Rasa pabudo kelios minutės prieš prabundantį žadintuvą. Praleido truputį laiko lovoje, ruošdamasi naujai dienai – tokiai pat kaip vakar, kaip prieš savaitę, mėnesį, metus. Jos gyvenimas tekėjo ramiai, pagal nusistovėjusią tvarką, be jokių netikėtumų.
Nors… Prieš keletą metų sūnus jiems su vyru surengė siurprizą. Ėmė ir įstojo į universitetą, o paskelbė, kad nori gyventi atskirai. Kaip ji verkė, kaip ją kalbino! Bet jis grasino išmesti mokslus ir eiti į kariuomenę. Ką čia padarysi? Susitaikė, net nuomavo jam butą. Baigęs instituciją, sūnus pradėjo dirbti ir atsisakė tėvų pagalbos.
Rasa atsargiai pakilo, kad nepažadintų vyro, ir nuėjo į virtuvę. Netrukus butą užplūdo šviežiai pavirto kavos kvapas – tikros, ne tos tirpios pakaitos.
Kai į virtuvę įėjo vyras, atnešdamas su savimi dušo gilio kvapą, ant stalo jį jau laukė dūlėjantis puodelis kavos ir sumuštiniai. Omletų ar košių jis nepripažino. Pabūčiavo tylėdamas, taip pat tylėdamas paliko virtuvę.
„Šiek tiek pavėluosiu, šiandien turime mokslinės tarybos posėdį,“ sušuko jis iš priešampio.
Rasa išėjo jo pasitikti, pataisė kaklaraištį, apykaklę, nubraukė nematomą dulkę nuo jo peties – lyg užbaigtų paveikslą paskutiniu brūkšniu. Tai buvo savotiškas ritualas, tik kad žiemą ji taisydavo šaliką, o vasarą – kaklaraištį. Ir visada nubraukdavo tą pačią nematomą dulkę nuo paltšakio, švarko ar kailinės – priklausomai nuo sezono.
Po vyro išėjimo Rasa atsipalaidavo, išgėrė arbatos su citrina ir atsisėdo prie nešiojamojo kompiuterio. Ji dirbo iš namų, vertė straipsnius ir knygas iš anglų bei prancūzų kalbų.
Darbas ėjosi sklandžiai, knyga jai patiko. Rasa nuolat konsultavosi su žodynais, ieškodama tinkamų žodžių reikšmių. Ją iš darbų ištraukė telefono skambutis.
„Rasa Vytauto, labas. Čia Lina Edmundovna iš jūsų vyro katedros,“ pasisakė kita pusė.
Išgirdusi šios katedros dėstytojos bevaisį balsą, Rasa tuojau įsivaizdavo aukštą, lygiakrūtę, negražią, keturiasdešimties penkerių metų moterį.
„Labas. Kas atsitiko? Su Vytautu?“ susijaudino ji.
„Ne, su juo viskas gerai.“ Moteris padarė pauzę. „Turiu su jumis pasikalbėti. Aš čia netoliese atsidūriau. Galėčiau užsukti už penkių minučių. Jums patogu?“
„Taip, žinoma,“ atsakė Rasa, besistebėdama, kaip dėstytoja atsidūrė netoli darbo metu.
Tiksliai po penkių minučių prie durų paskambė. Rasa atidarė ir įleido svečią į butą.
„Arbatos, kavos?“ pasiūlė ji.
„Nereikia. Neturiu daug laiko. Tiesiog išėjau iš paskaitos anksčiau, todėl…“
Jos nuėjo į kambarį ir atsisėdo ant sofos.
„Klausau jūsų,“ pasakė Rasa.
„Man nemalonu jums tai sakyti, bet negaliu tylėti. Jūsų vyras susitikinėja su studente, miela maždaug dvidešimtmečiu mergaite. Gyvena su invalide motina,“ pradėjo Lina Edmundovna.
„Atskleiskite man detales.“
„Gerai. Atsitiktinai išgirdau jo pokalbį telefonu. Ši studentė laukia vaiko. Ir jūsų vyras jai pasakė, kad neišsižada, padės…“
Rasa tylėjo. Po minutėVos Lina Edmundovna, kaip ir sutarta, išėjo, Rasa ilgai sėdėjo sustingusi, kol galiausiai išgėrė atšalusią arbatą ir nusprendė – gyvenimas eina tolyn, bet kartais reikia drąsos pasakyti “gerai” naujiems įvykiams.