Lapkričio pabaiga, o lauke – antra savaitė karščio, lyg vasara. Gabrielė įlipo į autobusą ir iškart to pailgėjo. Piko metu transportas prikimštas, tranku, karšta. Merginą iš visų pusių suspausdavo, o suknelė iškart prilipo pia šlapių pečių. Nugarą kažkas skaudžiai pastūmėjo.
“Praeik į priekį, visiems reikia važiuoti. Tokios kaip tu išvis turėtų vaikščiot pėsčiomis – tiek daug vietos užima,” už nugaros surūko senesnės moters balsas.
“Pati ne plona. Ei, pasitrauk!” išsižiegė užrėmus vyras, ir Gabrielę taip suspaudė, kad vos kvėpavimo neprarado.
“Oi, sumušei, velniau,” vingavo moteris už jos.
Durys su trenksmu užsidarė, autobusas pajudėjo nuo stotelės. Gabrielės užpakalyje tęsėsi barniai – moteris ir užrėmęs vyras rėkiai pyko vienas ant kito.
“Mot, kodėl tokia pikta?”
“O tu išvis tylėk. Jau be to kvėpuoti negalima, o iš tavęs dar alko smirda,” atkirto moteris.
Gabrielė net nematė, kas ten pyksta – galvos apsukti negalėjo, iškart nosį į kieno nors petį įsmeigdavo. Laikytis už rankenos irgi nepasiekdavo – ranka nepakildavo, o pati rankena neužmatai per tą žmonių tankį.
Autobusas važiavo trūkčiojant, staiga stabdydavo, po to vėl greitėdavo. Keleivius bliaudė iš šono į šoną, lyg agurkus skardinėje suspaustus. Neišvirtę iš vietos buvo tik dėl to, kad buvo per daug sugrūsti. Važiuojant pro atvirtus langus ir ventiliaciją į saloną prasiverždavo gaivinantis vėjelis, bet kai tik autobusas sustodavo prie šviesoforo, žmonės vėl pradėdavo stumtis ir barnytis.
Gabrielė neįsijungdavo į tuos niūzginėjimus – stovėjo, įkandus lūpą, svajodama, kad greičiau išliptų, patektų į švarų orą, grįžtų namo, nusimestų šlapius drabužius ir atšaltų po vėsiais čiurkšlėmis. Autobusas vėl pajudėjo, žmonės susvyravo.
“Ei, vairuotojau, atsargiai! Ne malkas veži!” surėkė užrėmęs. “Turbūt kabinoje ventiliatorius įjungtas, o mes čia kaip krosny…”
Transportas vėl trūkčiojo, lėtėdamas prie stotelės.
“Pravažiuok pro šalį, daugiau niekas nebetilps! Suspaudęs vienas kitą užmušim!” rėkė vyras. “Kas išlipa?”
“Aš! Aš išlipu! Atidarykite duris!” suriko Gabrielė, nebegalėdanti kentėti tvankos ir spūsčių.
Durys atsidarė prie pastangų, pirmiausia išleisdamos moterį, užrėmusį vyrą ir tik tada Gabrielę. Paskutinis moters smūgis į petį buvo skausmingas.
“Karvė! Vienos stotelės dėl įlipo į autobusą.”
Gabrielė nespėjo atsakyti. Moteris įsmeigėsi į minią, durys užsidarė, autobusas nuvažiavo. Mergina nenusprendė laukti kito, ėjo namo pėsčiomis, ryjant ašaras. Ausyse skambėjo tas bjaurus, pikBet kai jis pasuko į tą pačią gatvę kitą dieną, netikėtai sutiko Gabrielę ir suprato, kad likimas juos vieną kitam paskyrė ne be priežasties.