Imk vaiką, man jo nereikia, bet už tai duok šiek tiek pinigų.

“Imk vaiką sau, man nėr gaila. Negaliu jo matyti. Tik už tai duok pinigų,” ištarė Viktorija.

Gabija turėjo pailgą veidą, rudos šiek tiek išsikišusios akis, didelius dantis ir sunkią smakrą. Bet plaukai – tankūs, tamsūs, garbanoti stambiais sūlais. Jei juos susisegtų ant pakaušio, susidarytų pūkuota šukuosena, bet tada veido trūkumai ryškėtų dar labiau. Todėl Gabija visada vaikščiodavo su paleistais plaukais.

Figūra taip pat buvo ne itin graži, lyg ją lipdęs nepatyręs meistras. Bet figūrą galima užmaskuoti drabužiais, o veidą…

Kartais gatvėje kokio vaikinas pašaukdavo jai į nugarą:

„Ei, panele, susipažinkime!“

Bet kai ji apsidairydavo, jis murmėdavo atsiprašymus, sakydamas, kad supainiojo, ir bėgdavo tolyn.

„Kam tokiai šlykštuoliui tokie plaukai?“ džiaugsmingai dūsavo pavydžios klasės draugės.
Gabija ir pati noriai būtų juos iškeitusi į bet kokius retus ir nespalvingus, jei tik veidas būtų bent truputį gražesnis.

Draugių ji neturėjo. Tačiau vienas berniukas jai patiko. Jis sėdėjo gretimoj eilėj ir kartais prašydavo nurašyti namų darbus arba užsiminti per kontrolinį. Gabija mokėsi puikiai.

Vieną kartą tas pats berniukas pakvietė ją į kiną. Gabija buvo septintame danguje nuo laimės. Po seanso jie ėjo namo ir kalbėjosi. Vaikinas nuolat apsidairinėjo.

„Ko žiūri? Bijai, kad kas nors tave pamatys su manimi?“ tiesiogiai paklausė Gabija.
Vaikinas paraudo ir sutriko.

Prie namo jis nevikriai pabučiavo ją. Ir staiga iš už kampo pasigirdo jo draugų kvatavimas. Gabija tuoj viską suprato. Berniukai lažinosi, ar jų draugas išdrįs pabučiuoti šlykštūlę.

„Ką jie tau už tai pažadėjo?“ rėkė Gabija jam į veidą ir nubėgo namo.
Nuo tos akimirkos ji nebežiūrėjo jo link, nebeleido nurašyti.

„Nesirūpink, vyrų užteks ir tau. Aš ištekėjau, ir tu ištekėsi,“ ramino Gabiją lygiai tokia pat negraži motina.

Gabija baigė mokyklą su aukso medaliu ir įstojo į universiteto ekonomikos fakultetą. Mokėsi lengvai ir baigė su raudonu diplomu. Bet pavydėjo kitoms, gražesnėms kursės draugėms, kurios leisdavo laiką, ištekėdavo ir net gimdydavo vaikus studijuodamos.

Po universiteto baigimo tėvas, beje, gana žinomas advokatas, turintis nemažai naudingų pažinčių, įsidarbino dukrą rimtoje įmonėje.

Kolegės skubėdavo po darbo pas vyru ir vis sergantiems vaikams, o Gabija, priešingai, užsibuvo iki vėlų valandų, užbaigdama už visus darbą. Jai nėr kur skubėti. Dėl to kolegės mylėjo neatsisakančią Gabiją, o vadovybė vertino. Jai galima pasikliauti. Padarys viską taikliai, be klaidų ir laiku.

Dėka už pagalbą kolegos bandydavo supažindinti Gabiją su savo vyrų draugais. Dažniausiai tai buvo skyrybų išgyvenę vyrai, palikę butą žmonai ir vaikams. Pavargę nuo nuomojamų butų ir atsitiktinių pažinčių, jie mielai priglaustų prie patikimos pakrantės. Ir Gabija tiktų. Bet ji to nenorėjo. Kaip ir visos jaunos merginos, Gabija svajojo apie meilę. Naktimis kartėlės verkti ir kaltino likimą, kad gimė tokia negraži.

Paskui mirė tėvas, o po dvejų metų – ir motina. Jie abu buvo senyvo amžiaus – vėlyba santuoka, vienintelė vėlyva vaikas. Gabija liko viena šitame baltame pasaulyje. Laidas bėgo, amžius nevalingai artėjo prie ribos, kai galimybė pagimdyti sveiką vaiką tapo vis menkesnė.

Viena iš kolegių pasiūlė Gabijai išvažiuoti atostogų į pajūrį.

„Mūsų generaliniam direktoriui buvo tokių problemų,“ tyliai pasakė ji. „Jis, nors ir tvirtas, gražus vyras, bet nevaisingas. Žmona svajojo apie vaiką, bet norėti skyrybų nebuvo. Namas pilnas puodelis, kiekvienam po prabangų automobilį, statusas visuomenėje… Gydytojai patarė jiems labai subtiliai užsiminti, kad reiktų nuvykti prie jūros ir gerai pailsėti.“

Jie nuvyko atostogauti į Turkiją. Ten ji nusidėjo su gražiu jaunu padavėju, pirmiausia sužinojusi jo kraujo grupę. Na, kad, jei kas, vyras nieko neįtartų. Supranti, ką turiu omeny?

„O kaip tu žinai? Apie direktorių?“ taip pat šnibždėjimo tonu paklausė Gabija.

„Nesvarbu. Svarbu, kad visi laimingi. Direktorių augina įpėdinis. Atostogų metu visi vyrai vieniši, nepriklausomai nuo santuokos antspaudo. Nugyvensi, pailsėsi, žiūrėk, ir susidarys su kuo nors. Tik rinkis gražų, kad pagerintum veislę.“

„Kaip šuniuką su kilme arba arkIr taip Gabija, praregėjusi savo likimą, sušvelnėjo žvelgdama į saulėlydžio spalvas už lango, žinodama, kad visa jėga ir šiluma šiame pasaulyje jai – tik tamsiaplaukiui Jurgiui, kuris šiuo metu ramiai miegėjo kambaryje, ir ji tikėjosi, kad jo ateitis bus šviesi, net jei jos nebematys.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 + ten =

Imk vaiką, man jo nereikia, bet už tai duok šiek tiek pinigų.