Laimės tėtis buvo labai griežtas. Net jo paties motina bijodavo prieš jį atsiverti, neturėdama drąsos ištarti nė žodžio prieš. Tačiau su svetimais vaikis jis elgėsi kitaip – šypsodavosi, kalbėdavo švelniai. Tik su Laimė ir mama jis tik rėkdavo. Ilgą laiką Laimė nesuprato, kodėl tėtis jos nemėgsta. Atsakymą ji sužinojo tik būdama jau gimnazistė.
Mokykloje Laimė stengėsi iš visų jėgų, kad tik tėtis jos neprakiurdintų, kad jam patiktų. Nuo šeštos klasės ji svajojo surinkti aukštus egzaminų balus ir stoti į vieną iš Vilniaus universitetų.
Kai į namus užsukdavo giminaičiai ar tėvų pažįstami, jie laikydavo savo pareiga pagirti gražuolę ir protingą dukrelę, paklausti, kuo ši nori būti, kur planuoja studijuoti.
Laimė baimingai žvelgdavo į tėtį ir atsakydavo, kad dar neapsisprendusi. Apie savo svajonę ji tylėjo.
“Vienuolika metų mokėsi ir užteks. Nesiruošiu ją išlaikyti iki pensijos. Sveika, užaugo, tegul eina dirbti. Visi nori būti mokslininkais, vadovais, o kas dirbs?” – už dukrą atsakė tėtis.
“Na ką tu, Povilai. Neklausyk jo. Laimė protinga mergaitė, vien tik devynetais ir dešimtetais mokosi. Su tokiais pažymiais pardavėja parduotuvėje būti? Šiais laikais, kad ko nors pasiektum, gerą darbą susirastum, reikia diplomo, išsilavinimo. O ir vyro turtingesnio su geru darbu rasi”, – suviliodama tarė motina.
Bet tėtis nenorėjo nieko girdėti.
“Neplėpėk tu per daug”, – nusišypsojo jis, apžvelgęs žmoną žudikišku žvilgsniu. “Kam mergaitei išsilavinimas? Sriubas virti ir dulkių šluoti diplomo nereikia. Gimdyti ir be jo galima. Žinios tik vargas atneša. Tau, pavyzdžiui, ką išsilavinimas davė?”
Mama susiraukė po jo žvilgsniu, o tėtis toliau šėlė. Svečiai jaustis nepatogiai šeimos bardakų akivaizdoje, neprieštaravo ir tylėjo, nors ir nesutiko su šeimos galvos nuomone.
Todėl ir Laimė tylėjo kaip žuvėdra, niekam neatskleisdama savo svajonių. Bet kai išlaikė egzaminus ir surinko aukštus balus, nusprendė paskelbti apie savo ketinimą išvykti studijuoti į Vilnių. Ji jau suaugusi, pilnameJi giliai įkvėpė orą, pažvelgė tėčiui tiesiai į akis ir pasakė: “Aš jau nusprendžiau – rytoj išvykstu į Vilnių, ir niekas manęs nesustabdys.”