„Bernas valo sniegą senyvo kaimyno labui – ką ji paliko prie jo durų, sušildė visų širdis“

Tai buvo viena tų ledinių rytmetų, kai pasaulis atrodo užsimerkęs po sniego dangal. Naktį per kaimą pralėkusi pūga buvo užklojusi viską baltu paklodu. Mokykla buvo atšaukta. Dauguma vaikų tebemiegojo, tačiau trylikametis Lukas jau užsirišė batus.

Pro langą jis pamatė didžiulius sniego kupstus kaimynės kieme – status, nelygus takas vedė prie jos nedidelio pasienio. Ponia Elena Didžiulienė, gyvenusi viena, buvo septintojo dešimtmečio pabaigoje. Ji judėjo lėtai, sulenkus, o praeitą žiemą po rimto suklupimo ėmė naudotis lazda. Lukas niekada nepamiršo tos dienos, kai skambėjo greitosios pagalbos sirēna.

Todėl be jokio pakvietimo, nesakęs nieko tėvams, jis apsivilko paltą, paėmė snio šakutę ir nėjo per gatvę.

Jis dirbo virš valandos, atsargiai keldamas saugų taką nuo jos durų iki gatvės. Išvalė laiptus ir pabarstė šiek tiek smėlio iš maišo šalia jos laiptų. Jo nosis raudo, pirštinės permirkusios, bet kai jis atsigręžė, jo veidą apšvietė šypsena. Tai buvo gera emocija. Ir jam nereikėjo jokio ačiū.

Jis nepabeldė, nespausdino skambučio. Tiesiog grįžo namo, nusiėmė batus ir pasigamino karštos šokolados.

Kitą rytą prie jo durų laukė keistas daiktas. Maža sidabrine popieriumi suvyniota dėžutė su raudona juostele. Ant jos buvo pritaisyta ranka rašyta kortelė. Jis pakėlė ją ir perskaitė:

„Mano jaunajam herojui – ačiū, kad padarei širdį šiltesnę. Tavo gerumas tai, ko pati neįsivaizdavau. Meilė, Elena.“

Viduje buvo senovinis kišeninis laikrodis ir aksomo maišelis su 20 eurų.

Lukas sustingo. Jis niekada nesitikėjo atlygio – ypač tokio vertingo. Laikrodis blizgėjo saulės šviesoje, o grandinėlė atrodė tokia svaigi rankoje. Jis įbėgo į vidų ir parodė tėvams.

Mama giliai atsiduso. „Tai priklausė jos vyrui. Jis buvo gaisrininkas. Tai turbūt labai svarbu jai.“

Tėtis apvertė laikrodį ir garsiai perskaitė įrašą: „Tarnyboje ir meilėje – Vytautas Didžiulis, 1967.“

„Aš negaliu to pasilikti,“ sušnibždėjo Lukas.

Bet kai jie paskambino Didžiulienei, kad grąžintų dovaną, ji tik šiltai nusišypsojo ir tarė: „Dabar tai tavo. Vytautas visada tikėjo, kad tylas gerumas turi būti apdovanotas. Šis laikrodis dešimt metų gulėjo stalčiuje. Pagaliau supratau, kam jis skirtas.“

Žinia pasklido. Kaimynai pradėjo kalbėtis, o Luko tylas gerumas užsidegė kaip kibirkštis. Savaitgalį keli žmonės susirinko aplankyti senjorų, išvalė kiemus ir atvežė maisto produktų. Kažkas pasiūlė „Sniego Angelų klubą“, o moksleiviai užsirašė, kad galėtų padėti vyresnio amžiaus kaimynams.

Ponia Elena, anksčiau dažniausiai viena, pradėjo priimti svečius – vaikai jai skaitė, vedė jos šunį pasivaikščioti ar tiesiog kartu gėrė arbatą. Jos namai, anksčiau tamsūs ir tylūs, pradėjo spindėti juokais.

Vietinė žurnalistė sužinojo apie istoriją ir apkalbino Luką. Klausiamas, kodėl be jokio prašymo išvalė kiemą, jis tik pečiaisKai kitą žiemą iškrito pirmas sniegas, Lukas vėl atsikėlė anksti, žinodamas, kad šiandien kažkam gali prireikti šiltos rankos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × two =

„Bernas valo sniegą senyvo kaimyno labui – ką ji paliko prie jo durų, sušildė visų širdis“