Rugsėjo pabaiga buvo sušilusi ir sausra. Netrukus atšals, prasidės šalti lietūs. Rudenio oras – nepastebimas. „Būtinai reikia nuvažiuoti į sodybą, kitaip užlys keliai, ir pavyks patekti tik tada, kai užsikibs šerkšnas“, dūsavo Daiva ir vėl surinko vyro numerį.
„Daiva Kazimiere, ar galėčiau išeiti valandėle anksčiau? Mama paprašė nuvežti ją į sodybą“, – buhalterė Saulė susiraukė ir su maldą skausdama žvilgtelėjo į vadovę.
„Aš irgi norėčiau išeiti. Gerai, bet pirmadienį būkite darbe laiku. Ir jokių nedarbingumų. Supratai? Kitaip daugiau neleisiu“, – apsiramino Daiva.
„Labai jums ačiū, Daiva Kazimiere. Ateisiu laiku, pažadu“, – Saulės veidas nušvito, ji pribėgo paiš spintelės, paėmė striukę ir išslinko iš kabineto.
„Kaip tai sumoka atleisti, o ji jau ir kompiuterį išjungė, ir rankinę pasiėmė. Tai koks judrumas! Žinojo, kad leisiu. Bet kur Jurgis?“ Daiva vėl surinko jo numerį, bet ramus balsas vėl pranešė, kad „telefonas išjungtas arba nepasiekiamas“.
„Nieko, rytoj jis man neišsisuks – kaip mylimas nuvažiuos į sodybą. Mamai greit gimtadienis, reikia parvežti bulvių, konservuotų agurkų…“
Daiva padėjo telefoną, pajudino pelę, kad pažadintų užmigę kompiuterį, ir įsmeigė akis į lentelę ekrane.
Kai paskambino telefonas, ji taip nudžiugo, kad atsiliepė net nepažiūrėjusi, kas skambina.
„Jurgai, kodėl išjungi telefoną? Visą dieną skambinu…“
„Atsiprašau, tai operatyvininkas… Petraitis“, – ją pertraukė svetimas vyriškas balsas.
Tai buvo taip netikėta, o pavardė Petraitis taip supainiojo Daivą, kad ji pamaniau, jog klydo.
„Jurgi, kur tu?“ – pagarsėjo jos balsas įtariai.
„Ar jūs Jurgio Kazio Račkausko žmona? Kaip jums kreiptis?“ – paklausė balsas.
„Daiva Kazimiera…“ – Daiva užspringo ir užsikosėjo. „Galite tiesiog Daiva. O kur Jurgis?“ – O širdis jau griūdėsi krūtinėje, jaunat blogą nuojautą.
„Ar galėtumėte atvykti į ketvirtąją miesto ligoninę? Jūsų lauksiu priėmimo skyriuje“, – pasakė vyras.
„K-kodėl į ligoninę? Kas su Jurgiu?“ – sušuko Daiva.
„Lauksiu“, – pasakė vyras, ir ryšys nutrūko.
Daiva surinko nepažįstamą numerį, bet jis jau buvo užimtas. Drebėdama ji bandė užverti failą ant ekrano, bet nepataikydavo. Galiausiai išjungė kompiuterį, griebė rankinę, nutvėrė iš spintos lietpaltį ir išbėgo iš kabineto.
Galva plūdo baisiausios mintys: vyras pateko į avariją, po operacijos koma, ar dar blogiau… „Ne, jis gyvas, nes kitaip būčiau pakviesta ne į ligoninę, o į lavoninę. Žinoma, jis gyvas“, – viliojo save Daiva.
Ji negalėjo suprasti, kuriuo autobusu patekti į ligoninę, todėl ištiestą ranką stovėjo prie pat kelio. Pagriebė taksi, ir po dešimties minučių jau bėgo per ligoninės teritoriją į pagrindinį pastatą, beveik nežmoniškai įsitempusi.
„Aš Jurgio Račkausko žmona…“ – dusdamos nuo greito ėjimo sušuko ji priėmimo skyriuje.
Nuo stalo atsistojo aukštas, apie keturiasdešimtmetis vyras ir priėjo. Jis vėl prisistatė, bet Daiva neturėjo kantrybės klausytis. Ko jis vilkina? Kam jai jo vardas, kai ji turėtų pamatyti vyrą, įsitikinti, kad jis gyvas, būti šalia jo.
„Eikime“, – pagaliau pasakė vyras, nurodydamas į įėjimo duris.
Daiva išėjo į lauką, nieko nesuprasdama. Ar į bet kurį ligoninės skyrių nepateksi per priėmimą? Tuo tarpu vyras apejo pastatą ir nukreipėsi link vieno aukšto plytų pastato už pagrindinio korpuso. Prie durų jis sustojo ir atsisuko į Daivą.
„Atsiprašau, kad iš karto nesakiau. Žmonės skirtingai reaguoja…“
Tada Daiva nukreipė žvilgsnį į mėlyną lentelę šalia įėjimo „Teismo medicinos ekspertizės morgas…“ Jos kūnas svyrojo, bet tvirta ranka pagriebė už alkūnės, neleisdama nukristi.
„Jis mirė?“ – paklausė ji staiga užspringusiu balsu. „Visą dieną jam skambinu, norėjau į sodybą nuvažiuoti, o jo telefonas išjungtas.“
„Taip, pagal jo telefoną ir radome jus. Atsisėskite.“ – Petraitis parvedė Daivą prie medinės suolės, ir ji atsisėdo. Kojos nebe„Tikrai jaučiuosi geriau, – tarė Daiva, apkabindama savo naują gyvenimą, o už lango snigo, lyg baltos širdelės atleidžiančios praeities skausmą.