Nesuskaičiuojami pokyčiai: netikėtas lūžis vargšo likime!

Ji galvojo, kad tai tik vargšas suluošintas elgeta! Ji kasdien maitindavo jį iš savo skurdžių atsargų… Bet vieną rytą viskas pasikeitė!

Tai istorija apie vargingą mergaitę Eglę ir suluošintą elgetą, iš kurio visi juokėsi. Eglė buvo vos 24 metų jauna moteris. Ji pardavinėjo maistą nedidelėje medinėje krautuvėlėje prie kelio Kaune. Jos stalas buvo suręstas iš senų lentų ir skardų. Jis stovėjo po dideliu ąžuolu, kur daug žmonių užsukdavo pavalgyti.

Eglė neturėjo daug. Jos batai buvo nudėvėti, o suknelė – prisiūta iš skiautelių. Tačiau ji visada šypsojosi. Net pavargusi, ji sveikindavo žmones šiltai. „Laba diena, pone. Prašom“, sakydavo kiekvienam klientui.

Kiekvieną rytą ji atsikeldavo anksti, kad išvirtų ryžių, pupelių ir bulvių košės. Jos rankos dirbo greitai, tačiau širdį spaudė liūdesys. Eglė neturėjo šeimos.

Jos tėvai mirė, kai ji dar buvo maža. Ji gyveno mažame kambaryje netoli savo krautuvėlės. Be elektros ir švaraus vandens.

Tik ji ir jos svajonės. Vieną popietę, kai Eglė valė savo stalą, pro šalį praėjo jos draugė Tetė Ona. „Eglė“, tarė Tetė Ona, „kodėl tu visada šypsojaisi, nors ir vargsti, kaip mes visi?“ Eglė vėl nusijuokė ir atsakė: „Nes verksmas nepridės maisto mano puode.“

Tetė Ona nusijuokė ir nuėjo, tačiau jos žodžiai įstrigo Eglės širdyje. Tai buvo tiesa. Ji neturėjo nieko.

Tačiau ji vis tiek maitindavo žmones, net kai jie negalėjo sumokėti. Ji nežinojo, kad jos gyvenimas tuoj pasikeis. Kiekvieną vakarą Eglės krautuvėlėje vyko keistas dalykas.

Ant kelio kampo pasirodydavo suluošintas elgeta. Jis visuomet atsirisdavo lėtai, stumdamas seną invalido vežimėlį. Ratai drebėjo, kai trinktelėdavo akmenimis.

Krekžė, krekžė, krekžė. Praeiviai juokėsi arba užsidengdavo nosį. „Žiūrėk, vėl tas purvinas žmogus“, tarė vienas berniukas.

Elgetos kojos buvo susivyniojusios marškiniais. Jo kelnės buvo perplyšusios ties keliais. Veidas – apsitepęs dulkių.

Jo akys buvo pavargusios. Kai kurie sakė, kad jis dvokė. Kiti tvirtino, kad jis beprotis.

Tačiau Eglė nenuleisdavo akių. Ji jį vadino Seneliu Kaziu. Tą vakarą, kaitinant saulei, Senelis Kazys pristūmė savo vežimėlį ir sustojo prie jos stalelio. Eglė pažiūrėjo į jį ir tyliai tarė: „Vėl čia, Seneli Kazi. Vakar tu nevalgai.“

Senelis Kazys nuleido žvilgsnį. Jo balsas buvo silpnas. „Buvau per silpnas ateiti“, tarė jis. „Du dienas nieko nevalgau.“

Eglė pažiūrėjo į savo stalą. Liko tik viena lėkštė pupelių ir bulvių. Tai buvo maistas, kurį ji pati ketino valgyti. Ji sustojo. Tada, be žodžių, paėmė lėkštę ir pastatė priešais jį.

„Valgyk“, tarė ji. Senelis Kazys pažvelgė į maistą, tada į ją. „Ar tu vėl man duodi savo paskutinį valgį?“ Eglė linktelėjo.

„Aš nam**Išdžiūvusios lūpos kreipėsi į ją, kai senio akyse blizgėjo ašaros: “Ačiū, dukrele, kad nepamiršai manęs, net kai visi kiti į mane spjovė.”**

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − two =

Nesuskaičiuojami pokyčiai: netikėtas lūžis vargšo likime!