Kam nors tu būsi reikalinga

„Bent kam nors tu buvai reikalinga.“

— Tau nereikalingas mano sūnus, jis tavo gyvenimą sugadins.

— Netiesa, Sofija Anatolijevna. Kodėl taip sakote apie Dainą? Juk tai jūsų vienintelis vaikas!

— Būtent todėl ir perspėju. Per gerai pažįstu savo sūnų, kad abejotčiau savo žodžiais.

Sofija Anatolijevna lėtai išėjo iš virtuvės, o Lina liko sėdėti prie stalo savo naujame vakarinėj suknelėj. Ją užsivilko specialiai, atėjo pas kaimynę parodyti savo naujųjų drabužių, kuriais norėjo Dainą priversti žūtbūt ją pamatyti.

Į kaimynės sūnų Lina buvo įsimylėjusi jau daugelį metų. Jausmai atsirado dar mergaitės amžiuje – mažos ir naivios, tačiau, kaip paaiškėjo, sugebėjusios stipriai prisirišti.

Daina buvo septyneriais metais vyresnė už Liną. Jam buvo septyniolika, o jai – dešimt, kai jie pirmą kartą susitiko. Lina su tėvais atsikraustė į Anykščius iš kaimo, kuriame tėvas liko be darbo, o Sofija Anatolijevna jau daug metų gyveno ten su sūnumi, augindama jį viena.

— Labai padori šeima, — vakare pasakojo Linos motina, grįžusi nuo Sofijos Anatolijevnos. Kaimynė, nors ir penkiolika metų vyresnė už Linos motiną, su ja užmezgė draugiškus santykius, o Lina ir Daina ėmė dažniau matytis.

Po metų po susipažinimo Daina įstojo į universitetą ir išvyko iš Anykščių, o Lina liko su tėvais, nepamiršdama apie jį ir nuolat lankydamasi pas Sofiją Anatolijevną.

Iškart po instituto baigimo Daina vedė, ir tai Linai buvo tikras smūgis. Ji iki paskutinio nenorėjo tikėti, kad Daina rado tikrą meilę. Lina buvo įsitikinusi – jei kas nors vedžiasi, tai jau tikrai ir visam laikui. Jos tėvai buvo susituokę beveik dvidešimt metų, močiutė su seneliu irgi iki pat mirties gyveno kartu, net Sofija Anatolijevna pasakojo, kad su Dainos tėvu buvo ištekėjusi iki pat jo dingimo karštojoje vietoje.

— Jis net su savo žmona manęs nesusipažino, — skundėsi Sofija Anatolijevna, atėjusi svečiu pas Linos tėvus, — Kažkokia miestietė, visa iš savęs.

— Tai nuvaryk pati pas juos į miestą, — patarė Linos motina, — Susipažink su uošve, pažiūrėk, kaip sūnus gyvena.

Sofija Anatolijevna tik nusišypsojo:

— Kam? Kodėl? Jei Dainutis manęs nepasikvietė į vestuves, reiškia, taip ir turėjo būti. Tad nereikia man pažinti jo žmonos. Nevarysiu į miestą.

Lina gailėjo Sofiją Anatolijevną, bet dar labiau jaudinosi dėl to, kad Daina niekada nebegrįš į Anykščius. Tačiau praėjo šiek tiek daugiau nei metai po to, kai Sofijos Anatolijevnos sūnus susituokė, ir Daina grįžo į kaimą su savo nedaugybe daiktų.

— Ten tavo Sūnus grįžo, — grįžusi iš darbo pasakė Linai motina.

Mergina pašoko iš vietos, nublokštė link durų, vos nepramušusi motinos. Per kelias sekundes nubėgo iki Sofijos Anatolijevnos namo, o prieškambaryje susidūrė su Daina, kuris tik išėjo į lauką pasirūkyti.

— O, Linai-Linai! — linksmai tarė jis ir nupJis pažiūrėjo į ją tokiu pažvelgsimu, lyg pamatytų pirmą kartą, o Linai staiga atrodė, kad visas tas laukimas ir ilgesys buvo tik kvaila vaikystės svaja, kuria galiausiai reikėjo atsisveikinti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten − four =

Kam nors tu būsi reikalinga