Laukiame tavęs

Prisiglaudęs nugara prie šiurkščios, vėsios sienos, užmerkė akis. Atrodė, kad nejudės iš vietos. Bet po poros minučių privertė save atsikabinti nuo atramos ir nuėjo į gydytojų kambarį.

Po kelių valandų jis išėjo pro ligoninės vartus. Dvi kart stiprios kavos pavargį nubloškė. Tiesiai nuo vartų driekėsi nedidelė alėja, vedusi į gatvę. Saulės spinduliai skverbėsi pro medžių lapiją, drebančiu raštu krisdami ant asfalto. Jis neatsimindavo, kad kada nors būtų vaikščiojęs šia alėja – visada į ligoninę atvažiuodavo mašina. O dabar staiga norėjosi žengti pro šviesius, drebančius saulės lopšius, žvirksėti nuo saulės. Namas jo vis tiek nelaukė.

Viktoras lėtai ėjo, mėgavosi saule, jau nunykomis tuopų pūkomis. Vasara peržengė pusiaują, o priekyje – atostogos. Šiandien jis laimėjo, atkovojo nuo Senosios su dalgiu paciento gyvybę.

Ant vienos suoliuko sėdėjo jauna mergina šviesioje suknelėje. Ji buvo palinkusi virš knygos. Rudų plaukų sruogos klojo jos veidą. Jam staiga nepakeliamai norėjosi pamatyti jos veidą. Viktoras priėjo prie suoliuko ir sustojo.

Mergina apvertė puslapį ir toliau skaitė, jo nepastebėdama.

„Ėdomi knyga?“ – paklausė Viktoras.

Ji dar kurį laiką skaitė, paskui užmerė knygą, pažymėdama puslapį pirštu, kad jis pamatytų viršelį.

„Mielas mano žmogau“, – perskaitė Viktoras aukštyn kojomis.

Mergina pakėlė galvą. Veidas margas, bet tai jos visai nepeikė, priešingai – suteikė žaismingumo ir žavesio. Išraiškingos juodos akys, pilnos lūpos. Šviežia ir miela. „Auksinė“, – pagalvojo jis, žiūrėdamas į saulėje degančius jos plaukus.

„Medicina domisi, ar tiesiog autorius patinka?“ – paklausė Viktoras.

„Pateikiau dokumentus į medicinos.“

„Tai mes su jumis beveik kolegos.“ – Viktoras palankiai nusišypsojo ir atsisėdo šalia.

„O jūs gydytojas?“ – juodos akys sužibėjo įdomiu.

„Chirurgas.“

„Jūs?“ – mergina abejojančiai pakartojo.

„O kas jus nustebino? Nepanašu? Ar jūsų vaizduotėje visi chirurgai žili ir tylūs?“

Pilnos lūpos išsitempė į šypseną.

„O koks būtent chirurgas?“

„Pagirtina, kad išmanote profesijos niuansus. Norėčiau pasakyti, kad plastinis. Skambėtų prestižiškiau ir romantiškiau. Deja, aš paprastas chirurgas. Kažkas gi turi išimti apendiksus ir akmenis iš tulžies pūslės.“

Mergina nusijuokė. Jos juokas buvo muzikalu ir malonus.

Jam kažkodėl norėjosi pajuokauti prieš ją, parodytis patyrusiu chirurgu. Ir Viktoras pradėjo pasakoti, kad profesijos kasdienybėje mažai romantikos, kurią gieda knygose. Atsakomybė didelė. Juk chirurgo rankose – žmogaus gyvybė, o operacinis stalas – savotiškas kovos laukas, su savo taktika ir strategija. Paminėjo ir šiandienos atvejį, papuošdamas pasakojimą mintimis apie paciento žmoną ir vaikus, kurie laukė operacijos baigties, nerimavo.

Mergina iš pradžių žiūrėjo į jį atsargiai, o vėliau – su nepaslėptu susižavėjimu. Ir po jos žvilgsnio jis pasijuto beveik didvyriu, pacientų likimų tvarkytoju. Suprato, kad perdeda, bet negalėjo sustabdyti. Labai norėjosi patikti šiai mielai merginai.

„Jūs išgelbėjote žmogaus gyvybę ir taip paprastai apie tai kalbate?“ – rimtai paklausė ji.

„Taip būna kasdien. Kiekviena operacija – rizika. Iš pirmo žvilgsnio paprastas atvejis gali baigtis tragedija. O jūs, kokiu gydytoju norėtumėte tapti?“ – savo ruožtu paklausė jis.

„Aš dar nesu apsisprendusi. Reikia pirmiausia įstoti.“ – Ji žvilgtelėjo į rankų laikrodį ir šoktelėjo nuo suoliuko.

„Oi, aš vėluoju.“ – Akyse užgulė išgąstis.

„Prie ligoninės stovi mano mašina. – Viktoras taip pat atsistojo. – Eikime, atvesiu jus, kur reikia.“

Kelyje namo mergina papasakojo, kad gyvena su teta Ona, motinos seserimi. O jai yra šuo – senas spanielis Vermutas. Taip jį pavadino tetos vyras, kol dar gyvas buvo. O tetai skauda kojos, su Vermutu reikia vaikščioti jai, Gabrielei. O Vermutas senas, negali kantrybės, ir jei neišves laiku, bus bėda. Jai teks valyti.

„Pikta?“ – paklausė Viktoras.

„Teta Ona? Ne, ko jūs. Ji gera. Ji pasikvietė gyventi pas save, nors ir kojos skauda, ir spaudimas kyla.“

„O iš kur atvykote stoti į institutą?“

„Aš visą gyvenimą čia gyvenu. Kai mokiausi penktoje klasėje, mirė mama. Jai kelias dienas skaudėjo pilvą, ji vis vilkino, į ligoninę neėjo. Aš grįžau iš mokyklos, o ji guli ant grindų be sąmonės. Iškvietiau greitąją. Jai plyšo apendicitas ir prasidėjo peritonitas. Tėtis po mamos mirties ėmė gerti. Atsitiktinai ar sąmoningai, bet jis žuvo po autobuso ratais. Taip aš gyvenu su teta Ona.“

Gabrielė išlipo iš mašinos ir nubėgo prie įėjimo. Prie durų apsisuko. Viktoras pamojo jai atsisveikinimui, o kitą akimirką ji dingo už durų.

Liktas mašinoje vienas, Viktoras iškart nustojo jaustis didvyriu, vėl tapo paprastu pavargusiu ir vienišu chirurgu. Jam buvo gaili jos. Gera mergina, teisinga, siekianti tikslo. Visiškai jauna, o jau tiek išgyvenimų.

Po mėnesio, po atostogų, Viktoras Genadijovičius Ramanauskas ėjo per skyriaus koridorių. JaunaViktoras išvydo Gabrielę prie operacinės – ji stovėjo su suspaustomis rankomis ir besikvėpuojančiu žvilgsniu, o jam staiga suvokė, kad valandų ilgumos chirurgijos kantrybė niekada neatvers jų širdžių durų taip plačiai, kaip tai padarė tie trumpi, drebučiai akimirkos, kai jie buvo laisvi būti kartu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen + six =

Laukiame tavęs