Aš irgi nenoriu pykti. Bet kada tu, galiausiai, pritaisysi lentyną?
Šeštadienį po pusryčių Lina pradėjo tvarkytis bute. Martynas atsisėdo ant mažos virtuvės sofos su nešiojamuoju kompiuteriu. Jo darbas buvo išnešti šiukšles vėliau. O kol kas jis žvalgėsi naujienų puslapį vienoje socialinių tinklų platformų.
Staiga iššoko nuotrauka su džiaugsmingu draugu Dovilu, su kuriuo kartu mokėsi universitete. Po nuotrauka buvo užrašas: „Valio! Pagaliau! Įvyko! Įsikraustėm! Kviečiu visus pasidalinti mano džiaugsmu! Atvažiuokite, apsilankykite, pasigrožėkite!“ Martynas paspaudė nuorodą ir pamatė nuotraukas buto, nufotografuoto iš įvairių puikių kampų.
Šį butą prieš metus Dovilas paveldėjo iš mirusios močiutės. Remontas jame nebuvo daromas keturiasdešimt metų, baldai seni, dar tarybiniais laikais. Gyventi jame reikėtų daug investuoti, o pinigų jam nebuvo. Dovilas nusprendė nesukti galvos ir iškart butą parduoti. Jis su žmona taupė naujam butui, o pardavus paveldėjimą, pirkimas tapo realesnis.
Bet žmona staiga užsispyrė. Butas buvo suniokotas, bet istoriniame miesto centre. Ji pasiūlė jau sutaupytus pinigus skirti kokybiškam remontui ir parduoti butą daug brangiau. Tada tikrai užtektų lėšų dviejų kambarių butui, kaip jie ir svajojo.
Beveik metai praėjo remontui. Bet dabar butas buvo nepažįstamas. Jame, kaip aprašė Dovilas, atsirado daug vietos kūrybiškam požiūriui. Nuardė pertvarą tarp vonios ir tualeto, nugriovė sieną tarp virtuvės ir vieno kambario – gavo didelę svetainę. Erdvę papuošė sumaniai parinktos tapetų spalvos, įsigijo nebrangius modernius minimalistinio stiliaus baldus. Ir gavosi ne butas, o tiesiog saldainis.
Komentaruose žmonės neskubėjo taupyti aistringų atsiliepimų. Visi sveikino, kas žavėjosi, o kas ir pavydėjo. Bet beveik visi spėjo, kad čia neapsiėjo be patyrusio dizainerio.
„Ne, žinoma, mes studijavome klausimą, žiūrėjome internete, kaip atrodo šiuolaikiniai butai. Bet viską daryme patys, išskyrus sienų griovimą ir grindų lyginimą. Gabija sugalvojo apdailą, parinko tapetus“, – įtikino nepatikimųjų Dovilas.
Martynas draugą sveikino atsargiai. Žinoma, pavydėjo. Jis ir Lina gyveno vieno kambario bute. Tėvo draugas po žmonos mirties išvyko pas sūnų į Ameriką. Parduoti butą dar nenorėjo, staiga ten neprisiriš. Ir leido Martynui su Lina gyventi jame nemokamai, bet su sąlyga – nieko nekeisti. Taip pat neblogai – susituokė ir iškart turi kur gyventi – butas su visa apyvoka.
Martynas pats pirmaisiais metais aiškindavosi su Gabija. Bet ji pasirinko Dovilą. Kvailiui pasisekė. Gabija visada turėjo neįprastą stiliaus ir skonio jausmą. Paprasčiausi drabužiai ant jos atrodė kaip dizaineriniai. Net ir mados nesuprantantis Martynas tai žinojo.
Žinoma, Dovilas dirbo visus sunkius darbus, o idėjos ir subtilybės priklausė Gabijai. Bet pavyko puikiai. Martynas apsidairė po savo ir Linos virtuvę. Nieko ypatingo, paprasta, nuobodu. Ir patiko, kol nepamačiau Dovilo buto.
Ne, bet koks tas Dovilas?! Martynas griebė kompiuterį ir nuskubėjo į kambarį, visai užmiršęs, kad valymo metu geriau Linos neliesti. Tegul išleidžia garus, atsipalaJis atsisėdo ant sofos, susikaupęs, ir pradėjo galvoti, kaip greičiau išmokti tvirtinti lentynas, kad nebūtų dar vienos tokios dramos.