„Koks jis gražus tapo. Jei tik jis būtų šiek tiek turtingesnis, dirbtų prestižinėje įmonėje, galbūt aš į jį įsimerkčiau“, – pagalvojo Ieva.
„Na, Rokai, tavo rankos dabar. Jei kas nutiks, paskambink. Ne į Mėnulį skrendu, visada pasiekiamas“, – tarė Vytas, ištiesęs ranką savo pavaduotojui ir draugui.
„Supratau, nesijaudink. O beje, taip ir nepasaikei, kur atostogauti varysi. Ar į Turkiją, ar Graikiją?“ – Rokas paspaudo jo ranką.
„Nepasakiau? Vaziuoju pas motiną. Reikia stogą sutvarkyti, tvorą pataisyti. Anksčiau tėvas viską tvarkė, o kai jis mirė… viena po kitos bėdos. Neatsimenu, kada paskutinį kartą su meškere prie upelio sėdėjau.“
„Aš išvis niekad nežvejojau. Tikras miestietis. Net pavydžiu tau“, – atsiduso Rokas. „Sugrįžk, papasakok“, – sušuko jis Vytui, kuris jau žengė tolyn.
Džiaugdamasis, kad rytojau jau bus toli nuo triukšmingo, dulkėto miesto, apkabins mamą, įkvėps vaikystės gryną orą, Vytas važiavo namo ir šypsosi.
Jis užaugo mažame kaimelyje. Mama – mokytoja, tėvas – statybininkas. Vytas dažnai padėdavo tėvui, viską mokėjo sukti. Tėvas svajojo, kad sūnus eis jo pėdomis. Tačiau Vyta traukė automobiliai, kompiuteriai, naujausios technologijos. Mokėsi lengvai. Baigęs mokyklą, pasakė, kad kaime jam nieko nėra – jis nori vykti į Vilnių ir pasiekti daugiau, nei būti statybininku, kaip troško tėvas.
„Kaip tai nieko nėra? Kaimas auga, statybininkų visada reikės. Nebadausi. Jei nori, pastatysime tau naują namą. Susiženi, vaikams bėgiojimui vietos užteks“, – teigė tėvas.
„Per anksti apie žmoną galvoti. Pirmiausia reikia ant kojų atsistoti“, – nusispjautė Vytas.
Tėvas pyko, ginčijosi. O motina kantriai ramino ir palaikė sūnų.
„Nekirsk jam sparnų. Tegul bando. Jis mūsų protingas, dar didžiuosimės juo“, – kalbino motina.
Tėvai davė pinigų pirmiesiems mėnesiams ir paleido sūnų į sostinę. Vytas mokėsi universitete ir dirbo statybose. Laikui bėgant, jis pasiekė visko, ko norėjo.
Mokykloje įsimylėjo Ievą, linksmą, truputį snukiuotą mergaitę. Ji nebuvo iš tų, kurios „žvaigždes nuo dangaus rauna“, svajojo tapti kirpykja, atidaryti savo saloną. Kiekvienas turėjo savo svajonę. Ir taip jie išsiskirstė į skirtingus miestus, tikiJie abu pradėjo naują gyvenimą toli vienas nuo kito, bet kiekvieną naktį užmerkdami akis galvojo, ką būtų buvę, jei būtų ištarę tuos paprastus žodžius: „Aš tave myliu“.