Aktorė
Asta įlipo į metro vagoną ir atsisėdo ant suolo. Kam ji užsidėjo aukštakulnius batelius? Taip, nes bet kokio amžiaus moteris turi atrodyti kaip moteris.
Ji pažvelgė į savo atspindį tamsiame lange priešais. Na ir kas? Ne taip jau blogai. „Ypač kai išsimiegi, užsidedi šiek tiek makiažo ir žiūri ne į veidrodį, o į tamsų langą“, – tarė vidinis balsas.
„Taip, akyse liūdna. Turbūt nuo nuovargio.“ Asta nukreipė žvilgsnį nuo savo atspindžio. „Reikia dėvėti pagal amžių, bent jau atsisakyti aukštų kulnų“, – nusprendė ji. „O, tik greičiau patekti namo, nusivilkti tuos prakeiktus batus, nusimesti sunkų kailinį. Ir kam aš taip išsirengiau?“
Jau seniai niekas jos neatpažindavo, bet įprotis išeiti į viešumą su „veidu“ liko. Negalima sakyti, kad Asta buvo garsi. Bet po filmų filmavimo ją pradėjo atpažinti. O kokie vyrai jai meilę liovė! Nebūdavo dienos, kad po spektaklio kas nors nelauktų prie teatro išėjimo su gėlių puokšte.
Tada ją vadino ne Asta Petrauskaitė, o Alina Šapkauskaitė. Skamba! Ji didžiavosi, kai matė savo vardą filmų titruose, nors ir tik dviejų.
Kaip uždusę. Asta atsegė viršutinę kailinio sagą. Nuėmė iš kaklo šilką, purtė galvą, bandydama nuvyti nuovargį. Plaukai prarado tankumą, bet tinkama šukuosena ir dažymas suteikė apimties iliuziją. Ji vėl pažvelgė į save lange. Tačiau vietoje savo atspindžio pamačė jauną vyrą, kuris tiesiogiai žiūrėjo į ją ir šypsojosi.
Alina iškart sureagavo, kaip visada reaguodavo į vyrų dėmesį. Truputėlį pakėlės smakrą, nusišypsojo ir tuoj pat nukreipė žvilgsnį į šalį. Tarytum sakydama: „Pastebėjau, vertinu jūsų dėmesį, ir to užtenka.“
„Reikėjo važiuoti taksi. Taip, brangoka, bet bent greitai. Ir nebūčiau taip pavargusi“, – murmėjo ji sau. Trečiasis vyras siūlė jai išsilaikyti teises ir išmokti vairuoti. Bet ji taip ir nesiryžo. Bijojo.
Eduardas, trečiasis Alinos vyras, buvo sėkmingiausias iš visų jos oficialių vyrų. Kaip gaila, kad jis taip anksti mirė. Po jo ji nusprendę daugiau netekėti. Tiesa, niekas jau ir nebešvokė.
O kokia ji buvo graži jaunystėje, Dieve mano! Tvirtas nosies galiukas, raudonos lūpos, gausūs blakstienos. O akys! Gyvos, kibirkščiuojančios gyvenimo džiaugsmo. Ir figūra dabar kaip reikalas. Ne kiekviena jos amžiaus gali tuo pasigirti. „Rūpinosi savimi, negimdė. Štai ir gyveni viena, visų pamiršta ir išmesta“, – erzindamai pastebėjo vidinis balsas.
„Atleisk“, – tingiai nusitempė Asta, bet iškart apsidairė. Pastaruoju metu ji dažnai kalbėdavo pati su savimi.
Niekas jos nepastebėjo. Vagone žmonių buvo nedaug. Kas nors snaudė, kiti sėdėjo su nKažkas sėdėjo su nusižeminusiomis akimis, o vienas jaunas vyras nuožmiai šypsojosi, žiūrėdamas į ją, tačiau dabar šis šypsnis atrodė kaip gilus, mirtinas kaltinimas.
(Dot)