Kelias į laimę

Džiaugsmo kelias

Rimantas grįžo namo pėsčiomis. Nors ir toli, bet vakaras buvo šiltas, ramus, be vėjo. Tokiais vakarais jis negalvojo apie mašiną. Ejo ir džiaugėsi šiluma bei artėjančia vasara.

Visą gyvenimą Rimantas gyveno su tėvais miesto centre. Priprato prie triukšmo ir judesio. Tačiau neseniai persikėlė į priemiestį, į miegamąjį rajoną. Grįždavo namo ir beveik iškart ėjo miegoti, kad ryte vėl iškeliautų į miesto centrą, kur visada kažkas vyksta.

Naktį pro jo kambario langą žiūrėdavo žiūroviška mėnulis, kuriam netrukdė nei medžiai, nei kiti namai. Rimantas dar neturėjo storų užuolaidų. Gyveno dvyliktame naujos statybos namo aukšte, iš kurio atsiverė laukų ir tolimo miško vaizdas. Pirmąsias naktis jis dažnai pabuddavo ir, matydamas kambarį mėlyname mėnesienos šviesoje, nesuprasdavo, kur yra. Tada prisimindavo ir vėl užmigdavo.

***

Prieš dvejus metus jis nežinojo, kad egzistuoja bendrabutis. Ne toks, kaip seniau, kai vienoje virtuvėje susitikdavo dešimt bendrabutininkų. Tačiau gyventi tokiomis sąlygomis su svetimu žmogumi nebuvo patogu.

Rimukas užaugo įprastoje šeimoje, dviejų kambarių bute miesto centre, su aukštais lubomis, erdviomis patalpomis ir ilga, siaura prieškambariu, vedančiu į mažą virtuvę. Mama dirbo darželėje, tėvas – autobuso vairuotoju. Nešvaisdavo, tačiau leisdavo sau poilsį pajūryje.

Viskas sugriuvo per vieną dieną. Tėvas nepažeidė taisyklių, palaukė žalios švies ir pradėjo važiuoti. Staiga iš šaligatvio į kelią išbėgo moteris su lagaminu su ratais. Tėvas stabdė, bet ar galima sustabdyti autobusą akimirksniu? Moteris nuskrido kaip kamuolys, o pakeliui į ligoninę mirė.

Kaip paaiškėjo, ji paskubėjo į traukinį. Žentas pažadėjo nuvežti ją į vasarnamį, bet paskui pasikeitė planai. Jie susipyko, ir užsirėžusi moteris pabėgo į stotį. Manė, kad suspės. Traukinys gi nepalauks.

Tas pats žentas teisme rėkė, kad girtas vairuotojas nužudė jo mylimą uošvę ir reikalavo griežčiausios bausmės. Taip, visi autobuso parko vairuotojai prieš tai sutiko vieną iš kolegų, išeinančių į pensiją, ir, žinoma, išgėrė. Ryte medicininė apžiūra neparodė jokių tėvo nusigėrimo požymių. Jis apskritai retai gėrė. Tačiau byloje staiga atsirado duomenų, kad jo kraujyje buvo viršytas leistinas alkoholio kiekis.

Kad neišduotų kitų vairuotojų, tėvas prisipažino, kad išgėrė žmonos draugės gimtadienio proga. Išgelbėjo visus, bet pats pateko į kalėjimą. Mama verkė, nerimavo. Pinigų liko nedaug. Darželio auklėtojos atlyginimas buvo menkas. Rimukas paskelbė, kad po mokyklos neistos mokytis toliau, o eis dirbti.

— Ak, į armiją nori? Vieno tėvo neužtenka, dar reikia, kad su tavimi kas nors nutiktų? — verkė mama.

Kad ją nuramintų, Rimukas pažadėjo mokytis toliau. Prieš pat išleistuvęs tėvas kalėjime mirė nuo širdies priepuolio. Rimukas, kaip ir žadėjo mamai, įstojo į universitetą. Po dvejų metų mama vėl ištekėjo ir persikėlė pas vyrą. Rimukas liko vienas jų bute. Motina mokėjo už butą, davė jam pinigų, tik kad mokytųsi. Jai tai buvo prieinama. Naujasis vyras buvo ne paprastas pareigūnas, o viršininkas. Tiesa, Rimukui iškart iššoko iš galvos, kur ir ką jis dirba.

Studentų draugai sužinojo, kad Rimukas gyvena vienas, ir nedelsdami pradėjo organizuoti vakarėlius. Svetingas šeimininkas leisdavo net permiegoti.

Iš pradžių jam patiko toks gyvenimas, bet paskui besibaigiantys triukšmingi susibūrimai užkniso. Pabudęs jis dažnai matydavo bute visiškai svetimus, nereikalingus vaikinus ir paneles.

Kaimynai nusiskundė mamai. Ji atvažiavo anksti ryte, kad pagautų sūnų namie. Į svečius išėjo nuoga mergina, kuri, nejautdama jokio nepatogumo, praėjo pro motiną ir nuėjo į vonios kambarį.

Žinoma, mama surengė skandalą, išvarė visus iš buto ir sūnui grasino, kad jei neteks girtuoklystės ir orgijų, daugiau pinigų neduos.

Dvi savaites bute buvo tylu. O paskui Rimukui užsispyrė draugai, norėdami pašvęsti kieno nors gimtadienį. Elgėsi gana ramiai, bet gėrė daug.

Ryte Rimukas prabudo lovoje ne vienas. Šalia miegojo nuoga mergina, iki juosmens užsiklojusi antklode. Gulėjo ant pilvo, veidą nukreipusi į sieną, o ant pagalvės išsibarsčiusios rusvos plaukos. Tokius grupėje turėjo tik Aušrelė Drobilaitė.

Rimukas atsargiai išsJis pažvelgė į Aušrelę, įsidėmėjo, kaip tyliai ji miega, ir susimąstė, kad galbūt jo kelias į laimę visgi prasidėjo čia, šioje mažoje, netvarkingoje bendrabutyje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × three =

Kelias į laimę