**Nesusiklausė charakteriai**
„Tu neatsiliksi? Kuriuo laiku išvažiuoji, Domai?! Domai…“ – Liepa glostė vyrą už peties, o jis mosavo ranka, rodydamas, kad dar nesiruošia keltis ir niekur nespės vėluoti. Liepa pažvelgė į telefono ekraną – vos septinta ryto.
„Kam aš taip anksti kėlusi šeštadienį?! Nieko nedarysi, rankinę jau vakar surinkau…“ – pagalvoji ji ir net norėjo vėl įsirito po patogiu antklode, bet staiga…
Staiga vėl apėmė tas pats neaiškus nerimas, kurį pastaruoju metu jaučė vis dažniau. Atrodo, kad nerimauti nėra dėl ko: vyras šalia, butas centre, euroremontas, dizainerių baldai, brangūs įrengimai. Vyras su savo automobiliu, Liepa – su savo. Neseniai nusipirko namą priemiestyje. Viskas, žodžiu, yra.
Daugelis apie tai tik svajoja. Pabandyk, sakyk, gyventi nuomojamame bute, į darbą važinėti troleibusu, o vakare mokytis su vaikais, virti visai šeimai, mokėti paskolą, mokyti vaikus… Tik atsigulsi, jau žadintuvas skamba, ir vėl viskas iš naujo. Man būtų tavo problemos! Kokia ten nesąmonė – kažkoks išankstinis jausmas! Koks?!
Na tas pats! Liepa jau seniai išmoko jį atpažinti. Be priežasties nerimas, kažkokia liūdesys, baimė, kad kažkas blogo nutiks, ir neišvengiamas svarbaus dalykų praradimo jausmas. Jis ateina netikėtai ir taip pat netikėtai išnyksta. Kuriam laikui nuslūgsta, o po to vėl grįžta.
Ir šį rytą tas nemalonus jausmas vėl be leidimo įsiveržė į moters širdį. Liepa atsikėlė iš lovos, dar kartą pažvelgė į miegantį vyrą ir nuėjo į virtuvę. Domas šiandien vyksta į dar vieną darbo kelionę. Kaip jos pastaruoju metu užkniso! Prieš pusantrų metų atėjo naujas viršininkas, atlyginimą gerokai pakėlė, įmonė, kurioje dirba Domas, didelė ir perspektyvi. Jis – vienas pagrindinių darbuotojų, skyriaus vadovas. Tik šitas darbas ima per daug laiko! O dar ir įpratę siųsti komandiruotėse savaitgaliais.
Liepa paruošė pusryčius ir vėl nukeliavo į miegamąjį, kad pažadintų vyrą.
„Domai, ar bent atsikelsi?! Eik, kitaip pavėluosi į savo komandiruotę. Sakėi, išvažiuosit po pietų?“
„Taip. Po…“ – atsiliepė Domas mieguistu balsu ir, pagaliau, atsikėlė ir atsisėdo ant lovos.
„Eime, aš paruošiau pusryčius.“
„Mmm…“ – vėl mieguistai tarė Domantas ir išėjo paskui ją į virtuvę.
Prie pusryčių vyras tuoj pat įsmeigė akis į telefoną. Liepa pastebėjo, kad pastaruoju metu jie su vyru beveik nebekalbėjo ir tapo tolimi vienas kitam. Ne, jie niekuo nesipyko. Viskas gerai – jis periodiškai grįždavo su gėlėmis, kartais Liepa įkalbėdavo nueiti į restoraną, ir Domantas sutikdavo. Jie galėdavo pasivaikščioti parke, aplankyti draugus ar nueiti į kiną, bet viskas jau buvo ne taip, kaip anksčiau.
„Domai, o gal imsi mane su savimi į komandiruotę?“ – staiga paklausė Liepa.
„Mmm…“ – neatsitraukdamas nuo telefono ekrano, atsakė Domantas.
„Na tikrai, kas čia tokio? Juk gyvensit viešbutyje? Dieną būsi su visais objekte, o vakare – su manimi.“
„Ką?! Tai yra, ne! Koks čia su manimi?“ – sukrėstas Domantas įsigilinęs į žmonos žodžius.
„Na kodėl, Domai? Kas čia tokio? Juk važiuosi mašina?“
„Taip, mašina. Bet ką tu ten veiksi? Savaitgalis, pailsėk namie. O aš jau pirmadienį ar antradienį grįšiu.“
„Na kaip ką? Niekada nebuvau tame mieste. Pasivaikščiosiu, apsipirksiu, gal muziejus aplankysiu…“
„Oi, prašau! Ten paprasta užkampis, nieko įdomaus! Ar mūsų mieste juk trūksta parduotuvių?! Eik sau, kur nori!“
„Domai, man čia nuobodu! Aš visai netrukdysiu…“ – suvaitojo Liepa.
„Liep, ne! Jei nori atostogauti, nusipirk kelionę ir važiuok!“ – susierzino Domantas.
„Viena? Aš noriu su tavimi. Juk mes vyras ir žmona, jei dar to nepamiršai!“
„Liep, vėl pradedi savo dainą? Šimtą kartų tau sakiau, kad darbe dabar be galo įtampa! Viršininkas siautėja! Ar aš kaltas, kad jis prašo dirbti savaitgaliais?!“
„Atrodo, kad jis visada prašo tik tave! Praėjusį šeštadienį mačiau jūsų Didžiulį su žmona ir vaikais prekybos centre. O tu kažkodėl dirbai!“ – Liepa nelabai norėjo pykti su vyru, ypač prieš komandiruotę, bet negalėjo savęs sulaikyti.
„Na pradėkime prisiminti, kas kur buvo! Ačiū už pusryčius!“ – Domantas išėjo nuo stalo ir pasitraukė į vonios kambarį.
Liepa sutvarkė namus, kol Domantas žiūrėjo televizorių. Po to surinko jam sumuštinius ir arbatą į termobutelį kelionei.
„Liep, o kur rankinė?“ – iš priėjimo girdėjosi Domanto balsas.
„Ant komodo stovi. – ramiai atsakė Liepa.
„Na, aš važiuoju. Nepyk, ten tikrai nėra ką veikti.“
„Jei nėra, tai nėra. Ir galvojau pykti. Iki.“
Domantas išvažiavo, o Liepa liko. Šiandien šeštadienis, galima būtų paskambinti draugei ir susitikti, vakare pasedėti jaukiam restorane, pasikalbėti.
Bet kam paskambinti? Julija turi vyrą ir du vaikus – tikrai neis! Marija su vyru nusipirko vasarnamį ir dabar gyvena ten – ji šeštadienį tikrai neatvyks. Ksenija išvis išvyko į užsienį – seniai iš jos jokių žinių. VisiLiepa vėl pažvelgė į jūrą, pajuto šilumą dėl Leono ir Katiukės šalia, ir suprato, kad gyvenimas galiausiai atsikratė tos senos kančios.