Prie nedidelės estrados šoko svečiai, o jų vedlyje – pats jubiliejaus herojus, šešiasdešimt penkerių metų viršininkas Vaidoto. „Dieve, koks vyras…“, netvarkingai pribėrė moterys, prisidedamos prie mažo ansamblio solistės.
Gabija su vyru, pavargusi nuo linksmybių, vyno ir gausaus valgio, liko sėdėti prie sudarkytos stalo. Kitame jo gale galvom trėsė du kolegos, o trečias snaudė, galvą sudėjęs ant susikryžiuotų rankų.
Gabija priėjo prie vyro ir pašnibždėjo į patį ausį:
– Gal eikime namo? Visi girti, nieks nepastebės mūsų išėjimo. Man nuo triukšmo galva skauda. – Kad būtų įtaigiau, ji prispaudė pirštų galus prie smilkinų.
Vaidotas iš apačios apžvelgė salę.
– Tu teisi, čia mums daugiau nieko nėra, eikime, – tarė jis.
Jie nepastebėti išėjo iš restorano.
– Oof, kaip gerai! – Gabija giliai įkvėpė šviežią naktinį orą.
– Taksi? – paklausė Vaidotas.
– Ne, vaikščiokime, pakvėpuosime. – Gabija paėmė vyrą už rankos, ir jie lėtai ėjo tamsiomis gatvėmis.
– Nesiprakaituosi ant kulnelių? – paklausė Vaidotas.
– Tada nešiesi mane ant rankų. Atsimeni, kaip prieš dvidešimt metų? Aš apsiavau naujus batus ir susitarau kojas. Mes ėjom iš kino teatro pėsčiomis, nes dar neturėjom mašinos, o viešasis transportas jau nebevažinėjo. Tu nešei mane iki namų ant rankų, – Gabija atsiduso.
Vaidotas alkūne prispaudė jos ranką, patvirtindamas, kad prisimena.
– Ak, kokie jauni ir įsimylėję buvome. Dvidešimt metų pralėkė kaip viena diena. Atrodo, lyg visai neseniai susituokėme, aš laukiau Austėjos, mes buvom tokie laimingi… – Gabija vėl atsiduso.
– Man artimiausiu metu laukia paaukštinimas, o tai naujos galimybės ir didesnis atlyginimas. Greit Austėja mums pagimdys anūką. O rudenį švęsiu jubiliejų. Mes sveiki. Argi tai ne priežastis būti laimingiems? – paklausė Vaidotas.
Gabija nespėjo atsakyti, nes jie jau priėjo prie namo.
Gabija pirmoji nusiprausė, nusiplovė makiažą. Ji išėjo iš vonios su dar šlapiais plaukais, apsivilkusi erdviu rankšluostiniu chalatu. Vaidotas mintyse palygino ją su Dovilė, prisiminęs meilužės lygią odą, jauną, tvirtą kūną, viliojančias akis, gausų plaukų šluotą… „Ką metai daro su moterimis. Argi Dovilė po dvidešimties metų taps tokia pat, kaip Gabija? Ne, su ja nieko panašaus neatsitiks, ji man visada liks jauna, nes aš visada būsiu dveji metai vyresnis. Jei ji dabar atsidurtų čia…“
Prisiminimai apie jauną ir aistringą meilužę taip įdegė jo troškimą, kad jis nuėjo į vonią ir atsistojo po lediniu dušu, kad atvėstų.
Ryte jis išėmė iš spintos išlygintą marškinį, su vos jaučiamu skalbinių kondicionierio kvapu, nukošė nuo pakabos kaklaraištį. Gabija visada iš karto parinkdavo kaklaraiščius prie visų marškinių ir pakabdavo ant pakabos. Iš virtuvės viliojai sklido šviežiai virtos kavos kvapas.
– Šiandien noriu nuvažiuoti į vasarnamį. Turbūt obuoliai apkrito, surinksiu, išvirsiu kompotą, iškepsiu šarlotę, – tarė Gabija, statydama prieš vyrą puodelį su kava.
– Kam? Būtų geriau šeštadienį kartu nuvažiuoti mašina, – pastebėjo Vaidotas, kramtomas sumuštinį.
– Iki šeštadienio dar trys dienos. Obuoliai visiškai supūs. Be to, patikrinsiu, ar viskas tvarkoje.
– Na, kaip žinai, – Vaidotas išgėrė kavą ir pastatė tuščią puodelį ant stalo.
– Aš nakvosiTuomet ji staiga nurimo ir pažvelgė jam tiesiai į akis, o Vaidotas suprato, kad kartu jie dar įveiks daugybę iššūkių, nes meilė visa laika buvo čia – tik reikėjo tikėti.