Vilniuje, tarp siaurų gatvelių ir senamiesčio šildomų plytų, gyveno mergina vardu Austėja. Jos istorija – kaip daugelio – prasidėjo drąsiai, o baigėsi su perplėšta širdimi.
Austėja mokėsi universitetui būsimai dainininke, bet gyvenimas sukrečiau kitaip. Vieną vakarą su draugėmis išėjo į klubą, kur sutiko Dovydą – žvilgančią akį, kilusį iš geros šeimos, kurio tėvai išvyko dirbti į užsienį metams. Ji įsimylėjo jį be protų ir netrukum persikėlė gyventi pas jį.
Pinigų nebuvo trukumo – Dovydo tėvai siuntė nemažai. Kas naktis – vakarėliai, kilnojimosi tarp klubų ir buto su girtomis šokėjomis. Iš pradžių Austėjai patiko toks gyvenimas, kol vieną dieną pastebėjo, kad sėkmė išsisuko. Praleista paskaitų, skolos, o žiemos sesija baigėsi neišlaikytais egzaminais.
Ji pažadėjo susitvarkyti, atsisėdo prie vadovėlių. Kai Dovydas su draugais garsiai linksminosi, ji užsidarydavo vonioje ir mokėsi. Galiausiai perlaikė egzaminus, bet norėjo, kad ir Dovydas atsitiesintų.
„Nebevaikščiok taip dažnai, juk tau liko paskutinis kursas“, – bandė įtikinti.
Dovydas tik nusišypsojo: „Austė, augi senstelėjusi. Vieną kartą gyvenam. Ar ne dabar turėtum linksmintis?“
Gėda buvo pasakyti motinai, kad gyvena su vyru be santuokos. Kai skambindavo namo, meluodavo: „Susituokėm, tik vestuvių dar neatšventėm.“
Kol kas viskas atrodė nekliudoma, kol Austėjai nepradėjo šakoti galva. Pamiršusi savo ciklą, išsigando. Nėštumo testas patvirtino blogiausią išdavystę.
Kai Dovydas sužinojo, pirmas jo žodis buvo: „Padaryk abortą.“ Jie susiginčijo taip stipriai, kad jis išbėgo iš buto ir dvi dienes nerodė nosies. Austėja verkė, laukė, kol jis sugrįš.
Kai jis pagaliau parėjo, su juo kabėjo girtą mergina. Austėjos kantrybė baigėsi. Ji rėkė, varydama juos abu lauk.
„Ji neis niekur. Jei nepatinka – eik pati!“ – sušuko Dovydas ir trenkė jai atvira delna.
Austėja sušvilpė, sugriebė megztinį ir išbėgo. Į bendrabutį atėjo su pamėlynusiu skruostu, apsipylusiu makiažu. Priėmė ją širdinga sargybinė, leido nakvoti.
Kitą dieną Dovydas atėjo, meldėsi atleidimo, kalbėjo meilės žodžius. Austėja patikėjo. Dėl vaiko.
Kaip nors baigė pirmą kursą, bet namo grįžti bijojo. Ką pasakys motina? Bet ir Vilniuje likti baugino – greitai turėjo sugrįžti Dovydo tėvai.
Kai jie atvyko, tėvas pasiūlė Austėjai pinigus, kad tik išnyktų: „Juk žinai, koks jis – tik vakarėlių vaikis. O gal ir ne jo vaikas?“
Austėjai pasidarė šalta. Dovydas tylėjo. Ji atsisakė pinigų (vėliau gailėjosi), surinko daiktus ir išvyko pas motiną.
Mama, pamatMama, pamatėjusią ją su pilvu prie durų, tik šaltai atsakė: „Ir vėl tu, kaip visada, be pinigų, be ateities – dabar dar ir su kūdikiu.“