Laikas ištaisyti klaidą

Vera nenorėjo nieko pasakyti mamai apie tai, kas nutiko ežere. Grįžusi namo, ji stengėsi netyčia praslysti į savo kambarį, bet mama išgirdo šurmulį priemenėje ir išėjo iš virtuvės.

“Kas atsitiko? Veidas baltas kaip kalkės,” – mama prispaudė rankas prie krūtinės, išsigandusiai žvelgdama į dukrą.

“Nieko baisaus. Tiesiog peršalau,” – Vera praėjo pro motiną ir užsidarė savo kambaryje.

Kitą dieną atėjo Antanas paklausti, kaip Vera jaučiasi.

“O kodėl jai turėtų blogai būti?” – nustebo mama.

“Kaip tai kodėl? Ji vos nenuskendo vakar ežere,” – atsakė nieko neįtariantis Antanas.

“Neklajok, tiesiog vandens gurkšnelį nuryjau,” – Vera reikšmingai pažvelgė į jį.

“Aš… atėjau pakviesti tave į kiną,” – Antanas suprato ką padarė ir greit pradėjo taisyti klaidą.

“Vera, eik žinoma. Kam namuose sėdėti? Oras gražus,” – tarė mama, šypsodamasi Antanui truputį pernelyg mandagiai.

Reikalas tas, kad Antanas buvo garsaus ir gan turtingo žmogaus sūnus. Jo dėmesis įkvėpė mamai vilties, kad dukrelė turės gerą ateitį.

Nuo tos dienos Antanas dažnai užsukdavo pas Verą ir kviesdamas kur nors: maudytis, pasivažinėt motociklu, į kavinę… Ne tai, kad ji dėl jo pamišus, bet jaudinosi paglostyta, kad iš visų merginų jis rinkosi būtent ją. Kitos laikytųsi už laimę nueiti su juo šokti ar į kiną.

Vakare mama Verai priekaištavo, kad toks vaikinas dėmesio kreipia, o ji nosį krapšto, lyg ir nepatenkinta.

“Iš pasiturinčios šeimos. Vargo nepažinsi. O kaip žiūri į tave? Patikimas, sunkiai metė. Galiu patikėti jam brangiausią, ką turiu – vienintelę dukrą. Ir jei pasiūlys, nebūk kvailia nepadėka,” – užbaigė mama savo kalbą.

“Bet aš jo nemylu, mama,” – bandė prieštarauti Vera.

“Net sekundės nepatikėsiu, kad toks gražuolis tau nepatinka. Aš ištekėjau už didelės ir aistringos meilės, ir kur ji dabar?”

Kai Antanas pasipiršo, Vera sutiko. Mamytės kalbos nebuvo veltui. Ruošdamasi vestuvėms, jai kartais atrodydavo, lyg vaidintų spektaklyje, kad visa tai netikra ir greitai pasibaigs. O mama buvo septintame danguje iš laimės.

Vera iškart suprato, kad nei Antano mamai, nei jo vyresniajai seseriai ji nepatiko. Stebėjosi, kaip jie išvis leido jam ją vesti. Turbūt Antanas buvo savo mamos akies vyzdys, mylimas jauniausias sūnus, tad ji nenorėjo jo prarasti, net jei ir nesutiko.

Gyveno ne didžiuliame tėvų name, o bute, kurį Antanas paveldėjo iš senelio, kuo Vera buvo be galo patenkinta. Uošvės bijojo.

Ir viskas būtų gerai, tik metai bėgo, o Vera negalėjo pastoti. Uošvė kaltino tik ją, siūlė geriausius gydytojus, bet tie iškėlė negrąžą diagnozę. Vera labai tai išgyveno ir jautėsi kalta.

Antanas atvirai nekaltino, bet ji matė, kad ir jis kenčia. Jis pradėjo nuo jos slinkti, daug laiko praleisdamas tėvo įmonėje, kurią šis paliko jam ir seseriai. Tėvas mirė prieš trejus metus nuo širdies smūgio. Pas motiną jis eidavo ir be Veros, kas jai buvo netik tiek patogu. Tik galvojo, ką uošvė apie ją kalba.

Vera įtardavo, kad Antanas turi kitų žmonių, bet nepagautas – ne vagis. O jis visada buvo atsargus. Saugojo šeimos vardą nuo paskalų.

Vera bandė grįžti pas mamą. Bet ši pavadino dukros įtarimus kaprizais. Juk ji nieko tikrai nežino, tik spėlioja. Antanas gražus vyras, moterims patinka. Nežalingas flirtas – dar ne išdavystė. Kai tik susilauks vaiko, viskas atsistatys. Ir mama išsiuntė Verą atgal pas vyrą.

Taip jie pragyveno penkerius metus, apsimetydami, kad turi pavyzdinę ir laimingą šeimą.

Kai Veros kantrybė nutrūko ir ji buvo pasiruošusi rimtai kalbėti apie skyrybas, mirė Antano mama. Pasirodo, ji jau seniai sirgo, bet niekam nepriėjo minčių apie tai Verą informuoti.

Antanas ištisomis dienomis rūpinosi laidotuvėmis, grįždamas namo tik miegoti.

***

Vera pabudo, bet dar kurį laiką gulėjo lovoje, klausydamasi vandens garso iš vonios. Nespastebėta vėl užmigo.

“Kodėl dar nestovi?” – Antanas įėjo į miegamąjį, skleisdamas aplink duchelio gėlės ir skutimosi losjono kvapą.

“Gal aš neisiu? Tavo motina manęs niekada nemėgo. Laikė neverta tavęs. Gaila, kad turėjo teisę,” – tarė Vera, atmerkusi akis ir žvelgdama į vyrą.

“Kokią teisę?” – Antanas nusimovė chalata ir atidarė spintą rinktis drabužių.

Vera jau buvo pripratusi prie jo gražaus kūno, ir jo kerai seniai nebeveikė.

“Kad aš ne tavo lygio uoga. Antanai, aš suprantu, bet mano nebuvimo niekas ir nepastebės,” – Vera atsisėdo lovoje.

“Į laidotuves sueis visa šeima. Tu, beje, jos dalis. Daugiau nieko klausyti nenoriu. Kelkis ir rengkis, nes pavėluosime,” – Antanas pradėjo rengtis, nežiūrėdamas į Verą.

“Aš niekada nebuvau jūsų šeimos dalis. Ir tu pats tai žinai. Ar į kapines galima pavėluoti?” – Vera atsiduso, bet vis tiek atsistojo.

Kai ji išėjo iš vonios, į nosį smogė šviežiai užvirto kavos kvapas.

“Gerk ir greit pasiruošk,” – Antanas pastūmėjo link jos besišnypščiančią puodelį ir demonstratyviai pažvelgė į brangius laikrodžius ant riešo.

Mašinoje Antanas klausėsi tik klasikinės muzikos, kuri puikiai derino prie Veros laidotuvių nuotaikos. KalbVera patraukė į save Dimičio ranką ir giliai įkvėpė, pajutusi, kad galiausiai pradeda gyventi savo gyvenimą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × 5 =

Laikas ištaisyti klaidą