prie kompiuterio ar televizoriaus. Pagalbos nuo jo nelauki. O pastaruoju metu santykiai tarp Gabijos ir Raimondo tapo įtempti, skaudūs, lyg…
„Mamaaa…“ – išgirdo Gabija pusantrų metų Liepos verksmą.
„Einu, dukrele, einu!“ – atsiliepė ji ir nuskubėjo į vaikų kambarį.
Praleido laiką su vaikais, šiek tiek sutvarkė. Po pietų Laurynui užsiėmimai su logopedu. Kol jis mokėsi, Gabija su dukterimi vaikščiojo po kiemą.
Namie grįžo jau prie vakaro. Išmaudė vaikus, pavaitino vakariene. Pati net nepavalgė, tik skubomis išgėrė arbatos. Tuomet sutvarkė vaikų indus, pažvelgė į vištieną ir nusprendė – „nepaspėsiu“. Kad pavaišintų vyrą, nusprendė išvirti koldūnų.
Raimondas grįžo apie devintą vakaro. Gabija jau pripratusi, kad vyras dažniausiai sugrįžta blogos nuotaikos.
„Aš namie! Kodėl niekas nesitinka?“ – suriko vyras iš prieškambario.
„Rai, šypsokis, prašau, aš ką tik Liepą į lovelę padėjau“, – kalbėdama su vyru, Gabija stengėsi, kad balsas skambėtų švelniai, kad nesusikurtų dar didesnės įtampos.
„Nu ir gerai! Sveiki, brangūs namai, vadinas! Sugrįžtu, o čia tyla!“ – nirštelejo Raimondas ir nuėjo praustis.
Gabija padengė stalą – į lėkštę sudėjo koldūnus, atskirai sudėjo grietinėlę ir žalumynus. Užvirė virdulį, supjaustė duoną.
„Gabij, ką, koldūnus per akciją nusipirkai, kad dabar aš normalaus maisto nematysiu, kol visus nevalgysiu?!“ – kartGabija ilgai žiūrėjo į snarglius, kurių vėjas nešė per tuščią gatvę, ir suprato, kad širdis galiausiai atlaisvėjo nuo tų grandžių, kurios tiek metų ją smaugė.