Rugsėjis buvo šiltas, sausas, saulėtas. Žemas rudens saulė akis aklino, ypač vakare. Julius nuleido saulės akinius. Jis pats aukštas, akiniai gelbėjo nuo akinančios saulės, bet Dovilė…
Kiek kartų jai siūlė palikti mašiną namuose. Pats nuvežtų į darbą, užsuktų vakare. Tiesa, jų darbo grafikas nesutapo.
“Man, žinoma, malonu, kad rūpintiesi. Bet aš vairuoju atsargiai, pats matei. Be mašinos negaliu”, tartų Dovilė ir priglustų prie Juliaus.
“Gerai, tik pažadėk, kad nešiosi saulės akinius. Kitą savaitę prasidės lietus, atvės. Nors, lietus su balais ir slidžiu asfaltu nėra geresnis už akinančią saulę. Abiem atvejais rizika.”
“Koks tu rūpestingas. Viskas bus gerai. Pažadu”, iškilmingai pažadėjo Dovilė.
Julius užparkavo mašiną prie namo ir įpratimo jėga pažvelgė į trečio aukšto buto langus. Saulė atsispindėdavo nuo stiklų – nesigaudė, ar žaliuzės nuleistos, ar ne. Jei ne, bute karštis kaip krosnyje, per kelias valandas įkaistą iki negalėjimo.
Julius pastebėjo, kad Dovilės mašinos nėra – ji dar negrįžo iš darbo. Keista, neskambino, neperspėjo, kad vėluos. Tikrai patikrino telefoną. Taip ir yra – nei skambučių, nei žinučių. Dovilė baigdavo darbą valanda anksčiau už jį. Kai jis grįždavo, ji jau būdavo paruošusi vakarienę.
Julius įkišo telefoną į kišenę, užrakino mašiną ir įėjo į vestibiulį.
***
Jie su Dovile susipažino prieš pusantrų metų. Julius grįžo iš darbo ir pamatė pakelėje mašiną su atidarytomis durimis, o šalia – trapų sutrikusią merginą. Iškart suprato, kad padūkusi padanga. Sustojo ir pasiūlė pagalbą. Susipažino ir pradėjo susitikinėti.
Dovilė gyveno nuomojamame bute. Trapi, maža, išdidžiai nepriklausoma. Šalia jos jautėsi stipriu, patyrusiu vyru. Norėjo ją saugoti ir globoti, bet Dovilė pykdavosi, laikydamasi savarankiška. Netrukus jis pasiūlė susikelti. Kam mokėti už nuomą, jei ji vis tiek nakvodavo pas jį?
Juliaus butą – įprastą vienišos gyvenimo urvą – Dovilė neatpažįstamai pakeitė. Iš niekur atsirado antklodės, spalvotos pagalvėlės ant sofos, jaukūs šviestuvai. Butas virto šeimos lizdeliu. Orą užpildė keptų patiekalų, troškinio ir vanilės kvapai. Tai jau buvo ne vieno kambario butas, o namai.
Kartą Dovilė parnešė iš gatvės purviną šuniuką. Jis slapstėsi nuo lietaus po nuplikusiu krūmu prie įėjimo.
“Dovilė, kam jį atsinešei? Purvinas, dvokiantis, blusų pilnas. Gal net serga. Viską čia susitepys”, pyko Julius. Jis nemėgo nei šunų, nei augintinių.
“Juliai, ką tu kalbi? Pažiūrėk, koks mielas. Nėra jokių blusų, tiesiog sušalęs. Jis žus gatvėje. Aš jį išmaišysiu, rytoj nuvesiu pas veterinarą. Nesijaudink, pati valysiu paskui jį. Juk jis toks mielas, tiesa?” Dovilė prispaudė purviną, šlapią, drebantį šuniuką prie savęs.
“Žinai, kad nemėgstu šunų. Rytoj pas veterinarą ir palik jį ten”, maloningai leido Julius.
Dovilė pažiūrėjo taip, kad jis suprato – jei ir toliau priešinsis, ji išeis kartu su šunimi. To jis negalėjo leisti. Julius mylėjo. Niekada taip nemylėjo nė vienos moters, kaip šios trapios, subtilios merginos. Jam nebeliko nieko kito, kaip susitaikyti.
Nekaltam šuniukui Dovilė pasirinko garsų karingą vardą – Šarikas. Ir šuo tuoj pat sutiko, pakėlė snukį, atsistojo ausis.
“Žiūrėk, jam patinka”, nudžiugo Dovilė.
“Šarikai!”, šūkštelėjo Julius, bet šuo net neatsisuko, tik pajudino ausį, lyg sakytų – atsiprašyk.
Nuo geros mitybos Šarikas greitai subrendo. Po pusmečio jis virto gražiu vidutinio dydžio šunimi su ruda švelnia kailiu. VeisliųJis prispaudė šuniuką prie krūtinės, užsidarė širdyje visus prisiminimus ir žinojo, kad šis mažasis padės jam iš naujo atrasti šviesą.