Širdies plakimas
„Domantai Arkadijovičiaus, jums nereikia važiuoti į mūsų filialą patiems. Tegul Gabija atveša dokumentus“, – nepatenkintai tarė direktorius.
„Atsiprašau, bet aš norėčiau pats. Tai mano gimtasis miestas. Ilgai jo nebuvau.“
„Ten jūsų tėvai?“ – paklausė direktorius, šiek tiek sušvelnėjęs.
„Ne. Motiną parsivežiau čia, bet…“
„Suprantu“, – nutraukė direktorius. „Gimtoji vieta – tai šventa. Gerai, važiuokite. Bet rytoj mums atsakinga diena – ar suspėsite grįžti?“
„Nedvejokite“, – pažadėjo Domantas. „Ačiū.“
Direktorius mosavo ranka, rodydamas, kad pokalbis baigtas.
Domantas įėjo į savo kabinetą, sutvarkė darbo popierius, išjungė kompiuterį, paėmė dokumentų aplanką ir išėjo, užrakindamas duris. Raktą paliko pirmame aukšte sargybininkui.
Į namus užsukti nenorėjo. Iš automobilio paskambino motinai, paklausė, kaip ji jaučiasi, ir perspėjo, kad šiąvakar neužsuks – turi svarbų susitikimą. Nenutylėjo, kad važiuoja į jų gimtąjį miestą. Mama susijaudintų, o jai širdis silpna.
„Gerai, mama, man laikas. Jei kas, iškart paskambink man.“ Domantas pasidejo telefoną ir užvedė variklį.
Išvažiuodamas iš miesto, užsuko į degalinę ir pripildė bako, nusipirko kavos ir porą pyragėlių, kad daugiau nesustodamas. Reikėjo spėti perduoti dokumentus iki darbo dienos pabaigos. Bet galėjo paskambinti ir perspėti, kad partneriai palauktų jo ofise.
Sutikti senų pažįstamų planų nebuvo. Visi draugai išvažiavo. Tiesiog norėjosi apsilankyti vaikystės mieste. Domantas įjungė radiją, salone sklido madingos dainos melodija. Jis atsigėrė karštos kavos.
***
Po tėvo mirties mama pradėjo nerimauti ir silpti. Tikrinimai atskleidė, kad turi širdies problemų. Domantas pasiūlė jai persikelti pas jį į didesnį miestą. Juk ten ir medicinos paslaugos geresnės. Bet mama kategoriškai atsisakė. Sūnus jau suaugęs, reikia įsikurti, o ji tik trukdys. Tačiau jos būklė vis blogėjo.
Domantas įkalbėjo mamą parduoti butą, pridėjo pinigų ir nusipirko jai nedidelį butą netoli savojo. Nuo tada jis nebekeliavo į gimtąjį miestą, nors dažnai prisiminimais grįždavo.
Ar galima pamiršti pirmąją meilę? Galbūt ji jau seniai ten negyvena, bet miestas liko toks pat – gatvė, namas, prie kurio langų jis stovėjo ir kentėjo dėl neišgirstų jausmų. Iki šiol, prisiminus Aistę, jo širdis pradėdavo plakti. Niekada daugiau niekam jis taip nejautė. Tarsi šiame mieste palikęs savo širdį amžiams.
Liekną klasioke Aistę, niekuo neišsiskiriančią tarp mergaičių, jis nepastebėdavo iki vienuoliktos klasės. Po vasaros atostogų ji grįžo į mokyklą subrendusi, gražesnė, visai kita. Ir tada Domas pirmą kartą pajuto, kad turi širdį – ji taip smarkiai plakė krūtinėje.
Nuo tados jis tik apie ją galvojo. Nekantriai laukė Naujųjų metų, nes mokykloje bus šventė – jis kvies ją šokti ir prisipažins meilę. Galiausiai, paskutinę mokslo dieną prieš žiemines atostogas, mokykloje pastatė didžiulę eglutę. Dieną buvo šventė jaunesniųjų klasių mokiniams, o vakare susirinko vyresnieji. Po tradicinio koncerto prasidėjo šokiai. Pirmą lėtą šokį Domas praleido – nedrįso pakviesti Aistės.
Vakaras jau baigėsi, o kolonėlėse skambėjo tik ritmiškos užsienio dainos. Šansų pakviesti Aistę šokti vis mažėjo. Domas stovėjo prie sienos ir nervingai kandžiojo lūpas. Galiausiai pasigirdo lėta melodija, šokių aikštelė tuoj pat tuštėjo.
Domas giliai įkvėpė. Arba dabar, arba niekada. Jis nuskubėjo prie lango, kur stovėjo Aistė su draugėmis, kad aplenktų galimus varžovus.
Širdis daužėsi krūtinėje taip smarkiai, kad akyse pablakIr štai jau po daugelio metų, kai Domantas vėl pajuto tą pačią širdies plakimą, dabar jau žinodamas, kad tai ne Aistės, o Gabijos šypsena sužadino jo širdį.