Palauk mane
Jurgis išlipo iš traukinio ir giliai įkvėpė gimtųjų miesto kvapų. Nė vienas kitas pasaulio kraštas neturėjo tokio oro. O jis buvo aplankęs daugybę miestų ir šalių. Visados traukė čia.
Žingsniavo pažįstamomis nuo vaikystės gatvėmis, pastebėdamas mažiausius pokyčius. Šiukšlių dėžės keistos, senas prekystalis uždarytas. O čia – jo kiemas, supamas keturių mūrinių penkiaaukščių. Du ilgi, su penkiais pakopais, du trumpi – su dviem. Kiemas platus, padalintas: vienoje pusėje – vaikų aikštelė su marga čiuožykle, smėlio dėže ir keliais paprastais turnyrais. Ankščiau čia buvo sūpynės ir geležinis pusiau rutulys, vadinamas „voratinkliu“. Nukritęs nuo jo, Jurgis liko su randu virš šono antakio.
Kitą kiemo pusę užėmė aptvertas futbolo laukas su vartais ir krepšinio stulpu. Žiemą čia liejo ledo čiuožyklą. Ankstyta rytą kieme nieko nebuvo. Būtų kamuolys – Jurgis būtų iš karto smūgiavo į vartus, kaip tai darė seniau.
Oi, laimingi tie laikai… Rimas išsikraustė į Sibirą, susituokė, turi du vaikus. O Andrius jau antrą kartą sedėjo kalėjime. Taip, gyvenimas juos išsklaidė į skirtingas puses.
Iš durų išėjo vyras su šunimi, ir Jurgis pašuko, kad neuždarytų. Nors iš silpnos lemputės maža naudos. Teko stovėti, kol akys priprato prie pusšviesio. Kad ir kiek bandydavo įsukti stipresnes lemputes, kas nors vis jas keisdavo į nykštukines, kurios užtikrindavo vos pastebimą šviesą. Taip buvo visados. Stulbina, kaip niekas neišsiderino kojų siauroje ir tamsioje laiptinėje.
Jurgis užlipo į antro aukšto platformą ir sustojo prie geležinių durų dešinėje. Čia gyveno Gabija. Ne Gabė ir ne Gabutė, o Gabija. Taip ji prašė save vadinti. Jo pirmoji ir beviltiškai neatsakoma meilė.
Anksčiau jis dažnai spindulio mygtuką ir bėgdavo aukštyn, į savo trečią aukštą. Ten laukdavo, kol Gabija atvers duris. Šovė mintis padaryti tą patį, bet jis jau nebe toks greitas bėgioti laiptais. Be to, suaugusiam vyrui neJurgis atsiduso ir ėmė lipti aukštyn, į savo trečią aukštą, bet širdy jau žinojo, kad jo meilė Gabijai liks amžinai, kaip ir šis miestas – jo dvasios prieplauka.