Namas Nadei
Jonas visuomet didžiavosi vyresniuoju broliu ir nuo mažens ėmė iš jo pavyzdžio. Prie stalo valgydavo tik tai, ką valgo Vytautas, net jei jam tai nepatikdavo. Jei brolis bėgdavo į lauką be kepurės, Jonas irgi nusivestų savo. Motina verčia vyresnįjų sūnų nedelsiant užsidėti kepurę, kad Jonas nesušaltų.
Tarp brolių buvo šešerių metų skirtumas, tačiau Jonui jis atrodė kaip visas amžinybės. Kodėl gi motina negimdė jo bent dviem-trejais metais anksčiau? Vytautas ėdavo pasivaikščioti su draugais, tačiau jaunesniojo brolio su savimi neimdavo.
— Aš tau ne auklė. Manęs su tavimi berniukai išsišoko, — pasakė jis nusižeminusiai.
Jonas imdavo verkti.
— Baik! O daugiau nebūsiu piešiu su tavimi.
Ir Jonas tuoj pat nutildavo, kaip kas jį išjungtų.
Vytautas gerai piešė. Jonas užburto žvilgsnio stebėdavo, kai pieštukas sklandžiai slinkdavo popieriuje, bet jam pavykdavo tik kibirkštys. Tuomet Vytautas atsisėsdavo šalia ir kantriai aiškindavo broliui, kaip reikia laikyti pieštuką ir kokiu spaudimu piešti. Jie sėdėdavo šalia, o Jonui tai buvo patys laimingiausi gyvenimo akimirkos, kuriomis jis labai brangindavo.
Žinoma, broliai ir pykdavosi, net mušdavosi. Jonui pakakdavo vyršesniojo brolio smūgių. Nesusivaldydamas jis keršdavo — pasislėpdavo pieštukus, pripiešdavo ūsus ir barzdas jo albumo portretams. Vytautas duodavo smūgį už ausies ir vadindavo trumpužiu ir šuniuku, ko Jonas neįstengdavo pakęsti.
Kartą visgi Vytautas pasiėmė Joną į parką, kur susibūrę berniukai iš gretimų namų slėpėsi už krūmų ir rūkė.
— Jei tėvams pasakysi, atsipjausiu koją, — grasino Vytautas jaunesniajam broliui, per dantis nuspjovęs.
Ir Jonas net neabejojo, kad jis tai padarys. Net kai Vytautas jį smarkiai sumušdavo, Jonas niekėIr tai buvo paskutinė jo viltis, kuri sušvito tamsioje naktyje kaip vienintelė žvaigždė, primindama, kad meilė visada randa kelią.