Svajonės būna įvairios. Vieniems pasiseka nuo jaunystės sutikti vienintelę meilę visam gyvenimui. Kiti ją randa tik po išdavystės, skyrybų, netekę vilties būti laimingais.
Jurgis buvo vienas iš tų antrosios grupės. Su būsima žmona jis susipažino dar universitete. Graži ir kukli Ona atvyko mokytis iš mažo provincijos miestelio. Ji iškart Jurgiui patiko. Jis buvo paprastas, niekuo neišsiskiriantis vaikinas. Ona ilgai negrįžo jam jausmų.
Bet paskutiniame kurse, kai daugelis studentų universiteto koridoriuose jau buvo radę savo antrąją pusę, o kai kurie net spėjo susilaukti vaikų, Ona staiga nusileido Jurgiui. Jis skrido iš laimės ir, žinoma, beveik iškart jai piršosi. Jo džiaugsmui, ji sutiko.
Jurgio mama suprato, kad merginai nenoriu grįžti į užkampį. Santuoka su Jurgiu užtikrino jai gyvenimą didžiajame mieste, didelį butą centre ir gerą darbą. Bet matydama, kaip sūnus myli ir kaip jis laimingas, nusprendė jo rožinius akinius neišgriauti.
Vestuvės įvyko iškart po diplomų gavimo. Užmiesčio restorane susirinko daug žmonių, daugiausia studentų draugai. Tik Onos tėvai neatvyko.
Ona paaiškino, kad tėvas serga, prikaustytas prie lovos, o motina negali jo palikti vieno. Tolesnių klausimų ji vengė. Jos veidas tamsėjo nuo liūdesio, ašaros birstojo ant blakstienų. Jurgio tėvai nusprendė, kad nereikia jaudinti merginos. Ji išgyvena dėl tėvų, jai jau sunku. Iš pagalbos Ona taip pat atsisakė.
“Kur tik mama tėvą nevežiojo. Niekas negalėjo padėti,” – su šiomis žodžiais Onos akys aptemo nuo skausmo.
Jurgio tėvai stengėsi visomis galiomis Onai pakeisti tėvus. Taip ir gyveno kartu ramiai ir laimingai. Ona beveik iškart pastojo. Į darbą nesiruošė. Pinigų užteko, greit bus motinystės. O ten, žiūrėk, ir antras prisidės. Po devynių mėnesių Ona pagimdė pirmagimį. Tėvai reikalavo, kad berniuką pavadintų Onos tėvo vardu – Kęstučiu.
Antrą kartą Ona pastojo tik po aštuonerių metų. Per tą laiką jie su Jurgiu įsigijo savo butą. Gimdymas buvo sunkus, laiku neatėjo. Gimė mažytė silpna mergaitė. Pavadino Aldona, Jurgio mamės garbei.
Nei Onos tėvas, nei motina taip ir nespėjo pamatyti anūkų. Po metų po Kęstučio gimimo mirė tėvas. Motina išgyveno jį vos aštuonis mėnesius.
Kai Aldona pradėjo lankyti mokyklą, Ona pareikalavo grįžti į darbą. Atsibodo sėdėti namie. Žinoma, pagal specialybę jau nebeįstengė įsidarbinti, žinių prarėjo, patirties neturėjo – nė dienos nedirbo.
Jurgio tėvai įtemptė visus pažįstamus, ir Onai pavyko įsidarbinti didelėje kompanijoje direktoriaus padėjėja, tiesiog sekretore.
Dabar ji daug laiko praleisdavo sporto klube. Įprato elegantiškai rengtis, dažytis. Atrodė kaip verslo moteris, o ne namų šeimininkė. Draugai ir kolegos barė Jurgį, kad tokios gražuolės žmonos neatrodinėjo, laikė ją paslėptą.
Ona apleido vaikus. Kęstutis baigė mokyklą, ruošėsi stojJurgis ilgai žiūrėjo į mirštant Ona, o paskui išėjo ir nei vieno žodžio nebekalbėjo su savo dukterimi, kuri išgavo iš jo pinigus meluodama – juodu beždžionių šešėliais likimas nutiesė tarp jų kelius dar tada, kai ji pirmą kartą pasakė “tėti”.