Meilės Dėlione

Šiandien norėčiau papasakoti istoriją, kuri pakeitė mano gyvenimą. Rašau šį dienoraščio įrašą kaip prisiminimą apie tai, kaip meilė gali suversti viską aukštyn kojomis.

Vieną vakarą vaikščiojau per Kauno senamiestį, kai prie manęs prisiartino mergina.

“Panele, gal žinote, kur yra Vytauto gatvė? Aš jau kelis ratus apėjau, bet niekas nežino,” – paklausiau.

Mergina pažiūrėjo į mane su šypsena.

“Tai jūsų pažintinis stilius?” – paklausė ji.

“Aš Lukas. O jūs?”

“Gabija,” – atsakė ji ir norėjo eiti toliau, bet aš ją pavijau.

“Nejuokauju, tikrai ieškau gatvės. Draugas pakvietė į vestuves, o aš miesto visai nepažįstu.”

Ji pastebėjo, kad aš ne iš čia – ant manęs – languota marškinėliai, paprasti kelniai, o ne ta siaura modelio drabužiai, kaip dabar madinga. Ir rankinis krepšys – akivaizdu, kad atvykęs.

“Eikite tiesiai, prie šviesoforo pasukite į dešinę į skersgatvį. Tai bus Vytauto gatvė,” – pasakė ji švelniau.

“Ačiū.” – Nusišypsojau plačiai, ir veidas užsidegė. – “Taigi, kaip jus vardu?”

“O jūsų?”

“Mano mama myli Maironį, todėl pavadino mane Luku. Geriau nei Adomas, tiesa?” – juokiausi iš savo pokšto. Ji niekada negirdėjo, kad vaikinai gali taip nuoširdžiai juoktis.

“Nežinau, ar mano mama myli Maironį, bet mane pavadino Gabija,” – ji irgi nusijuokė.

“O gal rytoj eisime su manimi į vestuves? Draugas tuokiasi. O aš čia nieko nepažįstu.” – Žiūrėjau į ją su viltimi.

Ji sumišo. Aš atrodžiau nuoširdus, jaukiu vyruku.

“Atsiprašau, rytoj turiu egzaminą, reikia ruoštis,” – ji vėl norėjo išeiti.

“Duokit telefono numerį, ir aš išsiųsiu jums, kur bus vestuvės.”

“Ar aš sakiau, kad eisiu su jumis į vestuves?” – nustebo ji.

“Ne, bet… Jūs studentė? Spėju… – apsimetinėjau, kad galvoju. – Jūs būsite gydytoja.”

“Taip. Kaip atspėjote?” – nustebo Gabija.

“Mano mama sako, kad atsidavusieji žmonės – tai mokytojai ir gydytojai. Aš neišsiųsiu, kol negausiu jūsų telefono numerio. Sekiosiu jus, kad sužinočiau, kur gyvenate. Rytoj ateisiu ir šauksiu jūsų vardą kieme.”

Ji neryžtingai pradėjo diktuoti numerį.

“Paskambinsiu!” – pašūkavau jai į paskui.

Mano labai norėjo, kad aš studijuotų po mokyklos, tačiau stojant į nemokamą vietą trūko balų, o už pinigus mokėti negalėjome. Aš, kaip ir dauguma vaikinų, labiau mėgdavau futbolą nei mokslą.

Gyvenome su mama mažame miestelyje, kur buvo tik viena mokykla, kurioje ji mokė lietuvių kalbos ir literatūros. Netgi buvo ligoninė, tačiau rimtesniems ligoniams teko važiuoti į apskrities centrą.

Aš įsidarbinau automechaniku pas tėvo draugą. O į universitetą ketinau stoti po kariuomenės. Merginoms patikdavau, tačiau nė viena dar nelietė širdies.

Tėvas žuvo gaisre. Jis buvo statybininkas ir pastatė didelį, gražų namą mūsų šeimai. Vieną vakarą jis grįžo namo ir pamatė, kad iš medinio namo langų veržiasi dūmai. Tą vasarą stovėjo nepakeliama karštis, o gaisrai buvo ne retenybė. Prie jo pribėgo moteris, prašydama pagalbos. Ji išėjo pas kaimynę, o namuose liko sūnus…

Languose jau siautėjo ugnis, o žmonės bėgo gelbėti. Durys buvo užrakintos iš vidaus. Tėvas išdaužė langą ir paskendo liepsnose. Berniuką surado greitai – pasisekė, kad patekė jam į kambarį. Tačiau jis jau buvo apsvaigęs nuo dūmų. Tėvas perleido vaiką pro langą, tačiau pats nespėjo išsirgti. Paaiškėjo, kad moters vyras grįžo namo girtas. Neradęs žmonos, užrakino duris ir atsigulė su cigarete…

Kitą dieną paskambinau Gabijai. Paklausiau, ar išlaikė egzaminą, priminiau apie vestuves. Buvo šeštadienis, jai nereikėjo mokytis, ir ji sutiko eiti su manimi.

Buvo šiltas gegužės vakaras. Šermukšniai jau nublanko, o asfaltą kieme aptvėrė baltais žiedlapiais, lyg sniegu. Kai pamatėjau Gabiją, užkietėjau nuo džiaugsmo.

Po vestuvių lydėjau ją namo, kalbėjomės, bučiavomės prie durų.

“Rytoj išvykstu. Atvažiuok pas mane. Pas mus labai gražu. Nuo bažnyčios varpinės atsiveria toks vaizdas, kad kvėpavimą užkerta. Turime savo namą – tėvo pastatytą. Upė padalija miestelį į dvi dalis. Kai tėvas buvo gyvas, dažnai eidavome su juo žvejoti. Anksti rytais virš upės kyla rūkas, rasa ant žolės, ir tokia tyla, kad girdisi, kaip žuvis plaukšnoja vandenyje. Grįždavome namGabija atvažiavo prie manęs, ir per tą vasarą, kai upės vandeny atsispindėjo saulėlydžiai, o tėvo pastatytame name vėl užgimė gyvenimas, supratau, kad meilė yra vienintelis dalykas, kuris vertas kovos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 − 9 =

Meilės Dėlione