„Ei tu, Gabija, nečiulpk medaus. Svarbiausia – gerai ištekėti. Bet kuriuo atveju laimėsi,“ – patarė giminaitė.
Gabija augo vienintele ir mylima dukra, kurią tėvai darė ant delno. Prieš baigdama mokyklą vis dažniai pradėjo kalbėti, kad nori mokytis Vilniuje.
„Dukre, mums čia geros universitetos. Kam tau važiuoti į Vilnių?“ – klausė tėvas.
„Tėti, noriu tapti žurnaliste. O po mūsų universiteto aš tik mokytoja tapsiu.“
Ilgai tėvai nesutiko leisti dukrą toli nuo namų. Kiek filmų jie matė apie sudužusius provincijos mergaičių likimus, išvykusių stoti į sostinę! Bet galiausiai nusileido. Tėvas susirašė su tolima giminaite, gyvenusia Vilniuje. Ji sutiko priimti Gabiją studijų metu. Dukros džiaugsmui ribų nebuvo. Pažadėjo tėvams, kad susitvarkys, kad jiems nereikės už ją gėdytis, netgi didžiuosis ja.
Tėvas pats nuvežė dukrą, įsitikino, kad ji gerai įsikūrusi, paliko pinigų pirmiesiems reikalams ir išvyko.
Gabija gyveno pas tolimą giminaitę ne už dyka. Valė butą, ėjo į parduotuves, virtuvėje padėdavo. Kaimynai kratė galvomis, burdami, kad Gražina iš giminaitės pavertė tarnaitę. Gražina gyveno viena, vyras seniai buvo išėjęs pas kitą, palikęs jai butą. Ji savo gyvenimą laikė sėkmingu. Juk gyvena Vilniuje, sostinėje, ne kažkokiam užkampyje. Ir Gabiją mokė:
„Ei tu, Gabija, ne burbuliuok. Mokslas – gerai, bet moteriai tai ne svarbiausias dalykas. Svarbiausia – gerai ištekėti už vilniečio. Bet kuriuo atveju laimėsi. Štai kaip aš.“
Gabija klausė ir iš aukšto šyptelėdavo. Apie santuoką ji dar nesvajojo. Svajojo, kad ją pastebės, įvertins jos gabumus, priims į prestižinį žurnalą, o jei laimė nusisuks į jos pusę – dirbs televizijoje.
Tačiau svajonės svajonėmis, o gyvenimas dažnai koreguoja ambicingus planus. Trečiam kurse Gabija įsimylėjo Rimantą. Susipažino atsitiktinai. Merginos šventė sėkmingai baigtą vasaros sesiją. Ten buvo ir Rimantas su draugu. Pamatęs gražią merginą, pakvietė ją šokti, o po to parėmė namo.
Merginos viena per kitą patarė Gabijai nepraleisti tokio vyruko. Aštuoniais metais vyresnis, vilnietis, su butu, patrauklus. Rimantas neslėpė, kad išsiskyręs, kad turi dukrelę. Bet kas jaunystėje nepadaro klaidų? Dukra gyvena ne su juo, o su mama, netrukdys. O iš kitos pusės – reiškia, vaikų myli.
Gabija nieko neplanavo, bet Rimantas jai patiko. Jis matė, kad ji meilės reikaluose nepatyrusi, neskubėjo ir kol kas nekviejo Gabijos pas save. Jie vaikščiojo, lankė parodas, teatrus, koncertus. Per visus gyvenimo Vilniuje metus Gabija taip gerai nepažino sostinės kaip po susitikimo su Rimantu.
Jis vis dažniau kalbėjo apie meilę, ateities planus, vaikus, jų vaikus. Gabijos galva svaigodavo nuo laimės. Kai Rimantas pagaliau jai pasipiršo, ji iškart sutiko. Mokytis liko vos ne vieneri metai. O prieš ją – įdomus suaugusiųjų gyvenimas.
Rimantas pakvietė Gabiją pas savo tėvus. Tėvas draugiškai nusišypsojo ir pasislėpė už laikraščio. O mama nelabai užmaskuotai užsiminė naujai žadėtinei, kad Rimantas moterų dėmesio netrūksta, kad antrą kartą neleis sūnui padaryti klaidos, mato, kad Gabijai reikia vilniečio registracijos, buto…
„Ar tikrai negalėjai įsimylėti sau lygios? Vėl ant tų pačių grėblių žengi,“ – užbaigė savo pamokslą mama.
„Kokie grėbliai? Gana, mama. Greta, beje, buvo vilnietė. Ir tai mums neišgelbėjo santuokos,“ – Rimantas staigiai nutraukė motiną ir išvedė Gabiją.
Iki pat vestuvių ji daugiau nematė sutuoktinio tėvų. Tačiau Rimantas dažnai atveždavo savo dukrelę Eglę. Taip ją pavadino močiutės vardu, kuri anksčiau buvo garsi aktorė ar garsaus menininko žmona… Gabija taip ir nesuprato.
Eglė buvo didokEglė buvo didokė mergaitė, ne itin graži, bet rami, ir Rimantas džiaugėsi, kad ji su Gabija greitai susišnekėjo, o kai vieną vasaros dieną, grįždamos iš paplūdimio, Eglė ranką padavė mažam broliui, o nepasakiusi nė žodžio, visas Gabijos nerimas pradingo, lyg jis niekados ir nebuvo, nes girdėjo ji ir žodžius, ir tylą, suprato, jog meilė kartais ateina nešiuo metu, o laukia už kampo, ir jau kaip kada suvoksime, kad turėjome viską, ko reikia.