Gabija stovėjo prie mažytės virtuvės lango, žvelgdama į pilkšvą rudenį dangų. Iki algos liko dar savaitei, o pinigineje gulėjo tik paskutiniai du penkiųdešimties eurų banknotai, o jos sūnus Adas paprašė naujų batų. Širdis skaudžiai suspaudė mintis, kaip vėl teks jam paaiškinti, kad reikės palaukti. Jam vos dešimt, bet jis jau pernelyg rimtai žiūri į pasaulį. Per anksti jis tapo suaugusiu, nors Gabija svajojo suteikti jam laimingą vaikystę.
“Mama, o gal palauksiu iki kito mėnesio? Šitie batai dar tvirti!” — tarė Adas vakarienei. Gabija vos sulaikė ašaras.
Tai buvo turbūt sunkiausi metai jos gyvenime. Metai, kurie prasidėjo tuo, kad jos vyras Vytautas, seniai ir, kaip jai atrodė, patikimas žmogus, surinko savo daiktus ir paskelbė, kad išeina. Išeina pas kitą moterį. “Man reikia naujo oro, supranti? Pavargau nuo šitos rutinos, nuo skurdo!” — tada pasakė jis, nepaisydamas jos ašarotų akių.
Gabija negalėjo patikėti. Viskas griūva. Baisiausia — ji liko su sūnum beveik be lėšų pragyvenimui. Vytautas nustojo finansiškai padėti, o apsilankyti pas sūnų irgi neužsuka. Jo nauji santykiai tapo griovė ne tik jų santuokai, bet ir biudžetui.
Tačiau Gabija buvo stipri. Ji įsidarbino antrajam darbui — dienom dirbo administratoriaus pareigose medicinos centre, o vakarais valė ofisus. Kartais jai rodydavosi, kad jėgų nebėra. Bet visuomet prisimindavo Ado akis, jo švelnią šypseną, ir tai suteikdavo jai pasitikėjimo rytojumi.
Vieną vakarą, po ilgos darbo dienos, Gabija nusprendė praleisti laiką su Adu kieme. Tai buvo jų būdas bent šiek tiek atsipalaiduoti: ji — su pigios kavos puodeliu, jis — su svyruoklėmis ar kamuoliu.
Tada ji pamatė mergaitę ryškiai mėlynomis akimis ir daugybe strazdanų ant skruostų. Ji žaidė netoliese, o šalia sėdėjo vyras — aukštas, ramus, bet su neįprastai šilta šypsena. Jis žiūrėjo į mergaitę taip, kaip Gabija svajojo, kad kada nors į Adą žiūrėtų jo tėvas.
Jos sūnus, žinoma, greitai susidraugavo su mergaite. Vaikai, skirtingai nei suaugusieji, neužsibūna ant santykių niuansų. Jau po dešimties minučių jie bėgiojo vienas paskui kitą su šūksniais: “Nepagausi!”
“Geras jūsų sūnus,” — tarė vyras, kreipdamasis į Gabiją.
“Ačiū,” — ji nerimtai nusišypsojo. “Jūsų dukra labai graži!”
“Taip, tai Austėja,” — jis linktelėjo. “O aš Tomas.”
Taip prasidėjo jų pažintis. Jie sėdėjo ant vėsios suolo, stebėdami vaikų žaidimus. Pokalbis tekėjo lėtai, bet laisvai. Gabija pasakojo, kaip viena augina sūnų, Tomas — kaip jau trečius metus gyvena be žmonos, kuri po skyrybų išvyko į kitą miestą, palikdama jam dukterį.
“Sunku, bet susitvarkome,” — jis pasakė su lengva šypsena.
Tomas ir Gabija pasirodė esą kaimynai. Kadangi Tomas neseniai atsikraustė į šį namą, iki šiol jie niekada nesusitikdavo.
Keliančiais mėnesiais jų draugystė sustiprėjo. Jie ėjo su vaikais į teatrą, į vaikų šventes, o kartą net išvyko į atrakcionų parką. Adas ir Austėja džiaugsmingai sėdėjo ant karuselių, o Gabija pirmą kartą po ilgų metų pajuto, kad nuolatinė liūdesio aPo šiltų vasaros vakarų, kai Gabija ir Tomas stovėjo prie Nemuno, vaikai juokdamiesi bėgiojo po žolę, o ji suprato, kad šis naujas gyvenimas – su šiais žmonėmis – yra tas laimės gabalėlis, kurio taip ilgai ieškojo.