Prašau, grąžink man sūnų – aš duosiu viską, ko nori!

– Prašau, grąžink man mano sūnų. Duosiu tau viską, ko tik paprašysi, – iš paskutiniųjų jėgų sušnibždėjo Dovilė.

– Juk tėvas nepražus. Jam vos keturiasdešimt trys. Galvoji, amžinai verkšlens tavo motiną? Tik ne! Statistiškai vienišų moterų daugiau nei vyrų. Tikrai kokiai vienišai moteriai jis patiks. Tai važiuokime į Vilnių, nekišk nosies į tėvo asmeninį gyvenimą. O gal nori, kad jis iki pat mirties būtų vienas?

Gyveno jie mažame priemiesčio miestelyje. Kai merginos mokėsi dešimtoje klasėje, Dovilės mama pateko po mašina. Su tėvu sunkiai išgyveno netektį. Dovilė pasirūpino namų ūkiu, bet viskam suspėjo, nepamiršo mokslų ir išlaikė egzaminus puikiai.

Rūta visą laiką svajojo išvažiuoti iš mažo miestelio į didįjį miestą ir įkalbėjo Dovilę važiuoti kartu.

– Tėvas vis dar neturi ramybės, nesugeba suvaldyti širdies skausmo. O jei aš dar išvažiuosiu? Ne, aš jo neišsižadėsiu, – nesutiko Dovilė.

– Juk nepražus tavo tėvas. Jam vos keturiasdešimt trys. Tikrai kokiai vienišai moteriai jis patiks. Tai važiuokime į Vilnių, nekišk nosies į tėvo asmeninį gyvenimą. O gal nori, kad jis iki pat mirties būtų vienas?

Rūtos žiaurūs žodžiai apie tėvą giliai įskaudino Dovilę. Bet negalima sakyti, jog tai nebuvo tiesa. Todėl ji vis tiek pasikalbėjo su tėvu.

– Važiuok, dukre. Nebijok, aš susitvarkysiu. Juk Vilnius čia pat, ne į Sibirą išvažiuoji. Jei nepatiks, visada galėsi grįžti. Ką čia veiksi?

Ir Dovilė išvyko su Rūta į Vilnių. Ji mokėsi gerai, galėjo ir į universitetą stoti. Bet Rūtos pažymiai buvo vidutiniai, universitetas jai nespindėjo. O Dovilė nenorėjo palikti draugės vienos. Kartu su ja įstojo į pedagoginę kolegiją. Į universitetą galės stoti vėliau, neakivaizdinėje formoje, kai jau dirbs. Gyveno kartu bendrabutyje.

Iš pradžių Dovilė kiekvieną savaitgalį važiuodavo pas tėvą. Bet po Naujųjų metų pradėjo pastebėti, kad tėvas pasikeitė: tapo linksmesnis, pasirūpinęs savimi, šaldytuve stovėjo sriubos puodas ir karbonadai. Ar tikrai pats pasigamino?

Susigėdijęs tėvas prisipažino, kad tai kaimynė Birutė jam pagamino, o ir apskritai… Dovilė nuramino tėvą, pasakė, jog viską supranta ir visai neprieštarauja, net džiaugiasi, kad tėvas susirado draugę. Suprato, kad kai ji atvažiuoja namo, kaimynė nebesilanko pas tėvą.

– Ko jūs kaip maži vaikai? Gyvenkite kartu, man viskas gerai.
Bet važiuoti pas tėvą pradėjo rečiau, kad netrukdytų ir nesukeltų nepatogumų.

Rūta į mokslus žiūrėjo abejingai, dažnai praleisdavo paskaitas, vakarais lankydavosi su vaikinais klubuose, kartai net negrįždavo nakvoti. Dovilė visada ją užstodavo, padėdavo su mokslais.

– Visai pamiršai apie mokslus? Žiūrėk, užsisukosi, išmes iš kolegijos ar pastosi. Ar tau to reikia? – bandė įtikinti draugę Dovilė.

– Tu tiesiog kaip mano mama. Nesijaudink. Aš viską kontroliuoju. Vaikų man nereikia. O tu su savo Paulium vis dar už rankų vaikščioji? – nerūpestingai atsakė Rūta.

Antro kurso vasaros sesiją išlaikė vos vos. Žinoma, ne be Dovilės pagalbos. Pastaruojė metu ji tapo niūri ir išsiblaškiusi, lyg kai kas ją neramintų.

– Kas tau? Nesijauti sveika? – suPaskutinį kartą pažvelgusi į Rūtos užsispyrusią veidą, Dovilė tvirtai apkabino savo mažąjį Jonuką ir išėjo iš kavinės, žinodama, kad šis kelias – tik jos ir sūnaus – jau niekada nesikirs su praeities šešėliais.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten − 8 =

Prašau, grąžink man sūnų – aš duosiu viską, ko nori!