Tėtis su negalia mane nuvedė į šokius, ir niekada nesijaučiau labiau didžiuodamasi

Visi atvyko į išleistuves prabangiais automobiliais. Vieni – limuzinais, kiti – sportiniais bolideis, kuriuos tėvai išsinuomavo vienai naktį. O aš? Aš atvažiavau kliunkant senu mikroautobusu, kur kiekvienas įklimpęs akmuo skambėjo kaip griaunantis tiltas. Užuot išlindus iš mašinos ant aukštų kulniukų ir būnant palydima svajonių kavalieriaus, mane išvedė vienintelis žmogus, kuris visada buvo šalia – mano tėtis. Vežimėlyje.

Ir tai buvo pati gražiausia mano gyvenimo naktis.

Aš esu Gabija, ir ši istorija – ta, kurios niekada nemanėu pasakysiu visiems. Bet po tos neužmirštamos išleistuvių nakties supratau, kad kartais paprasčiausi žmonės yra išties nepaprasti.

Augdama mes neturėjom daug. Motina mirė, kai man buvo penkeri, ir nuo to laiko likom tik su tėčiu. Jis sunkiai dirbo prekybos centre, uždirbdamas vos tiek, kad užmokėtumėm už nuomą ir sudėtumėm šiek tiek maisto į šaldytuvą. Bet jis visada rūpindavosi manimi. Jis neraštingai pintais pirštais pynė kasas prieš mokyklą, į daržinę kišenę įdėdavo saldžias pastabutes ant servetėlių ir atėdėdavo į kiekvieną tėvų susirinkimą, net jei jam tekdavo liūkštelėti nuo autobuso stotelės.

Tada, kai man buvo keturiolika, jis paslydo darbe. Nugaros trauma, sakė gydytojai. Bet tai buvo daugiau – pamažu jis prarado gebėjimą vaikščioti. Iš pradžių – lazda, paskiau – vaikštyklės, galiausiai – invalido vežimėlis. Jis kreipėsi dėl invalidumo pensijos, bet popierizmas ir biurokratija buvo be galo varginantys. Netekome automobilio, o paskiau – ir namo. Apsigyvenom mažame bute, o aš pradėjau dirbti po pamokų, kad padėčiau pragyventi.

Nepaisant visko, jis niekada nesiskundė. Nė karto.

Todėl, kai prasidėjo išleistuvių metas, aš net nesvajojau apie juos eiti. Suknelė, bilietai, makiažas – viskas buvo per brangu. Ir su kuo aš generai eisiu? Aš nebuvau populiari mergina. Aš buvau tyli mergaitė, dėvėjusi senus drabužius iš humanitarinės pagalbos ir naudojusi perduotas mokyklines knygas. Bet paslapčiia svajojau. Vieną kartą pajusti save gražia. Vieną kartą būti dalimi kažko ypatingo.

Tėtis, žinoma, sužinojo. Jis visada sužino.

Vieną vakarą grįžau iš mokyklos, o ant sofos gulėjo suknelės dėklas. Viduje buvo tamsiai mėlyna suknelė – paprasta, elegantiška, lygiai mano dydžio.

„Tėti, kaip tu…?“

„Šiek tiek taupiau“, jis atsakė, stengdamasis skambėti atlaidžiai. „Radau išpardavime. Galvojau, mano dukrai bent kartą reikia pasijusti kaip princesei.“

Aš jį apkabinau taip stipriai, kad beveik apvertiau vežimėlį.

„Bet kas mane ves?“ tyliai paklausiau.

Jis pažvelgė į mane tais nuovargio kupinais švelniais akimis ir tarė: „Galbūt lėtai judu, bet būčiau be galo džiaugsmingas, jei leistum man nuvesti tave į šokius kaip labsčiausiam tėčiui pasaulyje.“

Aš juokiausi ir verkiu vienu metu. „Tu tai padarytum?“

Jis nusišypsojo. „Brangioji, nėra vietos, kur norėčiau būti labiau.“

Taigi mes ruošėmės. Pas draugę pasiskolinau kulniukus, o makiažo mokėsi iš „YouTube“. Išleistuvių vakarą padėjau tėčiui užsisepti geriausią marškinėlį – tuos pačius, kuriuos dėvėdavo kiekvienam mokyklos spektakliui. Susukau plaukus, apsirengiau mėlyną suknelę, ir kai pažiūrėjau į veidrodį, jaučiausi… vertinga.

Mūsų kelionė nebuvo prabangi. Kaimynas paskolino seną mikroautobusą, kur kaskart užvažiavus ant duobės skambėjo, lyg atitrūktų buferis. Bet mes atvažiavom.

Prisimenu, kaip dvejojau prieš mokyklos sporto salės duris. Pro sienas girdėjosi muzika, o pro langus matėsi žibintų žaibai – šokiai, blizgučiai, suknelės, sukasi kaip pasakoje. Mačiau mergaites išlipančias iš prabangių mašinų, juokiančias su idealiai apsirengusiais kavalieriais. Tada pažiūrėjau į tėtį.

Jis apsirado į mane, ištiesė ranką ir sakė: „Pasiruošusi įžengti?“

Aš linktelėjau, širdis plakė.

Kai įvažiavom, muzika nenutilo. Bet kažkas kitko – nutilo. Šnabždesiai.

Žmonės spoksojo.

Mačiau, kaip kelios merginos mosavo viena kitai ir linktelėjo, lyg gailėtųsi manęs. Kai kurie vaikinai tiesiog stebėjosi. Širdis susitraukė.

Bet tada nutiko kažkas nuostabaus.

Vienas iš mokytojų, ponas Petrauskas, priešais plojo. Paskui prisijungė dar vienas mokytojas. O tada mano geriausia draugė Lina atbėgo su šūksniu: „Atrodai NEBEĖKAMA!“

Ir staiga visi pradėjo plojoti. Net keli klasės draugai duodavo tėčiui „kumščius“ ir dėkojo, kad atėjo.

Tą vakarą aš šokiau. Daug.

Ne tik su tėčiu, kuris, sedėdamas vežimėlyje, lengvai sukiojo mane po salę tokiu švelnumu, kad aš verkiau, bet ir su draugais, mokytojais, net su direktoriumi. Kažkas paleido dainą „Gražus šis pasaulis“, ir aš lėtai šokiau su tėčiu, o žmonės žiūrėjo – ne iš gailesčio, o nes jautė tą meilę.

Viena iš išleistuvių komiteto merginų man pasakė: „Tu ir tavo tėtis… padarėte šias išlaidas neužmirštamas.“

Kai DJ paskelbė išleistuvių karalius ir karalienes, aš net neklausiau. Todėl, kai ištarė: „KaralienėIr tada išgirdau savo vardą – „Išleidinių karalienė… Gabija Petravičiūtė!“ – ir aš pajutau, kad didžiausias turtas pasaulyje yra ne prabanga, o meilė, kuri niekada neišblėsta.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 2 =

Tėtis su negalia mane nuvedė į šokius, ir niekada nesijaučiau labiau didžiuodamasi