Viską kaltas lietus
Vidurdienį dangų užémė debesys, o vakare pradėjo šlakčioti lietus. Pavasario gatvės atrodė niūrios, ypač tokį lietingą orą.
Rokas valandų valandas važinėjo miestu su mašina, bandydamas užmušti laiką iki išvykos. Vakare eismo dar padaugėjo, teko daug kartų stovėti kamščiuose ir prie šviesoforų. Laikas lėtai driškėjo, bet grįžti namo nenorėjosi, o į stotį vykti dar buvo per anksti.
Jis sustabdė mašiną prie šaligatvio ir išjungė šluotelės. Smulkūs lietaus lašai taškeliais išmargino priekinį stiklą, iškraipydami už jo besislapstantį pasaulį.
Visą savaitę jis atsigaudavo po to, kai jį paliko Giedrė. Ir dabar dar nebuvo atsitiesęs. Jei būtų likęs namie, vėl gertų, kaip darė pastarąsias dienas. Be vyno užmigti nepavyko.
Jie su Giedre gyveno kartu beveik metus, o prieš tai du mėnesius susitikinėjo. Iš pradžių viskas buvo gerai, net labai. Jis jau pradėjo planuoti, kad vasarą išvažiuos į Palangą, o ten, prie jūros, pasius Giedrei pirštinę, nepaisant to, kad pastaruoju metu jie dažnai pykdavosi. Giedrė viską kabindavo, visada ant ko nors pyko, viską priekaištaudavo.
Prieš pat jos išėjimą jie pykstis dėl jo dovanos 8-ajam kovo. Pupelių iš Nyderlandų ir rankinės, kurią ji jau seniai norėjo, jai pasirodė per menka dovana.
– Juk pati šios rankinės norėjai, – suirzę Rokas. – Ir ji, beje, toli gražu ne pigiausia.
– Aš žinojau, kad tu ją padovanojai. Maniau, kad pridėsi dar ką nors nuo savęs, padarysi siurprizą. Dovana turi būti netikėta, maloni.
– Na, atleisk, reikėjo užsiminti, jei norėjai dar ko nors, – niūriai pasakė Rokas.
– O pats negalėjai atspėti?
Ir Giedrė vėl pradėjo. Ji kalbėjo, kad jis nemoka įtikti merginai, per mažai uždirba. Tadas Martai dovanėjo kailinį, o Saulės mergaitę jos vaikinas nupirko žiedą su deimantu.
– Tadas tavo sukčius, ne švariu keliu uždirba, ant ašmenų vaikšto.
– Na ir kas? Bet bent ji turi naują kailinį, važiuoja atostogauti į Europą. O tu toks skrupulingas, štai ir sėdime kaip elgetos.
– Nereikia perdėti, mes ne elgetos. Aš norėjau padovanoti žiedą, bet vėliau. Kam tau kailinis pavasarį? Be to, jis gerokai sutaupė, pirko akcijų metu.
– Tu apsimeti ar tikrai nesupranti? – Giedrės balsas skambėjo kaip stiklas vėjui.
Visi šie pykčiai turėjo priežastį, Rokas net atspėjo, kokią, tik nenorėjo tikėti. Anksčiau jie irgi pykdavosi, bet naktimis susitaikydavo. Tačiau tą naktį Giedrė atsisuko nuo jo, pliaukštelėjo per ranką, kai jis norėjo ją apkabinti.
Ryte ji su juo nekalbėjo. Jis visą dieną jai skambindavo, bet ji neatjungdavo, o paskui iš viso išjungė telefoną. Rokas vos sulaukė vakaro. Grįždamas namPaskui atėjo diena, kai Rokas suprato, kad tas lietingas vakaras buvo geriausias jo gyvenime, nes tik per jį jis rado savo tikrąją laimę, kuri visada buvo už kito kampo, laukdama jam pasukus teisinga gatve.