Laikai vienodi, bet žmonės skirtingi

Laikai visada tie patys, tik žmonės kitoki.

“Austėja, ar tu bent kiek nors sąžinės turi?!” — drebančiu balsu paklausė Renata jaunesnės sesers.
“Aurelija, tu būtent paskutinė, kuri gali apie sąžinę kalbėti! Mes su mama jau pakentėjome, dabar jūs ją pasiimkite sau. Pažiūrėkite, kaip su senyvo žmogaus globa bute. Mums jau užteko!” — paskutinius žodžius Austėja tarė ypač garsiai ir numetė ragelį.
Renata girdėjo trumpus signalus. Trumpai patylėjęs, tyliai ištarė:

“Akligalvė! Na ir akligalvė…”
…Renata ir Austėja — gimtos seserys. Jų tėvai, Dainius ir Rasa, susituokė būdami dar studentai. Po vienerių metų po vestuvių gimė pirmasis jų vaikas — dukrelė Aurelija. Šeima gyveno, žinoma, labai kukliai. Pinigų užtekdavo tik būtiniausiems dalykams.

Po kelerių metų, Dainius gavo dviejų kambarių butą iš įmonės, kurioje dirbo. Gyventi tapo kur kas lengviau. O Rasa dirbo ne tik muzikos mokykloje — ji dėsté privačias pamokas vakarais ir pradėjo gerai užsidirbti. Kai Aurelijai sukako dešimt metų, gimė antroji dukra — Austrė.

Jaunesniąją dukrą tėvai mylėjo be galo. Visi Austrės norai buvo įgyvendinami tuoj pat. Netrukus mergaitė suprato šią tendenciją ir specialiai stengdavosi “patraukti kaldrą į savo pusę”.

“Aušrelė, tu gi vyresnė! Atleisk jaunesniajai!” — dar kartą Rasa papeikė vyresniajai dukrai.
“Mama, kam jai tas sąsiuvinis? Juk aš sau nusiperkau, o ji dar maža!”
“Noriu, mama, noriu…” — verkė Austrė.
Ir kitą akimirką norimas daiktas jau buvo jos rankose. Austei nenorėdavosi mokytis skaityti, nenorėdavo lankyti logopedės. Ji norėjo tik vieno — kad viskas vyktų būtent taip, kaip ji to pageidauja. Jei kas nors drisdavo ją užginčyti, prasidėdavo didelis skandalas su visomis pasekmėmis.

Kai Aurelijai sukako šešiolika, o Austrei — šešeri, šeimoje įvyko siaubinga tragedija. Dainius mirė nuo širdies smūgio tiesiog darbo vietoje. Bendradarbiai, kaimynai, šeimos draugai labai gailėjosi to, kas nutiko — toks jaunas, vos keturiasdešimt, dar gyventų ir gyventų. Augintų vaikus, lauktų anūkų… Bet likimas nusprendė kitaip.

Žinoma, labiausiai Dainiui ilgėjosi jo žmona. Būtent tada kažkas moters viduje sulūžo. Ji staiga nustojo pastebėti viską ir visus aplink. Net ir vyresniosios dukros ją beveik nedomino. Visą savo dėmesį, meilę ir rūpestį Rasa skyrė septynmetei Austrei. Mergaitė buvo labai panaši į savo tėvą — beveik identiška kopija.

“Mama, mano džinsai jau sudraskyti, o tu vis Austrai naujas sukneles perki! Visą spintą jomis prikisi, nėra kur dėti!” — pyko Aurelija.
“Aušrute, kodėl tu vis kivirčaisi? Tu jau suaugusi. Greit baigsi mokyklą, stoPo daugelio metų, kai Rasa atsigulė į amžinybę, Austėja su šeima grįžo į tėvų butą, o Aurelijos širdis liko rami, žinodama, kad pasirinko teisingą kelią — mylėti be sąlygų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

11 + four =

Laikai vienodi, bet žmonės skirtingi