Vėlyvas laimės momentas

Vėlyvas laimės žaibas

Gediminas ilgai klajojo po nepažįstamą didmiesčio labirintą, kol galiausiai atsidūrė stotyje. Kojos dūžo nuo nuovargio, o nuotaika buvo lyg rugštus obuolys. Su tokiu džiaugsmu čia atvyko, o dabar bėga, lyg nukaltas šuo.

Pastebėjęs laisvą vietą laukiamajame, jis atsisėdo pailsėti. „Truputį atsikvėtiu, tada nueisiu pasitikslinti dėl bilieto. Penkios minutės nieko nebesprendžia. Gerai, kad negavau atgalinio bilieto iš anksto. Tikėjausi pabūti savaitę… Na, bet kas ten.“

Kai pojūtis, kad kojos šiek tiek atsigavo, jis užsikabino sunkų sportinį krepšį ant peties ir nuėjo link bilietų kiosko. Kol stovėjo eilėje, žiūrėjo į stoties judesį ir galvojo, ką darys, jei traukinio bilietų neliks. Bet kasininkė lapkretė jam bilietą. Tiesa, teks laukti virš trijų valandų. Na ir kas. Svarbiausia – bilietas kišenėje, jis važiuos namo.

Gediminas įkišo bilietą ir pasą į striukės kišenę, apsidairė. Jo vieta jau buvo užimta. Jis išėjo į lauką, link traukinių. Prie stoties sienos taip pat stovėjo suoliukai. Vienoje iš platformų stovėjo pasiruošęs išvykti greitasis traukinys. E-skydelis prie šeštos platformos rodė išvykimo laiką ir kelionės tikslą. Visi keleiviai jau buvo įsėdę, todėl suoliukai prie stoties buvo laisvi.

Užkietėjęs kreozoto ir kelio dulkių kvapas maišėsi su cigarečių dūmais, išgėrimo kvapu ir neprausitų kūnų prakaitais. Nei šviežias oras negelbėjo. Per dieną per stotį praslenka tūkstančiai žmonių, įskaitant benamius ir girtuoklius.

Gediminas apsistojo ant suoliuko, nuo kurio gerai matėsi visi skydeliai ir platformos, pasiruošęs laukti savo traukinio. Mintyse kartojo pokalbį su Gabrielės anūku, vėlai sugalvodamas tinkamas frazes ir argumentus, kuriuos tada prarado…

„Laisva?“ – girdėjo šalia jaunas vyriškas balsas.

Gediminas pakėlė akis ir priešais save pamatė jauną vyrą, apsirengusį tvarkingą kostiumą, su nedideliu lagaminu ant ratukų.

„Laisva, sėskitės“, – tarė jis ir truputį pasislinko, nors vietos šalia buvo pakankamai. Pastebėjo, kad ir ant kitų suoliukų sėdėjo žmonės.

Vyras atsisėdo kitoje suoliuko pusėje, atlaisvino kaklaraištį, tada pastatė lagaminą šalia savęs.

„Į komandiruotę važiuojat?“ – paklausė Gediminas, kuriam norėjosi pasikalbėti, išgirsti žmogaus balsą.

„Ne, grįžtu iš komandiruotės“, – atsakė jis nevalingai ir pažvelgė į Gediminą.

„Aš irgi namo“, – atsidusęs tarė Gediminas.

„Irgi iš komandiruotės?“ – skeptiškai paklausė vyras.

„Ne. Svečiuose buvau. Tikėjausi užsibūti savaitę, bet neišėjo“, – Gediminas nuleido galvą.

„Išvarė?“ – su užuojauta nusiteikęs paklausė vyras.

„Panašiai. Sėdžiu, laukiu traukinio į Klaipėdą. O jūs?“

„Ne pasisekė mums, ilgai teks laukti. Aš irgi priverstas anksti išvykti. Teko keisti bilietą.“

„Koks vagono numeris?“ – su smalsumu paklausė Gediminas.

„Dvyliktas.“

„Tai važiuosime kartoje. O kupė kokJie abu įlipo į traukinį su šypsenomis, lyg jaunystėje, o Gediminas suvokė, kad laimė, net ir vėlyva, ateina tada, kai mažiausiai to tikiesi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 4 =

Vėlyvas laimės momentas