Dvi draugės
Jos kadaise buvo draugės… Tiksliau, tos ir liko, kaip manydavo trečio aukšto moteris. Jos draugė, iš penkto, buvo rašytinė gražuolė. Tiksliau, taip ji galvojo apie save. Ji leisdavosi žemyn pas pilką pelę, kaip vadino savo draugę iš apačios, tik tam, kad pasigirtų arba pasiskųstų gyvenimui. Kadaise jos abi mokėsi toje pačioje mokykloje, o vėliau kartu įstojo į ekonomikos fakultetą Vilniaus universitete, kurį pelė sėkmingai baigė ir įsidarbino banke.
Gražuolė draugė sekmingai ištekėjo už turtingo tėvelio penktame kurse ir mesti mokslus. Po skyrybų jai atiteko nemaža suma ir nedidelė mėnesinė išmoka. Milijonierius būtų sumokėjęs ir daugiau, kad tik jos atsikratytų, bet advokatas prastai pasidirbo, ir ji liko viena su pinigais, kurie greitai tirpo, atsižvelgiant į jos poreikius… Todėl gražuolė buvo amžiname paieškų rate, o leisdavosi žemyn tik tam, kad papasakotų peleliui apie savo pergales ir pralaimėjimus.
„Visi vyrai – ožiai,“ – sakydavo ji, sėdėdama krėslė ir vartydama dar vieną moterų žurnalą – nieko kito ji neskaitydavo. Ir mokydavo savo draugę: „Nori surasti gerą vyrą? Skaityk moterų žurnalus.“
Ji būdavo apsirengusi trumpą, viliojantį chalatiuką su dideliu iškirptu krūtine. Švelnūs rankų pieštukai ir kraujo raudoni nagai kontrastuodavo su senu, nusidėvėjusiu pelės chalatu ir jos amžinai įdirbėmis rankomis – reikėdavo skalbti, valyti, virti ir eiti apsipirkti. Abi buvo netekėjusios ir kol kas neturėjo vaikų, bet pelė desperatiškai norėjo abiejų, o gražuolė norėjo tik vieno – kad visi ją žavėtųsi, girtų, duotų pinigų ir nieko nesitikėtų.
„Visi vyrai – ožiai,“ – kartodavo gražuolė, sukčiodama tarp pirštų ploną mentolinį cigaretę, – „Vienas plikas, kitas mažas, trečias turtingas, bet šykštus, įsivaizduoji?“ Ir pridurdavo su apmaudu: „Jis turi seną mašiną, vasarnamį už miesto, ir norėjo, kad jam virčiau.“ Ji nusijuokė: „Ar gali įsivaizduoti mane senoje mašinoje ar prie viryklės? Fuu…“
Pelė atsidusdavo ir galvodavo: „Man ir to pliko ar mažo užtektų. Aš ir virtų, ir į tą vasarnamį mielai važinėčiau.“
„Ožiai,“ – konstatuodavo gražuolė.
Tuo tarpu, reikia jums pasakyti, ponios ir ponai, ji leisdavosi žemyn su savo katinu – amžinai purvinu, liesu ir apsipynusiu voratinkliais. O pas pelę gyveno katinėlė, taip pat kastruota, kaip ir katinas, kas neBet kartą, kai varganas katinas grįžo varvėdamas iš meilės ir pilnas švelnumo, pelė suprato, kad tikrosios draugystės ir meilės vertę išmoko ne iš žmonių, o iš šių dviejų mažų padarų, kurie ją sugebėjo išmokyti daugiau nei visa jos ankstesnė gyvenimo patirtis.