Kraustymasis į naują butą: iššūkiai ir džiaugsmai.

Persikraustymas į naują butą – reikalas varginantis. Tai visiems žinoma.

Štai ir Gabija su vyru, pagaliau nusipirkę didesnį butą, ruošėsi persikraustyti iškart po Naujųjų metų.

Jie jau pradėjo krauti daiktus į dideles dėžes, surūšiuota. Viskas buvo skirstoma – kas į šiukšlinę, kas atsargiai supakuota…

Atėjo eilė ir iki didelės spintos su palėpe. Vyras prieš išėjimą į darbą ištraukė dėžę su kalėdiniais žaislais, o kartu išlavino visą turinį ir sudėjo tvarkinga krūva. O dabar jai reikėjo visa tai peržiūrėti.

Aišku, ant palėpės dažnai laikomi daiktai, kurie kasdienybėje nereikalingi, bet ir neišmesi, kol neįsitikinsi, kad daiktas tikrai niekad nebegalės praversti.

Gabija turėjo dvi savaites atostogų būtent šiam tikslui – surinkti, peržiūrėti, atrinkti. Ir pagaliau nuspręsti: ką pasiimti į naują butą, o ko ne. Tikrai nebuvo lengva. Kaip elgtis su jos mokykliniais sąsiuviniais, dienoraščiais, pagyrimo rašteliais? Kai dar gyveno tėvai, jie visa tai saugojo, o dabar tai perėjo jai kaip paveldas.

Gabija sėdėjo šalia šios krūvos ir atidžiai perrinkinėjo savo archyvines vertybes. Dalis jų iškart pateko į didelį juodą šiukšlių maišą, o dalis buvo padėta į šalį. Ir štai, jos rankose atsidūrė nedidelė dėžutė, apklijuota kriauklėmis ir jūros akmenėliais, supakuota į minkštą drobinį maišelį.

Tai buvo mėgstamiausio senelio dovana. Jis atvežė jį anūkutei iš poilsio, kai jai, Gabijai, buvo dešimt metų. Ir ši nuostabi dėžutė tapo jos mažu paslaptingu lobynu. Joje ji laikė įvairias vertingas bylas, brangias kaip atminimą apie tą ar kitą įvykį.

– Įdomu, ar Austėja turi kažką panašaus? – pagalvojo Gabija apie dukrą, bet paskui nusprendė, kad vargu.

Per daug racionalūs vaikai šiais laikais ir kažkaip neromantiški. Būdama dešimties jau aiškiai žino, kuo nori tapti ir kur mokytis.

Jie savo laikais apie tokius dalykus net negalvojo.

Teko eiti į paprastą mokyklą, išmokti technologo specialybės ir dirbti vietos konditerijos fabrike.

Vyrui Dovydui pasisekė.

Jis norėjo tapti architektu ir juo tapo.

Išmokęs, grįžo į gimtąjį miestą, dabar – pagrindinis specialistas. Jo projektai labai reikalingi.

Ir Austėja tokia pat užsibrėžusi. Tiesa, būdama vienuolikos metų, dar nelabai nusprendė dėl profesijos.

Gabija laikė dėžutę rankose ir kažkodėl bijojo ją atidaryti. Kas ten jos laukia, kokios vaikystės prisiminimai?

Pagaliau dangtis buvo pakeltas, o viduje… Na, kas gali būti ypatingo? Pigūs pakabukas su grandinėlę su sulūžusiu užraktu, kurį jai nupirko mama suvenyrų parduotuvėje.

Štai močiutės segė – drugelis su akmenėliais, iš kurių du jau išbyrėjo.

Štai didelis perlų pypiras. Labai gražus, bet iš ko jis, Gabija jau nebeatmena.

Lūpų dažai auksiniame fūtlyčiuje, kurį jai padovanojo draugė aštuntoje klasėje, bet mama neleisdavo juo naudotis.

Taigi ir gulėjo nepaliestas.

Ir štai jos rankose atsidūrė aksominis kaklaraištis-drugelis! Tamsiai mėlynas, labai meistriškai pagamintas.

Ir prisiminimai nubloškė ją į tuos tolimus metus, kai į jų naujųjų metų vakarėlį atėjo berniukai iš kitos mokyklos.

Kam ir kodėl – ji jau nebeatmena. Gal jų aktų salė buvo remontuojama, gal direktorius taip nusprendė.

Svečiai surengė koncertą. O paskui buvo šokiai – pirmieji jos gyvenime. Kokia tai buvo klasė? Penkta ar šešta? Ir tada Gabija pirmą kartą gyvenime „įsimylėjo“. Žinoma, tai pernelyg garsiai pasakyta.

Bet berniukas jai labai patiko, kai jis stovėjo scenoje ir skaitė eilėraščius, kurie tada atrodė Gabijai pernelyg suaugusiški.

Štai ir lapas languotas, kuriame jie užrašyti. Ant to berniuko buvo tamsiai mėlynas kostiumėlis ir šis kaklaraištis-drugelis. O kaip jis įtaigiai skaitė!

Gabija svajojo, kad jis ją pakvies šokti. Ji stovėjo kampe grazioje baltoje suknelėje su užpakaliniais kaspinais, atlaisvotais plaukais, pirmą kartą ne su kasytėmis, kaip visada. Kiek jai tada buvo metų? Vienuolika, dvylika? Jau ir neprisimena. Bet tas jausmas, pirmasis širdies virpėjimas, išliko atmintyje iki šiol.

Ne, jis jos nekvietė. O iš mokyklinių šokių kažkaip nuskubėjo.

Ji su drauge neskubėdama išėjo į rūbines paskui jį. Jis greitai apsirengė, nusiėmęs drugelį, užsidėjo kepurę beveik iki antakių ir išėjo. Mergaitės stebėjo jį iš šono. O kai jos grįžo, Gabija ant grindų rado tą drugelį. Turbūt jis bandė įdėti į kišenę, bet… Pametė.

Ji pakėlė drugelį ir išbėgo į mokyklos laiptus, norėjo atiduoti, bet pamatė, kaip jis jau įsėdo į mašiną, durys užsidarė, ir berniukas dingo. Turbūt tėvai jį atvažiavo pasiimti. Taigi jie nebesusipažino ir daugiau niekad nesusitiko. Ji net nežinojo, iš kokios jis mokyklos.

Kiek metų praėjo nuo tada! O jos slaptoji dėžutė išsaugojo šį mažą, atrodytų, nereikšmingą epizodą. Visi vaikystės lobiai vėl grįžo į dėžutę, ir ji pastatė ją ant palangės, nusprendusi daugiau neslėpti tokios grožDrugelį vėl užsidėjęs Dovydas pasakė, kad ši senovinė relikvija bus jų šeimos laimės simbolis, ir jie visi kartu nusijuokė, žinodami, kad jų istorija, prasidėjusi taip neįtikėtinai, tęsis dar daugelui metų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × two =

Kraustymasis į naują butą: iššūkiai ir džiaugsmai.