„Aš nieko nesu kaltas, negalite man nieko padaryti“ – sušnabždėjo jis ir atšoko atgal, krečiamas baimės.

“Tu man nieko nepadarysi. Aš nekaltas,” murmėjo Nikita ir atsitraukė. Jis drebėjo iš baimės.

Birželio pradžioje įsivyravo šilta vasaros oras. Žmonės, ilgai laukę gamtos ir poilsio, išsiruošė iš dulkėtų ir karštų miestų į sodybas, kaimus, prie jūros. Vytautas su žmona ir dukteryte anksti ryte taip pat išvažiavo savaitgaliui į mažą kaimelį, kuriame jis užaugo ir kur gyveno jo mama.

“Na, pasiruošę? Nieko nepamiršome? Tada važiuojam, kol saulė nesukaitino,” komandavo Vytautas, įsėsdamas į mašiną.
Gabija sėdėjo šalia tėvo, o Lina – ant galinės sėdynės, toliau nuo oro kondicionieriaus.

Šeimos taryboje nuspręsta, kad paskutines atostogas Gabija praleis pas močiutę. Išvažiuoti iš miesto jai nenorėjosi, bet draugai pamažu išsiskirstė kur kas, o mieste likti buvo nuobodu.

“Kodėl tokia liūdna? Pamatysi, patiks. Ten ir draugų yra. Lauksiu, kol dar nenorėsi iš ten išvažiųoti,” guodė dukrą Vytautas.

“Gerai, tėti, viskas tvarkoje,” nurūkštė Gabija, užsisegdama saugos diržą.

“Štai tai jau kita kalba,” pagailėjo Vytautas. “Paskutinės ilgos atostogos. Kitas klasė – baigiamasis: egzaminai, stojimai, o toliau – jau suaugusi gyvenimas.”

Miestas pabudo, nusimetė mieguistą atsipalaidavimą. Kelių dar neužgėrė transportas, todėl mašina greitai išvažiavo už miesto ribų.

Saulė tik pradėjo kilti. Jos spinduliai pramušė pro trakų medžių lapiją prie kelio, lyg aštrūs adatai smeigė į akis. “Viskas gerai, bet kodėl širdyje toks nerimas?” – galvojo Vytautas, žiūrėdamas į pilką kelią, bėgantį po mašinos ratais.

Po keturių valandų jie įvažiavo į kaimelį, kuris skendėjo žalumoje ir gėlėse. Močiutė atidarė duris, suplojo rankomis – pagaliau atvažiavo – ir paeiliui išbučiavo visus.

“Kaip Gabiukutė paaugo. Jau nevesta. Vytautai, išsikepiau tavo mėgstamų pyragaičių. Įeikite į kambarį, ko tūstate prieškambaryje,” linksmai suko ratu džiugiai močiutė.

“Čia viskas kaip, kad anksčiau,” atsikvėpė Vytautas, apsidairydamas po kambarį ir įkvėpdamas vaikystės kvapą. “Nieko nepasikeitė. Net visos tavo daiktai guli tose pačiose vietose. Močia, ir tu vis tokia pat,” Vytautas apkabino motiną.

“Ko tu, pasakysi,” močiutė nusikratė sūnaus žodžius. “Alkani turbūt nuo kelionės? Plaukite rankas ir pusryčiausime.”

“Tu, močiutė, geriau stebėk šią nevestą. Neduok per daug laisvės. Kad naktimis nevaikštinėtų,” tarė Vytautas, kąsdamas iškart pusę pyrago ir murmėdamas malonumui.

“Na gerai, ar pats pamiršai, koks būdavo jos amžiuje?” sušypsojo močiutė, pastumdama sūnui puoduką su šaltu naminiu uogienės gira.

“Štai štai. Na, močiute, papasakok, koks jis buvo. Kitaip susidaro įspūdis, jog šventu gimėjote,” atkirto Gabija.

Močiutė skubėjo, išdėstė ant stalo skanumynų, viena akimirka pažvelgė pro langą.

“Gal kas karšto arbatos?” Ji apžvelgė ilgai lauktus svečius. “Kieme jau tavo draugai, laukia. Pamatė mašiną,” močiutė su klastinga šypsena pažvelgė į Gabiją.

“Kas?” paklausė ji ir nėrė prie lango.

“Pavalgysi pirmiausia,” griežtai tare Vytautas. “Palauks.”

“Jau pavalgiau. Ačiū, močiute, labai skanūs pyragaičiai.” Gabija nekantriai perstūmėdavo nuo kojos ant kojos.

“Na eik jau, nieksGabija išbėgo į kiemą, o Vytautas, žiūrėdamas pro langą, suprato, kad jo dukra ir toliau auga laiminga ir saugi močiutės rankose, kaip kadaise ir jis pats.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten + 1 =

„Aš nieko nesu kaltas, negalite man nieko padaryti“ – sušnabždėjo jis ir atšoko atgal, krečiamas baimės.