Sveikas! Žinojau, kad mūsų keliai vėl susikirs…

Labas! Žinojau, kad mes galu gale susitiksime…

Prieš metą Tomas grįžo iš darbo ir staiga ją pamatė. Kol ieškojo posūkio, kol grįžo atgal, ji jau buvo pradingusi. Nuo tada, kai užklupdavo liūdesnė nuotaika ir prisiminimai, jis važiuodavo čia, sėdėdavo mašinoje ir laukdavo, kol vėl ją pamatys. Jis įsivaikdavo, kaip išlips iš automobilio ir pasakys: “Labas! Koks netikėtas sutikimas!..”

Jie mokėsi toje pačioje klasėje. Paprasta mergaitė, nieko ypatingo, nebent gera mokinė. Jis nekreipė į ją dėmesio. Tuo metu jam iš visų mergaičių niekas nepatiko. Tiek metų kartu mokėsi, augo, subrendo, kad visos klasės draugės tapo lyg giminaitėmis. Kaip galima įsimylti, tarkim, seserį? Jokiu būdu. Yra ir yra. Su vaikinais bendravo, bet tai visai kas kita. Žinoma, su kai kuriomis mergaitėmis bendravo daugiau, su kitomis mažiau. O jos nepastebėjo.

Priešaky spindėjo brandos egzaminai. Ir jei anksų Tomui pažymiai buvo beveik nerūpūs, dabar jis pradėjo jaudintis. Mama svajojo, kad jis po mokyklos pasirinks teisės studijas, išsimoks ir taps advokatu, kaip jo tėvas, kuris staiga mirė nuo širdies priepuolio prieš dvejus metus.

Tomui visai nesuvo advokato darbo. Jis norėjo užsiimti programuojimu, tobulinti modernias informacines technologijas ir dirbtinį intelektą. O stojimui į universitetą ir darbui reikia matematikos.

Mokytis buvo tikrai įkyru. Bet universitetas – tai ne mokykla. Ten žinai, kodėl mokaisi, o ne tiesiog gauni žinių rinkinį bendram tobulėjimui. Ir toli gražu ne visos jos pravers gyvenime.

Mokytojas Jonas, matematikos dėstytojas, pamokos pradžioje priminė, kad šiandien rašys kontrolinį darbą.

“Kokį pažymį gausi už kontrolinį, tokį ir įrašysiu už pusmetį. Priešaky egzaminai, įprask. Ir nesvarbu, kokius pažymius gavai iki šiol.”

Tie, kurie mokėsi gerai, įsitempė, o tie, kurie matematikos nelabai mokėjo, nudžiugo, nes gavo silpną, bet šansą gauti gerą pažymį.

Pavyzdžius Tomas išsprendė greitai, bet užstrigo prie uždavinio. Laikas spaudė, o jam niekas nesisekė. Jis pradėjo nervintis ir galvoti, nuo ko nors nusirašyti. Priekyje sėdėjo storesnis berniukas Petraitis. Jis vargu ar padėtų, bet Tomas vis tiek plonuko galuočiu pabeldė ant jo platų nugarą. Tas net neatsisuko.

Už Tamo sėdėjo puiki mokinė Gabija Didžiulytė. Iš jos pagalbos tikrai negalėjo tikėtis. Niekuometu nepasakydavo, nei padėdavo.

Šalia sėdėjo draugas Valius. Taip pat ne geriausias matematikas. Tomas bandė jam pastumti savo lapą, bet tas nusistatė, tarsi sakydamas “netrukdyk, pats nespėju”.

Gretimose eilėse sėdėjo Smalsutė ir sprendė tą patį variantą. Tik iš jos jis neklausinėjo. Ji buvo į jį įsimylėjusi, o vėliau jos neatsikratytum.

Mokytojas Jonas praėjo pro šalį, užsidėjęją rankas už nugaros. Aukštas ir liaunas, griežtame pilkame kostiume, jis šiek tiek palinkdavo vir kėdžių, sulenkdamas kūną ties liemeniu, ir primindavo Garnį. Jis sustojo prie Petraičio. Pažvelgė į jo lapą, pakratė galvą ir nuėjo tolyn.

Iki pamokos pabaigos liko tik mažai laiko. Staiga ant nugaros lengvai pabeldė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen + twelve =

Sveikas! Žinojau, kad mūsų keliai vėl susikirs…