Laikai visada vienodi, bet žmonės skirtingi

Laikai visada vienodi, žmonės skirtingi

— Tan, ar tu bent šiek tiek sąžinės turi? — drebančiu balsu paklausė Ona jaunesnės sesers.
— Onute, tau tikrai ne apie sąžinę kalbėti! Mes su mama jau pakentėjom, dabar tu pasiimk ją pas save. Pasižiūrėk su Tomas, kaip gyventi su senyvo žmogaus bute. Mums užteko! — paskutinį sakinį Toma ištarė ypač garsiai ir padėjo ragelį.

Ona išgirdo trumpus signalus. Pritylėjo kelias akimirkas, tada tyliai tarė:
— Išdiduolė! Tikra išdiduolė…

Ona ir Toma — kraujas kraują. Jų tėvai — Algirdas ir Ramunė susituokė dar būdami studentai. Po vienerių metų po vestuvių gimė pirmasis jų vaikas — dukrelė Ona. Šeima gyveno labai kukliai — pinigų užtekdavo tik pačiam būtiniam.

Po kelerių metų Algirdas iš darbo gavo dviejų kambarių butą. Gyventi tapo lengviau. Ramunė dirbo ne tik muzikos mokykloje — ji dėstė privačias pamokas ir gerai užsidirbdavo. Kai Onai sukako dešimt, gimė antroji dukra — Toma.

Jaunesnė duktė tėvams buvo viskas. Visi jos užgaidai buvo įvykdomi vos tik pageidus. Netrukus Toma įprato ir tyčia stengdavosi „patraukti antklodę“ savo pusėn.

— Ona, tu gi vyresnė! Atleisk jaunesniajai! — Ramunė vėl priekaištavo.
— Mama, kam jai tas sąsiuvinis? Aš sau jį nupirkau, o ji dar maža!
— Noriu, mama, noriu… — raudojo Toma.

Po minutės trokštamas daiktas jau buvo jos rankose. Toma nenorėjo mokytis skaityti, nenorėjo lankyti logopedės. Ji norėjo tik vieno — kad viskas vyktų tik pagal jos norus. Jei kas nors drįsdavo prieštarauti — prasidėdavo didelis skandalas.

Kai Onai sukako šešiolika, o Tomai — šešeri, šeimoje įvyko siaubinga tragedija. Algirdas mirė nuo širdies smūgio darbe. Kolegos, kaimynai, draugai — visi gailėjosi, kad toks jaunas žmogus (tik keturiasdešimt!) paliko šį pasaulį. Dukras auginti, anūkų laukti… Bet likimas nusprendė kitaip.

Žinoma, labiausiai Algirdą išgyveno jo žmona. Tuo metu kažkas viduje jos sulūžo. Ji staiga nustojo pastebėti aplinkinius. Net vyresnė duktė jai nerūpėjo. Visą savo meilę ir rūpestį Ramunė atidavė septynmetei Tomai. Mergaitė buvo labai panaši į tėvą — vos ne jo kopija.

— Mama, mano džinsai jau suplyšo, o tu vis Tomai naujas sukneles perkini! Jau visa spinta užkišta, net nebesisoruoja! — pykdavosi Ona.
— Ona, kam tu vis skundiesi? Juk tu jau suaugusi. Greit baigsi mokyklą, įstosi, pabaigsi studijas. Susirasi darbą ir nusipirksi, ko tik širdis geidžia. O Toma — nelaiminga mergaitė. Tokiam amžiuje liko be tėvo! O jis ją taip mylėjo, lepino… — Ramunė verkdavo ir nuo skruosto nuvalydavo ašarą.

Ona baigė mokyklą, išvyko mokytis į kitą miestą.

— Galvojau, Ona, liūdėsiu, kad išvažiuoji. Bet dabar, žinai, net gerai! Noriu Tomai kambarį atnaujinti. Kad būtų kaip tikros princesės! — su entuziazmu pasakojo Ramunė.
— Mama, tai tu mano sofą išmesi, kai išvažiuosiu? Aš gi planavau atvažiuoti savaitgaliais… — su švelniu įsižeidimu tartė Ona.
— Žinoma išmesiu! Kam tas senas daiktas? O atvažiuoti gali — permiegosi su manimi ar virtuvėje porą nPo daugelio metų, kai Ramunė jau seniai gyveno pas Oną ir Tomas, mažasis Nikas, Tomos sūnus, užsuko pas senelę — taip pat reikalaudamas pinigų, nes „tai gi jo teisė“, ir tada Ona, žvelgdama į brolį, pagalvojo: „Laikai visada vienodi, tik žmonės skirtingi“.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − 9 =

Laikai visada vienodi, bet žmonės skirtingi