Ar visą gyvenimą teks įrodinėti, kad nesu kaltas…

Argi man visą gyvenimą teks įrodinėti, kad aš niekuo nekaltas…

Ramunė žiūrėjo televiziją, o vyras sėdėjo prie kompiuterio, kai paskambino mama.

“Kas atsitiko, mama?” – susirūpinus paklausė Ramunė, prislopindama garso garsumą.

“Nieko neatsitiko. Tiesiog nusprendžiau paskambinti.”

Bet Ramunė žinojo – mama niekada neskambino be priežasties.
“Mama, sakyk, kas. Jau vėl Danutė ką nors iškrėtė?”

Mama atsiduso.

“Ji visą laiką čiaujasi, kad nori atvažiuoti pas tave. Į universitetą stoti. Mokosi prastai, galvoje tik vakarėliai. Koks universitetas? Čia juk yra geras kolegija ir medicinos mokykla. Bet ji net nenori apie tai girdėti,” – vėl atsiduso mama.

“Bet mes su Dainiu turime tik vieną kambarį. Nežinau, ar jai bus patogu gyventi su mumis,” – atsakė Ramunė.

“Aš suprantu. Bijau, kad ji tiesiog pabės pas tave. Todėl paskambinau įspėti. Galbūt tu galėtum ją atkalbėti? Ji manęs neklauso. Visiškai išsivadavusi.”

“Mama, ji ir manęs neklausys. Jei ką įsikirs į galvą, tu negalėsi to išplėšti. Tu pati žinai. Pabandysiu pasikalbėti su dėde Algiu. Gal jis ją pasiims.”

“Pakalbėk, Ramunė. Tik juk jis turi šeimą. Kažkaip nepatogu.”

“Kodėl nepatogu? Juk ji jo duktė. Gerai, mama, pasikalbėsiu su juo ir paskambinsiu tau atgal.” – Ramunė padėjo telefoną.

“Mama skambino?” – Dainys atitraukė nuo monitoriaus žvilgsnį ir pažiūrėjo į žmoną.

“Taip. Danutė nori atvažiuoti, ruošiasi stoti į universitetą.”

“Tai ką? Jei įstos, duos bendrabutį,” – Dainys vėl nukreipė akis į ekraną.

“Jai ten nieko nėr, čia ir kolegijos yra. Bet ji ir ten tikriausiai neįstos. Ji nori ištekėti, štai kas. Pakalbėsiu su jos tėvu, gal sutiks ją pasiimti. Turėtų. Ji jo kraujas.” – Ramunė susimąstė.

“Ne, reikia įkalbėti dėdę Algį. Dainys gražus vyras. Jei jis tokio nebūtų, aš už jo nebūčiau ištekėjus. Bet iš Danutės galima tikėtis ko tik nori. Ji mūsų vestuvėse nuo jo akių nėmė.”

Ramunė ir Danutė turėjo skirtingus tėvus. Ramunės tėvas nuskendo, kai jai buvo septyneri. Išėjo su draugais žvejoti, išgėrė, o paskui ėmėsi meškerioti. Kabliukas užsikabino už nardų upės dugne. Tėvas įšoko vandens atkabinti ir nuskendo. Vyrai irgi buvo girti, nesugebėjo jo laiku ištraukti.

Jauna ir graži mama liko viena su Ramune rankose. Jaunikius prie savęs neprileisdavo. Kai Ramunė mokėsi penktoje klasėje, į jų mokyklą įsidarbino jaunas ir gražus matematikos mokytojas. Kalbos ėjo, kad jis persikėlė ne veltui, kad pabėgo iš didelio miesto dėl nesėkmingos meilės.

Jis tapo Ramunės klasės auklėtoju. Tėvų susirinkime pamatė jos mamą ir įsimylėjo iš karto. Pradėjo dažnai užsukti, padėti Ramunei su pamokomis, ir ne tik matematikos. Ramunė netrukus tapo pavyzdinga mokine, o klasėje pasklido paskalos.

O tada mama pastojo. Ištekėti nenorėjo, bet Algirdas Jonas ją įkalbėjo. Ramunė taip jį vadino tik mokykloje, namie – dėde Algiu. Jie susituokė. Kai gimė Danutė, Ramunė tapo vyriausiąja šeimoje. Ji labai tuo didžiavosi. Mama pasitikėdavo ja, leisdavo eiti į parduotuvę, vaikščioti su vežimėliu, net sėdėti su mažąja seserimi, jei mamos reikėdavo išvykti.

Kartu jie pragyveno dvejus metus. O tada dėdę Algį pakvietė dėstyti į gimnaziją apskrities centre. Tai ir nesistebina – jis buvo puikus mokytojas, mokiniai jį mylėjo.

Mama atsisakė su juo vykti. Niekada nesakė, kodėl. Bet Ramunė jau buvo pakankamai didelė, kad daug ką suprastų. Mama gėdijosi, kad jis jaunesnis. Bijojo, kad grįžęs į didelį miestą, jis ją paliks, todėl nusprendė paleisti pati.

Dėdė Algis išvyko, o jos liko trys. Jis reguliariai mokėjo alimentus Danutei po skyrybų, netgi siųsdavo ir Ramunei šiek tiek pinigų. Suprato, kad mamai vienai sunku.

Jos su Danute buvo skirtingos, ir ne tik išvaizda. Ramunė gerai mokėsi, buvo rami ir siekianti. Baigusi mokyklą, išvyko į apskrities centrą ir lengvai įstojo į universitetą.

O Danutė mokytis nenorėjo. Ji nuo mažens žinojo, kad yra graži, ir tuo naudojosi.

Jau besimokydama universitete, Ramunė atsitiktinai sutiko dėdę Algį prekybos centre. Jis buvo su žmona ir mažu sūnumi. Sustojo, paklausė apie mamą ir Danutę. Jai net atrodė, kad džiaugėsi susitikimu. Užrašė jai savo telefono numerį ir adresą, atsargai. Prašė nesivaržyti ir skambinti, jei ko prireiks.

Ramunė porą kartų užsuko pas jį, kai visiškai trūko pinigų. Bet pamatė, kad jo žmonai tai nepatinka, ir nebelankėsi. Jis pats jai neskambino.

Kitą dieną po mamos skambučio, Ramunė paskambino dėdei Algiui.

“Ramunė!” – jis nudžiugo. – “Kaip sekasi? Kaip mama? Seniai tavęs nematęs.”

“Aš ištekėjau, dėde Algi. Dirbu. Viskas gerai. O skambinau dėl Danutės.”

Jai pasirodė, kad jis įsitempė, tylėjo ir laukė, ką ji pasakys toliau.

“Mama vakar skambino. Sakė, Danutė nori atvažiuoti čia ir stoti į universitetą. Mes su Dainiu gyvename viename kambaryje. Pagalvojau, gal ji pagyvens pas tave?” –Ramunė rimtai pažvelgė į Dainį ir suprato, kad jei netikės savo vyru dabar, jų santuoka niekada nebus tokia, kokios ji troško.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × 5 =

Ar visą gyvenimą teks įrodinėti, kad nesu kaltas…