Pirmąją dieną universitete dvi merginos iš karto pastebėjo viena kitą. Abi gražios, kažkuo panašios. Nuo to laiko jas visada matė kartu.
Lina manė, kad nusipelno daugiau, nei visą gyvenimą praleisti mažame provincijos miestelyje, kaip jos tėvai. Motina dirbo pardavėja, tėvas statybininku, aišku, gėrė. Baigus mokyklą ji paskelbė, kad išvyksta studijuoti į Vilnių.
Tėvai padejuodavo, bet nesilaikė. Pagalvojo, kad gal jai labiau pasiseks nei vyresniajai dukrai, kuri nesėkmingai ištekėjo ir dabar viena augina du vaikus. Daug pinigų siųsti negalės, o daržoves iš daržo ir užkandžius siųs per pažįstamus. Kaimynė dirbo palydove traukiniuose, važiuojančiuose būtent į Vilnių.
Atvykusi į Vilnių, Lina nusprendė, kad padarys viską, kad negrįžtų namo. Ji susidraugavo su Rūta būtent todėl, kad ši buvo tikra vilnietė. Jos tėvas gydytojas, motina ekonomistė. Padori, inteligentiška šeima.
Rūta pajuto užuojautą Linai, o ši tuo pasinaudojo. Vieną kartą pasiskundė, kad bateliai praplyšo, o naujų pinigų nėra. Rūta akimirksniu pasidalino atsarginiais. Neturi ko užsimauti į vakarą? Rūta atiduos naują suknelę, laimei figūros vienodos. Ir nakvoti Lina liko pas draugę, ypač per sesijas. Patalpinime nepasiruoši.
Lina nekęstė mokslų, bet knietėjosi prie knygų, nors labai norėjo lėkštis po klubais. Nieko, štai išmoks, įsikurs Vilniuje, tada ir pasilinksmės.
Rūtai, priešingai, viskas sekėsi lengvai, be pastangų. Lina to pavydėjo, nors ir nesirodė. Kaip dažnai būna, abi įsimylėjo tą patį vaikiną – patraukų, sportišką. Jis atvyko į Vilnių iš karinio miestelio, kur tarnavo jo tėvas. Netrukus susikūrė kompanija, visur ėjo trys kartu.
„Tomas, tu su jom kaip, iš eilės ar kartu? Pasidalink viena“, juokdavosi vaikinai.
Net dėstytojai juokaudavo ir klausdavo, į kurią jis įsimylėjęs.
Tomas nekreipė dėmesio į priekabiavimą. Jam labiau patiko rami ir švelni Rūta. Bet bijojo parodyti, kad nepagalvotų, jog pasirinko ją dėl vilniečių paso.
Paskaitose jis dažnai tarsi atsitiktinai liestų jos šlaunį savo keliu, palinkdavo galvą, lyg norėdamas ką nors pasakyti. Tai, kas praslydo kitiems, Lina iš karto suprasdavo pagal įtemptus užsikimšusius veidus tokiose akimirkose. Ir neapykanta už neteisybę užplūsdavo galvą. Maža to, kad Rūtukė gimė Vilniuje, gerą intelektuališka šeima, tai dar ir vaikiną įsimylėjo patį geriausią.
Tomui atsibodo slėpti jausmus, jis prisipažino Rūtai meilę, o Linai vis dažniau leisdavo suprasti, kad ji trečias šuo draugystėje. Kompanija skilo. Linai tai nepatiko. Rūtos ji nenorėjo prarasti, kaip ir atiduoti Tomo.
Ir pradėjo galvoti, kaip atkurti teisybę, sutrukdyti romantiškiems santykiams tarp mylinčiųjų. Tiesiogiai veikti negalima, reikia padaryti taip, kad Rūta su Tomu susipyktų ir išsiskirtų. Nereikia tempti. Trečiasis kursas jau bemaž baigėsi, liko tik išlaikyti sesiją. O jei jie susituoks paskutiniais metais?
„Bent koją sulaužytų ir sėdėtų namie. Ne. Tada Tomas ją ant rankų nešios. Geriau tegul išsibaigia spuogais. Nupirksiu jai braškių…“, galvojo Lina.
Neapsakomu būdu likimas saugojo Rūtą. Koja nesulaužė, o spuogai išsibarstė pačiai Linai.
Prieš pat sesiją Tomo motina sunkiai susirgo. Jis susitarė dekanate, kad išlaikys sesiją rugpjūtį, ir išvyko namo. Stovėjo vasaros saulėta ir šilta oro, reta Vilniui. Panešėje reikėtų gulėti, o ne sėdėti prie vadovėlių. Po pirmojo egzamino draugės ėjo miestu. Lina sustojo prie vestuvinių suknelių vitrinos.
„Kokią tu rinktumeis vestuvinę suknelę?“ – paklausė ji Rūtos.
„Nežinau, dar negalvojau apie tai.“
„Nepatikėsiu. Visos merginos svajoja apie baltą suknelę. Aš norėčiau šitos,“ – Lina parodė patikusią suknelę su didžiule apačia. – „Man seks, kaip manai? Klausyk, o gal eikime, išmėginsime? UJos žvilgsniai susitiko, ir tada, kaip kad buvo nulemta pirmoje paskaitoje prieš daugelį metų, jie suprato, kad visą tą laiką buvo skirta viena kitam.