Vilties Prieglauda

Namas Nadei

Jonas nuo mažens labai didžiavosi vyresniuoju broliu ir stengėsi jį kopijuoti. Jei Ignas valgė kopūstus, nors ir nemėgo, Jonas irgi kamavo virš lėkštės, kad tik būtų kaip jis. Jei Ignas bėgo į laukan be kepurės – ir mažasis išmestų savąją. Mama tuoj pat būdavo ant vyresniojo: „Užsimesk, arba Jonas peršals!“

Nors tarp brolių buvo tik šešeri metai, Jonui atrodė, kad visą amžinybę. Kodėl gi mama negimdė jo bent trejais metais anksčiau? Ignas išėdavo su draugais, bet mažesniojo neimdavo.

„Aš tau ne auklė. Su tavim mane tik palašys“, – šypsojosi jis iš aukšto.
Jonas imdavo verkti.

„Nustok, arba daugiau nepaišysiu su tavim!“

Ir Jonas akimirksnį nutildavo, lyg mygtuką būtų išjungęs.

Ignas piešė nuostabiai. Jonas žiūrėdavo, užburtais žvilgsniais stebėdamas, kaip pieštukas skrieja popieriuje. Bandydavo pats, bet išeidavo tik grybaškos. Tada Ignas atsisėsdavo šalia ir kantriai aiškindavo, kaip laikyti pieštuką, kokiu spaudimu braižyti. Jie sėdėdavo šalia, ir tai Jonui buvo laimingiausios akimirkos, kurias brangino kaip didžiausią turtą.

Žinoma, broliai ir pykdavosi, ir mušdavosi. Jonui teklisdavo nuo vyresniojo, tad jis keršdavo – slapčia slėpdavo Ignui pieštukus, piešdavo ūsus portretams sąsiuvinyje. Ignas duodavo jam auskarų ir vadindavo „trumpuoju“ bei „šuniuku“, ko Jonas nekentė.

Vienąkart Ignas visgi nusivedė Joną į parką, kur susibūrę kaimynystės berniukai slėpėsi už krūmų ir rūkė.

„Jei tėvams pasakysi – kojos atlūžs“, – įbaugino jis, per dantis nuspjovęs.
Ir Jonas net neabejojo, kad brolis įvykdys grąsinimą. Net kai iš jo rimtai atsiimdavo, jis niekada nesiskųsdavo tėvams.

Mokykloje visi žinojo, kad Jonas yra Igno brolis, tad jo neliesdavo. Ignas nebuvo chuliganas, bet jo bijodavo – jis treniravosi imtynėse ir kovodavo iki paskutinio lašo. Nedaug kas galėjo su juo varžytis.

Jonas įtikino mamą leisti jam į tą pačią sporto sekciją, bet, kaip ir su piešimu, jam nieko nesisekė. Jis nemėgo muštis. Greitai metė treniruotes ir galiausiai pripažino pralaimėjimą prieš vyresnįjį brolį. Nustojo stengtis būti kaip jis ir įsileido galvą į mokslus. Ir štai – moksluose jis viršijo brolį galvą.

Ignas gerai mosavo kumščiais, bet mokytis mokėsi vos vidutiniškai. Po mokyklos įstojo į technikos universitetą statybų fakultete. Jo piešiniuose vis dažniau atsirasdavo toks pat moters veidas. Nieko ypatingo, pagal Joną.

Dabar Igno gyvenime buvo savo studentiški reikalai, kuriuose nebeliko vietos moksleiviui Jonui. Namo jis grįždavo vėlai, susimąstęs, išsiblaškęs ir tylėdnas.

Vieną sykį Jonas atsitiktinai rado Igno užrašų knygelėje lapą su eilėraščiais. Iškart suprato, kam brolis skyrė šį „šedevrą“ – merginai iš savo piešinių.

Pokalbyje paminėjo, kad brolis galėtų susirasti gražesnę merginą.

„Reikia piešti tokias kaip Gabija Paulauskaitė. Ji pati gražiausia klasėje. Ne, ne klasėje – visoje mokykloje! Štai ką verta piešti, kam skirti eilėraščius.“ Ir sudvejojo vieną eilutę iš brolio kūrinio.

Jonas net nesuprato, kas nutiko. Atsigavo ant grindų. Skruostas dego, lyg jam būtų įspirtas įkaitintas geležinis strypas.

„Kas tau? Vėl mušaisi?“ – vakarienėje mama įniršus žiūrėjo į jaunesnįjį sūnų.
Ignas paniekingai sukšnojo ir ramiai valgė jūreiviškus makaronus, lyg nieko nebūtų nutikę.

„Paslydau ir kritoJonas ilgai žiūrėjo į Nadjos šypseną, kol galiausiai suprato, kad šitas namas, pastatytas meilės, ilgai laukė būtent tokios pabaigos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + thirteen =

Vilties Prieglauda